Nikon Z systém

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod pemar 13. 1. 2022 08:37

Nenašel jsem to zatím v návodu a Z9 zatím nemám, tak nevím.

Určitě má vliv SnapBridge, zapnutý Bluetooth a hlavně WiFi, ta vybijí baterky rychle. U bezzcadlovky asi bude mít vliv nastavení EVF a prý i zapnutý flicker. Pokud používám SnapBridge, tak GPS ve foťáku nepotřebuji, údaje o poloze beru z telefonu/tabletu, otázka je, co je žravější, tipuji SnapBridge.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod pemar 13. 1. 2022 15:12

Našel jsem to, v Location data je Standby Timer a tam se dá nastavit interval, ve kterém GPS hledá polohu, pokud se prodlouží, tak se spoří baterie. Kolik to ušetří, to zatím nevím, ale smysl mi to zatím dává.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod pemar 14. 1. 2022 07:21

jozef6 píše:Online prednaska o Z9 - https://www.fotoma.sk/kalendar-akcii/ni ... pro-laika/

Byla to klasická Powerpoint prezentace s ukázkami a komentáři, neslyšel jsem v ní nic nového, byla to spíše taková rekapitulace všech vlastností Z9, bylo o čem mluvit, trvalo to 2 hodiny.

Ze všech informací mne zaujala jediná, týkající se dodávek, a to že pro Českou a Slovenskou republiku dohromady budou chodit 2-3 kusy týdně.

V únoru má Nikon vydat firmware rozšiřující video na 8K, přidání Group AF Filip Barták nepotvrdil (a dost mne naštval, když se tvářil, že neví, na co Group AF je a že vlastně není potřeba, ale není to pravda, při focení malých ptáků na velkou vzdálenost je trackování nenajde a je problém dát pokyn, aby AF zaostřil na první nejbližší subjekt).

Bez superrychlých Pro Grade karet funguje 20 fps do RAWu jen pár sekund, rozdíl je ve schopnosti držet vysokou přenosovou rychlost, cca 1400 MB/s trvale, při kompromisním foceni do ztrátových formátu je ale kapacita bufferu dostatečná. Přenos RAWu přes FTP trvá údajně cca 5-6 sekund.

O hmotnosti nebo ceně 800 PF nepadlo nic, jen přednáška o tom, že stejně všichni postupně nahradíme ty svoje F objektivy těma se Z bajonetem. Hodně tam chválil 40/2 a 24-120mm, což sice nejsou špatné objektivy, ale Z9 bych si kvůli nim nekupoval. Přijde nový 400/2.8, otázka je, o kolik bude lepší, než F-kový 400/2.8, protože třeba u 70-200/2.8 je rozdíl mezi S a F-bajonetem relativně malý.

Celkově to podpořilo můj záměr Z9 koupit, funguje o parník lépe, než ostatní foťáky ze Z řady, rychlostí snímání a trackingem mi otevře nové možnosti i u foceni ptáků, těch 120 fps by se občas dalo kreativně využít. Nebyla tam ale bohužel žádná ukázka DX módu nebo focení s MF skly, asi tam žádný pokrok není.
pemar
Expert

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků