Canon EOS R systém

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Kirtap 28. 11. 2020 18:35

Tak jsem si dnes po dvouhodinovém focení venku vzpomněl, že jste chtěli ten test ostření, tak jsem nandal 70-200, že to zkusím, ale R5 při zmačknutí spouště napsala na displeji "BUSY" a nic, nešla ani vypnout. Nepřišel jsem na to čím to bylo, pomohlo až vytáhnutí baterky asi po 1-2 minutách kdy s tím nešlo hnout, ani když jsem prohodil asi 4 objektivy. Pak už to zase jelo. Nezměnila se expozice, neměl důvod nic velkého ukládat ani karta nebyla zaplněná. Takže z testu nic nebylo, nechtěl jsem v té zimě nechávat víc mrznout modelku než bych přišel na to proč to nejede, ale já si na to ještě někdy vzpomenu.
Kirtap
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 29. 11. 2020 12:03

Já se k tomu konečně dostal, přemluvil jsem synovce.

Tady jsou dva pokusy, bez editace, všechny fotky, tak pokud se v tom někdo chce probírat ...

Foceno 20 sn/s, detekce obličeje.

Podle mě to mají vyřešené.

Mimochodem - zkoušeli jsme různé triky na koloběžce, nebo skákání ze schodů, přemety ... napráskal jsem snad 6000 fotek a prakticky všechny jsou zaostřené perfektně. Je jedno, jestli je to na clonu 2,8, 2,0 nebo 1,2

U moderního foťáku - bezzrcadlovky - tohle prostě neřešíte.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Dolgor 29. 11. 2020 12:47

Dřív když člověk pořídil 6000 snímků a měl 4 ostré, to bylo jednodušší. Teď máš 6000 ostrých a nevíš, který si nechat. Z toho by mě jeblo ;-)
Dolgor
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 29. 11. 2020 12:56

Asi tak. Ja som doniesol asi najviac fotiek z jedneho zo SIAF-ov, bolo to cca 1000 a potom som sa tym preberal strasne dlho. Bola to dost trauma :-)
landov
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Kirtap 29. 11. 2020 14:21

Tak třeba jednou bude k dispozici stejná funkce jak v mobilu, že navrhne výběr sám foťák ;)
Kirtap
Návštěvník

Odeslat příspěvekod tomashr 29. 11. 2020 14:26

Nikon něco takového už reálně zkoušel - u řady Nikon 1 (ty první MILC s malým čipem). Tam právě nějaká taková vymyšlenost pro výběr z rychlé sekvence s elektronickou závěrkou ve stylu, jak to občas mají mobily, byla... Tak by mne nijak neudivilo, kdyby se to časem objevilo v dotaženějším provedení i jinde.
Blog Fotozóna - https://blog.fotozona.cz
tomashr
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Kirtap 29. 11. 2020 14:27

Nebo tohle je taky takový malý zázrak, clona 1,8 na 105 a bezchybně zaostřeno na oči
089A0051_104.jpg
Kirtap
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 29. 11. 2020 16:33

Upřímně, kdyby šla snížit rychlost sériového focení na nižší hodnoty, uvítal bych to.
Takhle máš za 5 minut akce tohle nadělení :-)
Naposledy upravil Davidof dne 29. 11. 2020 19:44, celkově upraveno 1
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Kirtap 29. 11. 2020 17:07

R6 umožňuje jen jednu rychlost kontinuálního focení? Já tam mám na výběr cca 3, 6, 12 sn. podle zvolené závěrky a dalšího nastavení.
Kirtap
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 29. 11. 2020 17:08

To mi neříkej ! :-)

U R6, jakmile dáš elektronickou závěrku, nastaví se 20 sn/s
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Kirtap 29. 11. 2020 17:21

Tak tam nedávej elektronickou, zapni si v hledáčku plynulý náhled a sniž iso ať nefotíš na zběsilé rychlosti ;) ale podle tabulky pro R6 to umí taky.

-- 29. 11. 2020 17:22 --

Beze jména.jpg
Kirtap
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 29. 11. 2020 17:29

U mechanické a u 1.elektronické je na výběr, u elektronické ne - myslím, že tohle je stejné pro R5 i R6.

Normálně jedu na mechanickou, Hi+ nebo Hi.

Tady ovšem šlo o ideální pozici při jumpu a tak jsem si řekl, že vyzkouším, co to dělá s elektronickou závěrkou.

V testech, kde fotili třeba fotbal se ty linie kácely trochu moc, na můj vkus a rovnat to pak stojí čas a pixely.

No, pokud to není jasný panning, tak ta elektronická závěrka použitelná je, ale musí být důvod pro těch 20 sn/s, jinak je to opravdu opruz.

Ještě jednu, už poslední, sekvenci, pro představu, jak se to chová s pevnou 85/1,2 @1,2 při pohybu do foťáku.

Tohle si člověk musí vyzkoušet, aby věděl jak moc se může na foťák spolehnout (a začít řešit podstatnější věci).

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Kirtap 29. 11. 2020 18:05

Ne každý objektiv to přeostřování musí rychlostně zvládat, tak bych to nesváděl jen na foťák. Sigma 105 chůzi k objektivu a pomalé kontinuální snímání zvládá dobře, stejně tak C 70-200/2,8. Většinou až na malé vyjímky to nejrychlejší snímání nepoužívám, zas tak moc ty modelky nehoním a nebaví mně právě pak procházet ty fotky.
Kirtap
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 29. 11. 2020 18:17

No, každopádně, bez foťáku to nejde.

A podle toho, co jsem zatím zkoušel, tak i ty F1,2 RF pevná skla, tak i ten RF 28-70/2 sport zvládají. O 70-200/2,8 nemluvím, tam se to dalo předpokládat.

Tyhle testy jsou opravdu limitní, normálně člověk fotí mnohem rozumněji.

Ty sekvence se současným zoomováním jsou na přání Pavla, kdysi se to řešilo. Dal jsem všechny fotky ze sentence, aby nebyly narážky, že to je lucky-shot.

U toho skoku foceného s 85/1,2 mě zajímalo, jak se to bude chovat, normálně používám na sport zoom objektivy, ale někde jsem četl, že je to známka technické vyspělosti fotit sport s pevným co nejsvětelnějším sklem, tak jsem to chtěl zkusit.

Samozřejmě na zrcadlovku v rukou experta to nestačí, ani jsem nesháněl míček, který bych mohl trasovat.
Davidof
Expert

Předchozí stránkaDalší stránka