Canon EOS R systém

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod pavelmeli 27. 9. 2020 14:02

Ta R6-ka na mě dost dobře zapůsobila a to jsem jí opravdu jen osahal a pár minut zkoušel u pultu u Škody (za zády přešlapovala moje lepší nefotografická polovička)... nezkoušel jsem ani nativní objektivy, jen ty co jsem měl sebou EF a přes redukci zaostřování na AF-C jedním bodem. To a chování EVF mě zatím zajímalo nejvíc, když už R5 k dispozici neměli.
Určitě bych si na R6 s gripem rychle zvykl, ale stejně ještě počkám. Se současným foťákem jsem nadmíru spokojen a EF objektivy už žádné kupovat neplánuji. Přesto brouček vrtá a vrtá, hlavně když David postuje skvělé "testovací" fotky...
P.
pavelmeli
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 27. 9. 2020 15:29

No, to nevím teda, mám pocit, že světlo se sebralo a odešlo do ... :-) Ale dík :-)

Tělo R6 by asi šlo udělat trochu větší a grip taky. Ale tohle je lepší zkusit na vlastní ruce. Ale určitě si zvyknu.

Konečně jsem si mohl zkusit ten CAF při sportu a můžu říct, že je to opravdu bomba.

To, co je možno vidět na těch Youtube videích, tedy že foťák najde hlavu už zdálky a pak se jí prostě pořád drží, to mi prostě fungovalo. Odpad (vlivem špatného zaostření) je úplně minimální.



Tady, pokud to někdo chce radši posoudit na vlastní oči, je příklad obvyklé sekvence. Myslím, že tam je jedna zaostřená trochu mimo. Foceno to je na detekci obličeje/oka. Ta se chytla už v zatáčce vzadu a držela se i při tom skoku.

Fotky jsou bez úprav, jen načtené do C1 a export do jpeg.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Fidko 27. 9. 2020 15:53

Hm, skoro az to vyzera, ze tie Olympusy nie su na hranici fyzikalnych moznosti :-D

Ale ta seria je vyborna. V tej rychlosti s takou uspesnostou ... kolko fps to vlastne sekalo ?
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Davidof 27. 9. 2020 15:59

Tohle je 12 sn/s.= Hi+

S tím se váže zase jedna slabina, abych byl (pokud možno) objektivní.

Tahle rychlost platí jen při úrovni nabití baterie, pak to klesne na 9. To úplně nechápu, radši bych vyčerpal baterku rychleji, než aby ta rychlost klesla.

Při nižší rychlosti sekvenčního snímání se hůř sleduje subjekt v hledáčku.
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Fidko 27. 9. 2020 16:04

To mi pride trochu ako somarina. Nemam rad tieto "inteligentne" nastavenia a som radsej, ked na tym mam kontrolu. Dat tam taku moznost ... dajme tomu, ale osobne by som to nezapinal. Od akej urovne to klesa ?

Inak ale teda toto asi poriesi grip. Tipujem, ze ak ho pripojis, tak Ti to dovoli vytrieskat minimalne jednu baterku kym zacne rychlost klesat.

Tym myslis to, co si spominal pri mechanickej uzavierke ?

Jo, inak. Co stabilizacia ? Mne to prislo, ze na dlhe ohniska (mal som len tie tmave 600/800mm) je to niekde na urovni G9, ale nemal som moznost skusit tie kratke. Dokaze to nejake cca 4s+ na nejakych 24eq, alebo mozem zabudnut ?

Resp, neviem ci mas take ohniska, ale tak za dva dni sa toho zmeni ... :D
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Davidof 27. 9. 2020 16:54

Já jsem dal tak maximálně dvě sec, ale sám víš, jak je to individuální.

Mám pocit, že ty bys ty čtyři sekundy možná dal. Já jsem bohužel málo stabilní.

Obrázek
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Fidko 27. 9. 2020 16:57

Jo, uz tam trochu vidiet rozostrenie. To je s tou 24-105 ?

Mna to hlavne zaujima v porovnani s moznostami Olympusu. Ale tak to vyzera, ze na tych kratkych ohniskach to Olympus z nejakeho dovodu zvlada daleko lepsie nez konkurencia.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod landov 27. 9. 2020 16:58

Lebo malý snímač?
landov
Expert

Odeslat příspěvekod Fidko 27. 9. 2020 17:05

Nemyslim si, ze je to jediny dovod. Konkurencia je aj Panasonic. G9 je podla mna a myslim, ze ani Davidof sa velmi hadat nebude na dlhsich ohniskach porovnatelne vykonna, papierovo dokonca o EV vykonnejsia nez E-M1 II, ale na tych 12mm je tam rozdiel tak -1EV v neprospech G9.

Inak teraz som si vsimol, ze tie foto su na ISO 3200. Pride mi to celkom v pohode, na to, ze to nebolo odsumovane :)
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod landov 27. 9. 2020 17:10

No ved aj g9 ma malý snímač, či?
landov
Expert

Odeslat příspěvekod Fidko 27. 9. 2020 17:18

Vsak ma a o tom hovorim. G9 z toho co vidim bude niekde na urovni Canonu, co uz je velky snimac. Ale za Olympusom na tych dlhsich ohniskach zaostava a celkom vyrazne aj napriek tomu, ze snimac tam je rovnaky.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod lennyl_2 27. 9. 2020 17:19

Davidof: ta seria s bajkom je paradna. to si robil s tou novou RF 70-200/2,8 na f2,8 ?

inak moc nechapem, kvoli comu potrebujete udrzat casy napr. nad 1 sekundu z ruky.
...pri foteni krajiny je stativ nenahraditelny, ked sa foti wildlife tak to zviera asi nevydrzi nedychat ze ano.
ak dake detaily na svadbe na dekoracie z ruky pri zlom svetle ok ked chcem mat co najnizsie ISO, alebo dokument architektury pri nocnej prechadzke mestom tiez ma zmysel bez stativu..
Sony A7 IV + Sony FE 20/1,8G + Sony FE 35/1,4 GM + Sigma 50/1,4 ART DG DN + Sigma 85/1,4 ART DG DN + Sigma 100-400/5-6,3 DG DN
lennyl_2
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fidko 27. 9. 2020 17:29

Nejde o to, ze chces nahradzat stativ. Tak vykonny IBIS proste robi fotak pohotovejsi. Mne sa xkrat stalo, ze som si chcel odfotit nieco na co by mi bodol stativ, ale skratka ho pri sebe prave nemal.

Samozrejme, ze ak je niekto krajinkar a zaplati par tisic dolarov za 2-tyzdenny pobyt v Yellowstone, tak si asi stativ vezme, ale je kopec situacii kedy sa moznost robit par sekundove snimky z ruky hodi. Mne to chybalo viac krat, preto to riesim pomerne casto. (Ano, mozneho kompromisneho vysledku som si vedomy, ale s tym som sa zmieril uz ked som pustil prve euro za Olympus :-) )
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Davidof 27. 9. 2020 18:04

Jo, ty kraje by asi měly být ostré, ostřeno je na ty knížky. Ale já jsem na tohle (mimo jiné) dost levej, úplně jsem cítil, jak se hýbu.

Pomohlo by mi, kdyby v hledáčku nebyla tma, ale buď ten obraz nebo aspoň nějaký ten akcelerometr, nebo jak se to jmenuje, co má Lumix.

Možná je lepší fotit tyhle časy přes LCD, myslím, že mi to říkal Petr Bambousek, ten taky dosáhne na zajímavé časy.

Ta fotka je z 15-35 IS na 24 mm.


lennyl Jo, ta série je s to 70-200 RF, taky super sklo. Doufám, že to vysouvání nebude na úkor trvanlivosti.
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod landov 27. 9. 2020 18:04

Neviem...kazdy foti inak. Mna IBIS nejako nechava chladnym.

-- 27. 9. 2020 19:27 --

Davidof: pekny seria...nechcel by som byt teraz v tvojej kozi, kedze dilema dvoch systemov bude asi na programe dalsich dni/mesiacov :-[
landov
Expert

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků