Nikon Z systém

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod pemar. 30. 9. 2022 16:13

Mne zaujaly ty Cosina objektivy, konkrétně Apo-Lanthar 50/2, ale není kam spěchat, pro mne cestovní sezóna na toto ohnisko končí a jinak mám Sigmu 50mm Art.

A když není to ideální ohnisko zrovna po ruce, pomůže výřez, magepixelů mám dost:

Obrázek

Obrázek

Nemá to hotový postproces, ten udělám až na desktopu. Ono to možná půjde i zajímavě oříznout s ponecháním toho kostela.
pemar.
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Titan_66 30. 9. 2022 16:19

Titan_66
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 1. 10. 2022 07:38

Paradny Island...vidim, ze 24-120 S je skvele sklo.
landov
Expert

Odeslat příspěvekod Viaggi 1. 10. 2022 10:12

Titan_66 Island je super, pekné fotky :-)
Na Islande som používal okrem pár fotiek 24-70 F4 S.
Viaggi
Návštěvník

Odeslat příspěvekod houghs 1. 10. 2022 11:15

landov: Ja si nemyslím, že je to sklo. Lokalita, kompozícia, postproces. Naopak na také fotky Ti postačí oveľa lacnejšia zostava. Ak nerobíš výrazný crop, tak lepšiu kresbu objektívu nemôžeš na webovej prezentácii vidieť. Ale ak by som bol prinútený ku zmene, tak Z6II+24-120 by bola moja zatiaľ napravdepodobnejšia voľba. Tá štvorka na dlhom konci sa využije aj na cestách.

Titan_66: Tady by se určitě hodil i širokáč. Ale fotky skvělé.

Pemar: Ta první fotka je fajn, megapixelů máš dost, ale ten crop moc povedený není. Ty přepaly tady působí nepříjemně a ani ta kompozice není podle mě vydařená. Možná něco zachráníš v PP, pokud ne, tak raději takto moc neexperimentovat.
houghs
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar. 1. 10. 2022 12:35

Uvidím.

Při tomhle světle ani jinak vysoce nadstandardní dynamický rozsah D850 nestačí, je zapotřebí vytahovat stíny a já to mám nastavené tak, že nějaké menší přepaly připouštím. V tom výřezu to ale vadí hodně, takže je zkusím v DxO stáhnout, případně upravím oblohu. Nebo se na to vykašlu, protože ta fotka není zase tak výjimečná, nestojí za to. Je to jen extrémní příklad, jak moc se dá fotka z 14-24/2.8 G zvětšit.

Mimochodem, to místo je zajímavé, klášter Vlacherna je sám o sobě fotogenický a ta přítomnost přistávajících a startujících letadel místu ještě přidává na atraktivitě. Ty letadla jsou tak blízko, že stačí i 70-200mm na FF. Výsledek se Z9 by byl plus minus stejný.
pemar.
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 1. 10. 2022 15:45

landov píše:V nedelu mame u nas Maraton, tak mi napadlo, ze nebudem fotit klasicky so 70-200/2,8, ale skusim tak nejak reportaznejsie :-) ...a odlahcenejsie.
Toz som si teraz objednal Nikon Z 28-75/2,8 a zajtra by mal dorazit. Dufam, ze sa s tym 28mm zaciatkom vysporiadam.

Tak ma vytocili neskutočne v alze. Včera som objednával, dnes malo sklo dorazit o 11 :00.este mi včera po objednávke volali z Alzy, že obkektiv dnes dorazí a ze ci si nechcem priplatiť okamžitú výmenu (za +100€...haha). Dnes o 11 prišiel mail, že tovar dorazí o 13 00, o 13 00 ďalší mail, že tovar dorazí zajtra. Tak som im napísal pár teplých slov do mailu a stornoval som objednávku. Smejdi!

-- 1. 10. 2022 16:49 --

Zároveň som ale sklo objednal inde a lacnejšie. Síce zajtrajší maratón s nim fotiť nebudem, ale v alze majú u mňa utrum.
landov
Expert

Odeslat příspěvekod Titan_66 1. 10. 2022 17:17

Landov: Je to super sklo. Jen škoda, že má tak tragickou dostupnost (v Evropě). Čekal jsem na něj 4 měsíce, už jsem málem kupoval 24 200, který byl ve slevě, ale 2 týdny před Islandem mi z afoto volali, že ho posílaj, se stal zázrak :)

Viaggi: Dík. A jak to s ním šlo ?

Houghs: Jasně, pokud by šlo jen kresbu, tak by bohatě stačila 24 200. Zvlášť pro krajinu. 24 120 má ale těch výhod víc, ostření je prakticky okamžitý, přijde mi, že je to nejrychleji ostřící sklo, co jsem na Z systému zkoušel. Ty dva motorky co tam ostří museli něčím nadopovat :) Konstantní F4, má kratší min. ostřící vzdálenost, takže se dá udělat i "polo-makro". Nemluvě o tom, že fotí super i na plnou díru. Takže i nějaký portrét se dá. Ta univerzálnost je zkrátka parádní.

Širokáč jsem na Islandu měl, 14-30. Problém byl, že nebylo tolik času přehazovat objektivy, spíš to byla rodinná dovolená. Takže širokáč a stativ jsem bohužel použil minimálně. Škoda, že jsem si širokáč a stativ nevzal na tu sopku. Už jsem ale nechtěl tahat kila navíc. 5 let zpět jsem byl na Islandu, kdy počasí moc nepřálo, fotil jsem s Fuji X-T20 a hlavně Samyangem 12 mm (eq 18mm FF). Tak to teď alespoň mělo zase jinou perspektivu s delším ohniskem.
Titan_66
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Viaggi 1. 10. 2022 17:32

Titan_66 - Viaggi: Dík. A jak to s ním šlo ?
Takto https://eu.zonerama.com/VIAGGI/Album/6477045
Viaggi
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Titan_66 1. 10. 2022 18:45

Viaggi: super, koukám, že jsme byli i na některých stejných místech. Ty duhový hory jsou paráda, to máš fajn, že jsi tam byl, mně se to bohužel nepodařilo, protože ty terénní autobusy byly beznadějně vyprodaný a Dacii Duster by to byl risk přes ty brody. Cestou na Thorsmork jsme totiž v jednom brodu uvízli, to byl adrenalin.
Titan_66
Návštěvník

Odeslat příspěvekod noxx_cz 3. 10. 2022 21:35

Když se podzim ohlásím plnou sílou, tak je třeba ty naše miláčky trochu provětrat ;-)

Obrázek
Obrázek
Obrázek

Z5 + 24-200. Poslední fotka CZJ Pancolar 50/1,8.
noxx_cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dolgor 4. 10. 2022 10:59

Na poslední fotce je samec Silene latifolia. Je to jedna z mála rostlin s odděleným pohlavím a pohlavními chromozomy X a Y jako člověk. Vypadá jako plevel, ale je to oblíbený model pro studium determinace pohlaví a evoluce pohlavních chromozomů :)
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod landov 4. 10. 2022 12:04

Z 28-75/2,8 je doma. Prve dojmy: typicky look nie S-kovych skiel, velkost a hmotnost skoro idneticka so Z 24-200, takze spokojnost. Prve cvaky na clonu 2,8 prijemne prekvapili ostostou, rohy su podla ocakavani maksie, po zacloneni na f 8-11 je to ako Z 24-200. Musim otestovat viac v terene, ale prve dojmy - prevladaju pozitiva.

-- 4. 10. 2022 13:07 --

etse jedno velke + : filtrovy zavit 67mm je rovnaky ako u Z 24-200.
landov
Expert

Odeslat příspěvekod noxx_cz 4. 10. 2022 14:07

To já, ze stejného důvodu - 67mm filtry, pokukuju po té nové nikon/tamron 17-28. To je širokáč s snad nejmenšími filtry. A hlavně, 24-200, tamron 100-400 a ta nová 17-28, všechno 67mm, to by hezky hrálo :-)
noxx_cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 4. 10. 2022 18:57

Prve cvaky...za mna velka spokojnost. Clona 2,8, bokeh paradny.
Obrázek

Obrázek
landov
Expert

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků