Nikon Z systém

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod landov 11. 1. 2020 10:04

Hmmm...
Obrázek
landov
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 11. 1. 2020 10:10

MTM křivky nového 70-200/2.8 S jsou parádní a cena vypadá také OK. Z mého pohledu by mohla být hmotnost o kousek nižší a Z6 nebo Z7 by mohly mít AF jako D500, pak by to bylo dokonalé.

Na druhou stranu, pokud bych měl D500 a Z6, tak bych Tamron 70-200/2.8 G2 nebo Nikon 70-200/2.8 E, tak bych to za tohle S-ko neměnil, udělal bych to až s novou generací Z7/Z6.
pemar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 11. 1. 2020 10:42

Ja urcite Tamrona za S-ko menit nebudem. Nepochybujem, ze S-ko ma lepsie opticke vlastnosti a rychlejsie ostrenie. Pokial by som sa fotenim zivil, tak by som menil urcite, ale ako hobikovi mi Tamron staci az-az.
landov
Návštěvník

Odeslat příspěvekod svihy 12. 1. 2020 18:19

Ahoj,
jen takový dotaz jak vám ostří Z6 při hoších světelných podmínkách. Dneska jsem to zkoušel bylo trochu šero a připadalo mi, že to jde hůř. Je fakt, že nohu chtít aby to bylo jako za plného světla tak mně to trochu překvapilo. Ale zase možná mám něco špatně nastaveného.
svihy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod landov 12. 1. 2020 18:39

Zalezi na tom, co si predstavujes pod slovom " hůř". Pokial je to hůř oproti DSLR, tak ano, ostri to hůř.
landov
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 12. 1. 2020 19:03

svihy píše:jak vám ostří Z6 při hoších světelných podmínkách. Dneska jsem to zkoušel bylo trochu šero a připadalo mi, že to jde hůř .. možná mám něco špatně nastaveného.
.. alebo nepoužívaš svetelný objektív, ale len nesvetelný záklaďák :oops:

Už som tu pred ním varoval:
Ganec píše:PS: ak ti ide o ostrenie, tak radšej zabudni na F/4 sklá -> bezzrkadlovky s nimi ostria rádovo horšie ako so svetelnými
(na rozdiel od DSLR, kde to bolo takmer jedno, keďže mávajú len F/5.6 body alebo {niektoré} F/2.8 stredový AF bod)
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 13. 1. 2020 07:32

Ondrej Bobek píše:Ten batoh je z tých lepších mestských a aj na ľahšiu turistiku či cestovanie - vojde tam s rezervou aj 70-200/2.8 + napr. väčší notebook do zadnej časti. Celkom dobrý "bonus" ak to niekto potrebuje

Mal som kedysi zalusk na ten batoh. Bol som vo Fotolabe si ho osahat a uz som ho nechcel. Akoze variabilne vyuzitie vnutorneho priestoru je perfektne, to PD vie, ale popruhy boli nejako divne riesene, proste ten batoh "nesedel". Ako vravis, do mesta OK, ale turistika pre mna urcite nie. No a nakoniec, do mesta si viem predstavit aj lacnejsiu variantu, ako za 250€. Ale v tejto akcii k fotaku je to urcite dobry deal.
landov
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dolgor 13. 1. 2020 08:58

svihy, nedělal jsem sice paralelní test s D750, ale také mám pocit, že Z6 je ve špatných podmínkách trochu horší než D750, ale není to o moc a moje focení to negativně neovlivní (Fuji X-T2 je o poznání slabší a také skoro vždy najdu cestu, jak zaostřit). Nejvíc se to projevuje na zastíněných objektech a v protisvětle - například člověk proti oknu v tmavé místnosti. V exteriéru ale protisvětlo není problém, v hledáčku mám skoro černý obličej, ale face-detect se normálně chytne a zaostří přesně. A ano, u bezzrcadlovky je světelný objektiv důležitější než u DSLR, které mají citlivější AF-senzory, ostření do -xEV se udává na f/2,8, zatímco u bezzrcadlovek to bývá zakleto do hvězdiček pod čarou, kde se dozvíš, že je to s objektivem f/1,4 ...Jinak tedy, nějakou dobu jsem neměl na focení čas, ale včera jsem si to vynahradil na výletě s dětmi. Měl jsem s sebou jen 50/1,8S a používal face/eye detect nebo tracking. Mám skoro všechno zaostřené naprosto bezvadně, trackovalo to bezvadně i běžící děti na f/1,8. Toho bych s DSLR nedosáhnul, protože Nikon 50ky pro DSLR jsou pomalejší (samozřejmě s profi zoomem je zrcadlovka skvělá). ...Nicméně musím přiznat, že se mi občas po zrcadlovce zastestkne. Kdo považuje DSLR úrovně 750 za techniku minulosti, netuší, o čem mluví. Pořád jsou to skvělé stroje, se kterými je potěšení pracovat.
Dolgor
Návštěvník

Odeslat příspěvekod wikxzen 13. 1. 2020 11:12

Vleze se tam toho dost (je tam i video). Osobně nemám důvod ten městský 20L batoh měnit za jiný, protože jej používám i na čistě nefotografické věci (tenisky/cukle, ručník, notebook, větrovka/mikina, svačiny, pití, knihy...).
http://www.fototipy.cz/2018/09/10/recen ... kpack-20l/
X-Pro2 • 16~55/2.8 • 50~140/2.8 • 16/1.4 • 23/1.4 • 56/1.2 • 80/2.8 • 90/2
Godox TT685 • Sennheiser MKE 440 SSM • Capture One Pro 20
wikxzen
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 13. 1. 2020 14:18

Dolgor:
ja paralelne porovnavam Z6 s D500 a mozem zodpovedne prehlasit, ze v rezime AF-C (iba tento puzivam stale, AF-S ma nezaujima) ostri Z6 horsie za akychkolvek svetelnych podmienok. Hovorim teraz o F telesklach (300, 200-500 a 100-400) cez FTZ. Adapter tam moze hrat rolu iba v rychlosti ostrenia.
landov
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dolgor 13. 1. 2020 14:45

To nerozporuju. Jen mě potěšilo, že Z6 funguje dobře v situacích, kterých jsem se nejvíc obával - nespolupracující hyperaktivní děti. Hrabivým youtuberům, podle kterých jsou Ztka na dvě věci, už nevěřím ani pozdrav na začátku videa.
Dolgor
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 13. 1. 2020 15:01

Ale jasne, Z6 je dobry fotak a to Eye AF ma tiez nieco do seba. Ono stale plati, ze najviac reci maju ti, co kecaju o tom, co nikdy nemali v ruke, nieto aby s tym este fotili...a plati to aj pre tunajsie forum :D
landov
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dolgor 14. 1. 2020 20:09

Velmi pozitivní uživatelská recenze Z 85/1,8 S včetně množství fotek:
https://alikgriffin.com/nikon-z-85mm-f1 ... le-photos/
Fuji/Sony, občas Canon shooter a hodnotí 85S jako nejlepší eq 85 napříč systémy - technická kvalita + charakter výstupu.
Dolgor
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lennyl_2 14. 1. 2020 22:05

nahodou sa musim "zastat" D750. minimalne AF ma posluchal na slovo a to som fotil vacsinou na plnu dieru s 20/1,8G, 35/1,4 ART, 58/1,4G a 135/2DC a nic na stredovy AF bod....jasne, dnes na bezzrkadlovke mam EyeAF, ale to je len plus.

preletel som v sekunde tu recenziu na 85/1,8S, prelistoval fotky, jedina vec, preco som to hned zatvoril bolo - Not a lot of pop / micro-contrast. proste super rychle presne vykorigovane sklo.
Naposledy upravil lennyl_2 dne 14. 1. 2020 22:49, celkově upraveno 1
Sony A7R III + Tamron 17-28/2,8 Di III RXD + Sigma 24/1,4 ART + Samyang 45/1,8 AF FE + Samyang 85/1,4 AF FE
lennyl_2
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dolgor 14. 1. 2020 22:41

No ale on tohle zmiňuje v kontextu s tím, že pop a mikrokontrast je vlastní konstrukčně jednoduchým objektivům kratších ohnisek, které obvykle mívají mnoho jiných vad. 85S prý dost v mikrokontrastu a pop získá zacloněním na f/2,8 a víc, údajně 35/1,8 S je v tomto výrazně lepší a sám neví, jestli to není jen ohniskem. Nicméně pop a mikrokontrast je dost diskutabilní téma. Někdo se jím ohání, jiný že neexistuje. I na těch sample fotkách, které ukazuje - objektiv s výrazným mikrokontrastem vs. s nízkým je těžko něco vidět ve webovém rozlišení. Pro extra jemné přechody ve středních tónech je beztak extrémně důležité světlo při focení a mnoho udělá postproces, takže to není něco, co uvidím na každé fotce. Nakonec zůstane jen faktor líbí/nelíbí se mi obraz jako celek a konzistentně za různých podmínek a na různé vzdálenosti, ve kterém podle je Griffina 85S jeden z nejlepších jestli ne nejlepší.
Dolgor
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka