Nikon Z systém

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod pemar 8. 1. 2020 18:14

Já to mám z oficiálního webu:

https://www.nikonusa.com/en/nikon-produ ... -TechSpecs

Ono je to o to horší, že s lehkou bezzcadlovkou bude sestava těžká na předek. Uvidíme, jestli to Nikon nepořeší stativovou objímkou a gripem, ale na zrcadlovky byla brutálně předražená a grip na Z7/Z6 se také moc nepovedl :-(.
pemar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dolgor 8. 1. 2020 19:40

Těch 1440 g je včetně stativové objímky a je to o 10 g víc než verze E pro DSLR.
Já si nejsem jistý, že ta kompaktní skládací forma od Canonu je správná cesta i pro Nikon s jeho menšími výrobními kapacitami a omezeným prostorem na druhý pokus. Canon je sice praktický a přitažlivý pro hobíky, kteří nechtějí moc tahat, ale z hlediska odolnosti objektivu a obrazové kvality si to vyžádalo kompromisy. Nikon v současností trpí kritikou, že jeho high-end zaostává za Sigmami Art, přičemž nikdo nezohledňuje, že high-end skla Nikonu byla dělána tak, aby byla praktická = menší a s nutnými kompromisy v obrazové kvalitě. Kdyby S-line od Nikonu byla dělána přiliš kompromisně, sklidil by tvrdou kritiku zase. 70-200S velikostně aspoň nijak nevybočuje ze zvyklostí jako Sigmy Art, které jedou tvrdě na maximum, ať to měří a váží, co chce. Menší snad bude S-line 70-200/4.
Dolgor
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 8. 1. 2020 20:32

Ta Sigma je se svou 70-200/2.8 hmotnostně mimo rozumný limit, E-verze od Nikonu mi přijde na cesty praktičtější, ale i její hmotnost mi na cesty nevyhovuje a i třeba na plážový volejbal bych 70-200/2.8 E využil jen občas. U řady S obecně vnímám optickou kvalitu jako přiměřenou, jen mi vadí, že právě kvůli hmotnosti a rozměrům Nikon nabízí k řadě Z nepříliš světelná skla, ztrácí se tím výhoda konzistentnějšího AF-S a většího bajonetu. U Sigmy rozlišuji staré a nové provedení Sigmy Art, ty nové jsou bohužel těžší. U 70-200/2.8 S vidím slabinu v kombinaci s trochu slabším AF Z-kové řady (ve srovnání s D500), ale nevidím to jako drama, fotit s tím určitě půjde.
pemar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dolgor 8. 1. 2020 20:50

70-200/2,8 není primárně objektiv na cestování ale na reportáž a portrét. Proto by neměl být příliš kompromisní, ale dobrým průnikem praktičnosti a kvality. Taky bych si přál malé a levné f/2,8 zoomy, malé a levné f/1,2 nebo aspoň 1,4 pevné objektivy, ale jak by to dopadlo? Může si výrobce prémiové fototechniky v dnešní době dovolit dělat kompromisní objektivy? Podle mne na to není doba, protože se znovu rozdávají karty a kvalitativně zaostat je sebevražda. Kdo chce kompaktnější fototechniku, musí jít buď do méně světelných řad nebo do menších systémů.

-- 8. 1. 2020 20:53 --

...Letos by měl přijít 50/1,2 S a další určitě budou následovat. Je jasné, že vedle nich už Artky nebudou vypadat tak předimenzovaně. Takže za mě chvála Nikonu za f/1,8 S-line.

-- 8. 1. 2020 21:03 --

...Docela bych si přál, aby časem přibyla ještě řada s f/1,4 mimo S-line, která by byla orientovaná více staromódně - kompaktní, charakterní bokeh, menší důraz na celoplošné rozlišení. Ale moc šancí tomu nedávám.
Dolgor
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 8. 1. 2020 21:19

Já mám na portrét nejoblíbenější objektiv 105/1.4, zoom 70-200mm je o hodně víc univerzální, na reportáž i na portrét jsem ho použil už mockrát, i na ten sport, dokonce ho používám i na krajinu.

S-line je pro mne minimálně do další generace řady Z zůstane nezajímavý, kvůli nekompatibilnímu bajonetu.
pemar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 9. 1. 2020 08:32

Aha, ta hmotnost je teda za komplet - pouziva niekto z vas tu objimku na stativ? ja som ju z oboch 70-200/2.8 odmontoval hned v prvy den nakupu...
Konstrukcia mensieho 70-200 by nemusela byt taky problem, ved dlhe roky existuju vyborne funkcne a odolnostou porovnatelne profi zoomy 24-70, ktore sa vysuvaju a nikomu to nikdy nevadilo. Asi jedina taka horsia konstrukcia bola zatial ta pumpa 100-400 od Canonu.
Je pravda, ze Nikon nema take prostriedky na vyvoj ako Canon a skla robi celkom rozumne v ramci svojich moznosti.

Som zvedavy aky bude tento Z 70-200/2.8 a aka bude lahsia f4 verzia, pri nej by sa mohli hecnut.
Ondrej Bobek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 9. 1. 2020 10:25

Ja pouzivam stativovu objimku na 70-200/2,8 aj 200-500/5,6 a dokupil som si ju aj na 300/4PF a to najma z dovodu, ze jeden koniec Peak Design slidu mam uchyteny prave na objimke a druhy na fotaku. Takto sa cely komplet nosi komfortne a hmotnost je rozlozena. Doporucujem.
landov
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 10. 1. 2020 15:55

Akoze komu toto matchne potreby, nekupi blbost ...

https://www.prolaika.sk/e-shop/nikon-z6 ... n=NL200110
Fidko
Návštěvník

Odeslat příspěvekod feathoron 10. 1. 2020 18:24

Na fotoskoda mají stejnou akci s batohem.
feathoron
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 10. 1. 2020 19:24

Moze byt, ale pride mi to celkom vyhodne. Je to dost kvalitny a luxusny batoh a pritom uz samotna Z6 s tym obejktivom za 2k mi pride ako dost slusny deal.
Fidko
Návštěvník

Odeslat příspěvekod feathoron 10. 1. 2020 21:09

To souhlas, na fotoskoda je to 55 900, ale je tam navíc FTZ adaptér. Já jsem to zmínil hlavně pro kupující z ČR. https://www.fotoskoda.cz/nikon-z6-24-70 ... RAAsMeyBY0
feathoron
Návštěvník

Odeslat příspěvekod vendda 10. 1. 2020 22:45

No a tady ke k němu ještě 64GB karta a to vše skoro o 900 Kč méně: http://www.afoto.cz/prodej/Nikon-Z6---2 ... --64GB-XQD
vendda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 11. 1. 2020 07:24

Nikde jsem nenašel, co se do toho batohu vejde, ani v tom videu, tam byl nějaký větší objektiv (24-70mm nebo 70-200mm) a tělo, ten batoh váží cca 1.5kg, což je vzhledem k tomu, co se tam vejde asi hodně. Jinými slovy, k lehké bezcadlovce s lehkým (a kvůli hmotnosti a rozměrům nesvětelným) objektivem mi přijde 1.5 kg batoh jako ne zcela optimální kombinace, bez ohledu na to, jestli je za 6,190 Kč nebo zdarma.
pemar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 11. 1. 2020 08:17

Ten batoh je z tých lepších mestských a aj na ľahšiu turistiku či cestovanie - vojde tam s rezervou aj 70-200/2.8 + napr. väčší notebook do zadnej časti. Celkom dobrý "bonus" ak to niekto potrebuje
Ondrej Bobek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 11. 1. 2020 08:34

Do města bych preferoval lehčí batoh na úrovni toho co mám, protože jinak mi ztrácí smysl kvůli hmotnosti pořizovat bezzcadlovkové tělo.
pemar
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka