Nikon Z systém

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod lennyl_2 11. 8. 2021 16:24

toto ste uz videli ? to by ostrilo normalne s AF ?

https://www.sonyalpharumors.com/megadap ... n-the-zfc/
Sony A7R III + Sony FE 20/1,8G + Sony FE 35/1,4 GM + Sony FE 50/1,8 do počtu + Sigma 85/1,4 ART DG DN + Sigma 100-400/5-6,3 DG DN
lennyl_2
Návštěvník

Odeslat příspěvekod chvd 11. 8. 2021 20:25

To bude neco adekvatniho tomu TZE-01, ne? Pokud ano, tak bude dulezite, jak to realne bude ci nebude spolupracovat.
TZE-01 "v testu" treba zde:
https://youtu.be/9_Y6BbdI3CY?t=258
AF by pak mel fungovat
Co jsem se zde naucil:
Čím více MPX nebo větší datová velikost, tím více detailů.
Čím větší "dynamický rozsah snímače", tím vhodnější na focení pošmourna, zamračena.
Software neprodáváný v krabicové verzi zákonitě upadá ve vývoji.
chvd
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 13. 8. 2021 05:34

Spolu se Z9 má přijít 400/2.8. O 200-600mm žádné zprávy.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod pemar 14. 8. 2021 06:54

Na Rumors píšou, že dosud neoznámená kamera N2014 je ve skutečnosti nadcházející Nikon Z9, který bude dodáván s novou baterií EN-EL18d (10,8 V, 3 300 mAh) a novou nabíječkou MH-33 (vstup: 5 V/9 V-3 A, výstup: 12,6V-1,6A).

To je dobrá zpráva, protože kolega se Sony A1 konstatoval, že baterie nedrží krok s hustotou výkonu na jednotku objemu, neboli procesory, obrazovky, high burst, super rychlé af, více karet a kdo ví co ještě na high tech foťácích potřebuji více energie, například při přechodu z a9 ii -> a1.

Špatná zpráva je, že moje drahá D5 baterie a drahá nabíječka budou asi nekompatibilní a Nikon se mne zase bude snažit odrbat, tak jako s gripem a baterií pro D850 nebo potřebou vyměnit objektivy u Z řady, což vnímám jako nefér přístup.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Dolgor 14. 8. 2021 08:20

V malých Ztkách fungují staré modely EN-EL15 normálně ale bez podpory nových funkcí, na které nejsou vybaveny (nabíjení přes USB, provoz během nabíjení), a mají nižší kapacitu.
Podle rumors z Olympiády to bude u Z9 obdobný případ. Netuším, co tu má být nefér.
Objektivy tě nikdo měnit nenutí, koupíš si FTZ a je. O změně bajonetu se vedly dlouhé diskuse a na 100 % to byl správný krok, protože Fkový bajonet je omezující vzhledem k potřebám nové doby. Kdyby to Nikon neudělal, dopadl by ještě hůř než v 80. letech, kdy doplatil na snahu zachovat si kompatibilitu, zatímco Canon předělal vše ve prospěch AF a těží z toho dodnes.

-- 14. 8. 2021 08:27 --

...používám první verzi EN-EL15 koupenou v roce 2015. Dnes je aktuální verze "c".
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pemar 14. 8. 2021 09:15

Pokud to bude kompatibilní, tak to beru, nové funkce fungovat nemusí, ale staré by měly být zachovány.

Jenže já mám i jiné zkušenosti, jak Nikon okrádá zákazníky, viz ultra předražená stativová objímka RT-2, viz ultra předražená baterie, grip a nabíječka na D850 (s gripem jsem se dostal s D850 na cenu D5), …

Na přechod na bajonet a na Z řadu mám jiný názor, AF zatím není na úrovni dosluhujících zrcadlovek, o D6 nemluvě, nesvětelné objektivy nekomentuji, tam je přínos nového bajonetu prakticky nulový, f1.8 jsou zbytečně velké a těžké (a bezcharakterní) a těch pár světelných objektivů je opět předražených. Takže jen vytahování peněz zákazníkům z kapes plus otravné čekání, až se Nikon uráčí objektivy vydat. To platí i o baterkách, moje jsou spoustu let staré a chtěl sem proto koupit “c”, ale nejsou na skladě.

Moje loajalita k Nikonu klesá každým rokem, ale měnit zatím nebudu.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Dolgor 14. 8. 2021 10:01

Na Skové objektivy mám zcela jiný názor. Až budeš některý nějakou dobu používat a uvidíš na svých fotkách rozdíl mezi ekvivalentními G a S, to slovo tě ani nenapadne. Proč jsi zvolil Sigmu 28 a ne Nikkor 28/1.4 E, když je Nikkor považován za stejně charakterní jako 105/1.4? Mnoho lidí hodnotí 50/1.8 S jako objektiv s lepším renderingem než Sigma 50/1.4 Art.
Ceny objektivů a příslušenství si zasaď do kontextu nabídky Sony a Canonu. U Nikonu je ještě poměrně levno. Já bych samozřejmě taky rád, aby kvalitní objektivy stály méně, ale toto je realita.
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pemar 14. 8. 2021 12:20

Měl jsem v ruce 3ks Nikonu 1.4 E a všechny trpěly na koma a aberaci, byly i méně ostré na plnou díru. Charakter to mělo, ale na aberaci jsem háklivý.

Sigma 50mm Art (a první generace Art skel obecně) měla hodně problémů s tolerancemi, mně se podařilo najít dobrý kus, ale vím o hodně lidech, kterým se to nepovedlo. Hodně času jsme strávil kalibrací, 2x byla i v servisu na seřízení. Tím jsem měl vyřešenou ostrost a přechody, s renderingem jsem spokojený nebyl, bylo to spolu s charakterem a hmotností slabé místo tohoto objektivu. Zajímavé je, že rendering 50 mm Art na D850 vypadá o dost lépe, přestalo mi to na D850 vadit.

Z těch S kových skel se mi líbí jen ty ultrasvětelné, ale asi bych stejně dal přednost Otus řadě, kdyby na Zku fungoval lépe focus peaking. Nicméně neřeším to, protože aktuálně vesměs preferuji delší ohniska.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Dolgor 14. 8. 2021 13:22

Dal jsem si před obědem 50ku na 17 let starém kole, které váží asi 15 kg a nemůže se rovnat mým novějším. Jsem z jízdy dobře naladěn a nijak jsem netrpěl, přestože pokrok udělal obří skoky. Možná jednoho dne inženýři zkonstruují objektivy s optickou perfekcí a renderingem Otusů bez velikosti a ceny Otusů. Něco takového očekáváš od Nikonu, ne? ;-)
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod noxx_cz 23. 8. 2021 15:12

Viltrox pustil ven trojku Zdx skel: 23/33/56 f1,4 a 24/1,8 pro FF Zko. Ceny bych řekl velmi zajímavé. Jsem zvědavý na testy.
noxx_cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 23. 8. 2021 21:44

Na tu ff 24/1.8 som extrémne zvedavý. Cena v našom E shope bude 429€ - potvrdené od predajcu.
landov
Pokročilý

Odeslat příspěvekod lennyl_2 23. 8. 2021 22:17

tak 429€ za take ohnisko na f1,8..ak to bude slusne sklo, je kurw*a na paradu :-)

inak, toto som teraz letmo pozrel, AF redukcia pre Nikon Z, dake skla a pre niekoho co to vyuzije, to moze byt v pohode pouzitelne (doplni si rozsah co mu chyba)
https://www.sonyalpharumors.com/megadap ... z-cameras/
Sony A7R III + Sony FE 20/1,8G + Sony FE 35/1,4 GM + Sony FE 50/1,8 do počtu + Sigma 85/1,4 ART DG DN + Sigma 100-400/5-6,3 DG DN
lennyl_2
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 29. 8. 2021 16:05

Po dnesnom foteni so Z6 na Kosickom leteckom dni:
Obrázek
landov
Pokročilý

Odeslat příspěvekod noxx_cz 2. 9. 2021 20:19

Se Zkem na výletu - dost profláknuté místo, ale něco do sebe má. I onu zajímavou atmosféru ;-)

Obrázek
Obrázek
noxx_cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 2. 9. 2021 21:36

Ta druhá se povedla :-)
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Předchozí stránkaDalší stránka