Nikon Z systém

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod lennyl_2 15. 11. 2020 09:34

vlastne hej, preskakoval tam medzi foto a video rezimom. pri foteni ludi/zvierat idu snad vzdy ku mne, alebo krizom, aj motorky/bajky, proste vzdy vidno tvar. ale mam aj take fotky kde ide motiv odo mna, ale tam uz fotak ostri na bod/zonu ked su chrbtom otoceny, alebo zadok auta.

neviem ci som inak spravne pochopil ten zaver pri psovi AnimalEye, kde ten Canon hladal v celoplosnej automatike stale nieco v zadu na boku? nikon bol podla mna lepsi. aj ked Z6II sa chytila az ked bol pes blizsie tusim.
Sony A7R III + Tamron 17-28/2,8 Di III RXD + Sigma 24/1,4 ART + Sony FE 35/1,8 + Sigma 85/1,4 ART DN + Sigma 100-400/5-6,3 DN
lennyl_2
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 15. 11. 2020 09:42

Jo, tam už jsem nedojel, pes se R6 moc nepovedl :-)
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Dolgor 15. 11. 2020 10:07

Sony v tom videu konzistentě byla za R6 a Z6II. Je tam vidět, že Sony indikuje polohu, ale nestíhá zaostřit. Na netu je plno testů, které právě na to poukazují i ve foto režimech. Holt A7čky nejsou jako A9 (a možná nový A7sIII), aspoň ty současné. Objektiv hrát roli může, ale je součástí rovnice. Rychlejší a pomalejší objektivy má každý systém. Z6II má totéž jako předchůdce, grafika zobrazuje až poměrně blízké objekty a nestíhá za AF, takže bez zpětné kontroly by člověk řekl, že má zaostřeno méně. Rozhodně je to oblast, na které by měl Nikon zapracovat, protože při rychlé srovnávačce neudělá tak dobrý dojem jako konkurenti.
Dolgor
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lennyl_2 15. 11. 2020 18:20

priznam sa, ze uz aktivne nesledujem porovnavacky znaciek. pride mi ale, ze su uz dostatocne vyrovnane,ze spolahlivo ostria R5/R6, Z6II/Z7II. akurat Panasonic S rada sa mi zda, ze s AF zaostava, ani tie updaty firmware nie su uplne presvedcive, co som videl youtube testy.

ale nedalo mi to a dnes som si zapol celoplosny rezim EyeAF, AF-C, A7R3 + Sigma 85/1,4 ART DN, bola uz skoro tma. vsetko f1,4. 30fotiek a uspesnost 86,65% ziletkovo ostrych fotiek (3fotky boli slabsie,1 uplne mimo).
...na taku brutal vzdialenost mi vzdy naslo oko (nie tvar, ale oko). ja tomu hovorim vyborny vysledok na ten starsi fotak.
na cyklistu mi to preplo na tie stvorceky na prilbu/okuliare v dialke :-)
nahlady.jpg
Sony A7R III + Tamron 17-28/2,8 Di III RXD + Sigma 24/1,4 ART + Sony FE 35/1,8 + Sigma 85/1,4 ART DN + Sigma 100-400/5-6,3 DN
lennyl_2
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 15. 11. 2020 18:47

Myslim, ze dnes uz kazdy moze byt spokojny so svojou vlastnou volbou. Ja ako Nikon pozitiv aj vzhladom ku kope skiel na Nikon som spokojny tiez, ale zaroven nemam ruzove okuliare a objektivne som si vedomy, ze Z 6/7 (aj v II) su ( PRE MOJE POTREBY vzhladom na zvyk z D500) na sport a BIF proste velkym kompromisom oproti napr. R5/6. Ale to je len moj pohlad na vec a generalne nemam s mojou Z6 ziadny problem, len viem, kde su jej vyhody a nevyhody.
landov
Pokročilý

Odeslat příspěvekod aurum 15. 11. 2020 20:09

Dobrý navečer. Mám k vám znalým prosbičku. Můžete mi poradit, jak optimálně a detailně nastavit Z6ku pro focení zvířat na oči (kromě setového objektivu bych používal padesátku 1.8 S), běžící proti foťáku? Taky běhající dětí. Ještě jsem se k tomu nedostal, ale už je načase. Jde mi o to, abych zbytečně dlouho nevymýšlel ideální nastavení, když vy to máte určitě v malíku. Nemám s AF-C zkušenosti. Předem moc děkuji.
Naposledy upravil aurum dne 15. 11. 2020 20:31, celkově upraveno 1
aurum
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 15. 11. 2020 20:21

Keď nemáš s apsc skúsenosti, tak si za vodou a v pohode, pretože Z6 je ff.
landov
Pokročilý

Odeslat příspěvekod aurum 15. 11. 2020 20:30

oprava, zadal jsem špatný výraz, myslel jsem AF-C (výše opraveno)
aurum
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 15. 11. 2020 20:48

Neviem, čo chceš počuť. V režime afc zvolis režim auto af (neviem teraz presne názov) a v menu akrivujes eye af.
landov
Pokročilý

Odeslat příspěvekod aurum 15. 11. 2020 21:09

Takže v režimu činnosti zaostřovacích polí nastavit Aut volba zaostřovacích polí, ano?
aurum
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 15. 11. 2020 21:16

Eye af ti bude fungovať iba v jednom režime af, takže vlastne neviem co tu treba viac riešiť?
landov
Pokročilý

Odeslat příspěvekod aurum 15. 11. 2020 21:22

Budu to zkoušet, ještě jsem s tím nedělal. Doteď jsem vše fotil na AF-S. V položce Automatické zaostřování mám u AF-S nadefinováno zaostření, nikoliv spuštění. V AF-C tak učinit rovněž?
aurum
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 15. 11. 2020 22:14

Táto voľba nemá nič spoločné s eye af.
landov
Pokročilý

Odeslat příspěvekod aurum 15. 11. 2020 22:22

Děkuju za pomoc.
aurum
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dolgor 15. 11. 2020 22:26

Mám nastavené parametry AF dle tohoto videa, zrychlí to reakce systému:
https://www.youtube.com/watch?v=UHlaVxKEXLU

V defaultním nastavení se režimy AF mění stiskem Fn2 (vpředu dole) a současným otáčením zadním rolerem (nastavit AF-C) a potom předním rolerem (nastavit plný žultý obdélník = AutoArea AF). Ještě je potřeba správně nastavit položku a4 v menu (jen obličej/obličej i oko/zvířata). Tuhle položku mám v MyMenu pro rychlý přístup, protože často měním lidi a psy.

Dále doporučuju jít v menu na položku f2 a ke knoflíku Fn1 zvolit "subject tracking". To ti umožní rychle zapnout/vypnout tracking tlačítkem Fn1 , kdyby se EyeAF nechytal.

-- 15. 11. 2020 22:34 --

...Taky je dobré si nastavit kontinuální snímání, protože v "Single frame" člověk snadno kvůli opakovanému namačkávání spouště ztrácí fotky. Tlačítko i -> Release mode -> Continuous L (nebo H dle preferencí).
Dolgor
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka