Nikon Z systém

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Dolgor 13. 10. 2020 20:28

Nevím, jestli poddimenzovaný je spávný výraz, spíš bych řekl kompromis poplatný době (aby vyšla dobře výrobní cena a spotřeba energie).
Dolgor
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 13. 10. 2020 20:30

Z hlediska výrobce kompromis, z hlediska zákazníků asi taky, pro mnohé je klíčová cena.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod lennyl_2 13. 10. 2020 22:21

Dolgor píše:... Rawy ze Z6 14bit bezztrátová komprese mají 30-40MB, takže na 64GB kartu se vejde průměrně 1800 fotek.

vidis, toto som si neuvedomil. to je potom uz celkom v pohode aj na rychlejsiu seriovku kto tak foti.
ja som si inak dokupil L-plate na A7R3 kvoli tomu, aby sa mi fotak lepsie drzal (zmestil som aj malicek pri drzani)
Sony A7R III + Tamron 17-28/2,8 Di III RXD + Sigma 24/1,4 ART + Sony FE 35/1,8 + Sigma 85/1,4 ART DN + Sigma 100-400/5-6,3 DN
lennyl_2
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 14. 10. 2020 05:35

Nikon Z7II https://www.dpreview.com/reviews/nikon- ... ial-review
Nikon Z6II https://www.dpreview.com/reviews/nikon- ... ial-review
Ceny si celkom postrazili - $3000 a $2000. Urcite zaujmu aj majitelov/zaujemcov o sucasne Nikon DSLR.
Ondrej Bobek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 14. 10. 2020 07:16

Takze ziadne prekvapenie sa nekona, som zvedavy na realne poznatky ohladom AF a implementacie Eye AF do inych rezimov AF. Takisto ma zaujima personalizacia aktivacie Eye AF. Upgradovat zo Z6 urcite nebudem, to si nechavam az na dalsiu generaciu - Z8 ?
landov
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Fidko 14. 10. 2020 07:50

No je pravda, ze sa moc nevytiahli. Tie fotaky nie su zle, ani aktualne neboli, ale v momentalnej situacii, ked je konkurencia vacsia to moze byt problem. Viem si predstavit aj mnoho majitelov Nikon DSLR, ze pojdu radsej ku Canonu/Sony. Co je skoda, Z-mount sa mi dost paci.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Dolgor 14. 10. 2020 07:55

Vidím to na další generaci nejpozději v létě 2022 možná dřív. Parametry upgradu jsou ok, ale ne na dlouho, a cenovka také není moc ambiciózní.

-- 14. 10. 2020 09:04 --

...V roadmapě přibyly 85, 400 a 600 S.
Dolgor
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 14. 10. 2020 08:12

landov píše:Takze ziadne prekvapenie sa nekona, som zvedavy na realne poznatky ohladom AF a implementacie Eye AF do inych rezimov AF. Takisto ma zaujima personalizacia aktivacie Eye AF. Upgradovat zo Z6 urcite nebudem, to si nechavam az na dalsiu generaciu - Z8 ?

Já myslel, že po tom upgrade ten Eye AF už je dobrej, nebo není ?
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod landov 14. 10. 2020 08:19

Mne osobne chyba, aby do detekovalo tvar/oci z vacsej dialky, ale najma mi chyba, aby som v hocijakom AF rezime vedel aktivovat Eye AF - to pevne dufam, ze je uz Z6/7 II vyriesene.
Dolgor píše:...V roadmapě přibyly 85, 400 a 600 S.

fuuuha, prave pozeram...a dokonca tie 400 a 600 su S verzie, to vyzera velmi zaujimavo.
landov
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Dolgor 14. 10. 2020 08:29

Davidoff, EyeAF je dobrej, ale je tam limit vzdálenosti. Canon a Sony trackují obličeje, už když je člověk v hledáčku maličkej, s Nikonem je třeba být blíž. Canon R5/6 navíc určitě stíhají mnohem rychlejší pohyb, u Sony A7III/A7rIV je to spíš úroveň Nikonu, lepší je až A9. Další věc je overlay v hledáčku/LCD, který se u Nikonu v první generaci neobnovuje tak rychle, což snižuje jistotu fotografa, jestli to ostří správně (ze zkušenosti bych řekl, že většinou trefuje oko mnohem líp, než to v EVF vypadá). ...Jinak já jsem s výkonem EyeAF v Z6 velmi spokojený. Na sport to není, ale na všechno moje normální použití je to dobrý dostatečně (s f/1.8 S objektivy, 1.8G přes FTZ jsou pomalejší a nestíhají tak dobře).
Dolgor
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 14. 10. 2020 08:29

Jo, třeba jako jedno tlačítko ostření na normální AF a druhé na Eye AF (?)

-- 14. 10. 2020 09:31 --

Dolgor

Chápu. To zpoždění je nepříjemný, to znám z Olyho - zmatek. I když výsledek je často lepší, než by člověk čekal, to je pravda.

A ta detekce zdálky se taky hodí, to je pravda.

Osobně si myslím, že tohle by mohli tím výkonem a zlepšením softu v pohodě dosáhnout.
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod landov 14. 10. 2020 08:37

Davidof píše:Jo, třeba jako jedno tlačítko ostření na normální AF a druhé na Eye AF (?)

presne tak
landov
Pokročilý

Odeslat příspěvekod milann88 14. 10. 2020 08:46

Za me ten Z6II super, hlavne jsem necekal, ze zachovaji slusnou cenu. Odstranuje vsechny nedostatky, pridava moznost eye-AF ve vybrane casti obrazu, coz by mohlo hodne zlepsit vykon AF, nemel by byt takovy nesikovny black-out pri seriovem snimani.

Ta cena bude dost kompetitivni, bohuzel kurz neni nic moc, ale oproti Canonu R6 je to 500 dolaru dole, takze z meho pohledu utoci i na zajemce o Fuji.
milann88
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lemming 14. 10. 2020 11:05

Davidof píše:Jo, třeba jako jedno tlačítko ostření na normální AF a druhé na Eye AF (?)

To měla Sony A7III když jsem to zkoušel a byla to jedna z věcí, co mě od ní odradila, protože to bylo nepoužitelné. Člověk chtěl zaostřit, zmáčknul ostření a ... nic, protože to zrovna nedetekovalo žádnou tvář. Přišel jsem tak o docela dost záběrů.
lemming
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 14. 10. 2020 12:39

Jo, to je hloupá implementace.

U R6 je to rozumnější - i v módu detekce tváře máš nastaven ostřící bod nebo zónu a vidíš její polohu. Taky pomocí ní můžeš vybrat konkrétní obličej.

Když není vidět žádná tvář, chová se to jako zónové ostření na skupinu bodů. To většinou vyhovuje.

A taky bych řekl, že to detekuje tvář téměř bezchybně, i když je malá. Když je z profilu nebo zezadu, detekuje to aspoň hlavu.

Já mám spíš problém, že nemám foťák dostatečně v ruce a místo hvězdičky, kde mám Eye Detect, mačkám vedlejší tlačítko.
Davidof
Expert

Předchozí stránkaDalší stránka