Nikon Z systém

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod noxx_cz 7. 12. 2021 19:36

Jde o to, jak se ta komprese projevuje. Pokud je RAW při snímání komprimován a při importu do grafického editoru opět bezztrátově dekomprimován, tak OK. Ale přece nikdo nemůže tvrdit, že komprese 7 nebo 14:1 nebude bez ztráty informace.

-- 7. 12. 2021 19:38 --

pemar píše:Tyhle videa jsou profesní zoufalství, koukat na to půl hodiny je buď masochismus, nebo rovnou přímo peklo. Úplně to devalvuje to sdělení.

Mně na všech těch objektivech vadí ta světelnost, u 500 PF asi nejméně, ale pořád bych měl radši 500/4 a u těch ostatních je to ještě horší, na to jak jsou krátké, je ta světelnost malá.


Nízká světelnost mi vadí taky, ale u cestovního zoomu v tom problém nevidím. V čem by to, konkrétně mělo vadit pro krajinářské účely?
noxx_cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 7. 12. 2021 20:05

Kdyby člověk fotil jen krajiny ze stativu, tak to bude vadit minimálně, ale třeba já fotím všechno, co se naskytne a může se hodit nejen světelnost, ale třeba když má objektiv dobrý mikrokontrast a protisvětlo.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod noxx_cz 7. 12. 2021 20:14

Proč jen ze stativu? Zko je se stabilizací úplně v pohodě použitelné i z ruky. Pokud jde o mikrokontrast a odolnost proti odleskům, tak u 24-70/4, ani 24-200 problém nevidím. Ale pevné sklo to samozřejmě nikdy nebude.
noxx_cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 7. 12. 2021 20:51

Horší počasí, večer, delší čas, … 1/30s třeba stabilizace udrží, ale perfektní to nebude. Bez stativu se ti budou fotky i blbě skládat (panoramata, focus stacking). Krajinář bez stativu není krajinář :-).
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod noxx_cz 7. 12. 2021 21:37

To zase jo, stativ je na krajinu základ, ale ta kombinace stabilizovaného těla a objektivu funguje fakt dobře. Ale když člověk cestuje s rodinou, tak na stativ prostě prostor není, takže se musí fotit hezky z ruky :-).
noxx_cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 8. 12. 2021 07:30

No a tam vidím tu světelnost F6,3 jako limit. Ono i f4 je podle mne někdy na hraně, ty časy pak vycházejí dlouhé nebo ISO vysoké. Neříkám, že nejde fotit z ruky na 1/30s, ale vnímám to jako omezení.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod landov 9. 12. 2021 07:05

Prave som zistil, ze doma mam okrem B+W CPL 67mm filtra aj B+W 67mm prechodovy filter. Z toho mi vyplyva, ze ci chcem alebo nie, tak ten Z 24-200 musim kupit 8-D
landov
Expert

Odeslat příspěvekod pemar 9. 12. 2021 08:46

Bez debat.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod noxx_cz 9. 12. 2021 09:10

Já mám těch filtrů s různýma průměrema taky plnou skříň, ale někde jsem teď viděl reklamu na takový "flexibilní" adaptér na různé průměry, tak ho asi vyzkouším, protože nejvíc mám 77mm filtrů, ale žádný 77mm objektiv, vše menší průměr, tak by se to mohlo hodit :-).
noxx_cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 9. 12. 2021 13:36

Objednávky učiněné členy NPS první den po uvedení prý Nikon vyřídí do konce roku. Mně se to netýká, ale zatím jsem v ČR neviděl v Praze na prodejnách jediný kus. Tak uvidíme.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod landov 9. 12. 2021 14:45

pemar píše:Bez debat.

Tak to bola posledna kvapka :D Prave som ho objednal !
pemar píše:Objednávky učiněné členy NPS první den po uvedení prý Nikon vyřídí do konce roku. Mně se to netýká, ale zatím jsem v ČR neviděl v Praze na prodejnách jediný kus. Tak uvidíme.

Shipping date Z9 je 23.12.
landov
Expert

Odeslat příspěvekod landov 10. 12. 2021 09:27

Z 24-200 je doma. Nuz, je to plastacik, ale prijemne kompaktny. Zatial iba prve cvaky z okna, co povedat, zda sa to byt naozaj ostre sklo. Uvidime v terene.
landov
Expert

Odeslat příspěvekod lennyl_2 10. 12. 2021 10:42

landov: co si bol pre to sklo niekde rovno na predajni? ze na druhy den ho mas :-)
Sony A7 IV + Sony FE 20/1,8G + Sony FE 35/1,4 GM + Sigma 50/1,4 ART DG DN + Sigma 85/1,4 ART DG DN + Sigma 100-400/5-6,3 DG DN
lennyl_2
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod landov 10. 12. 2021 11:12

Alzabox.
landov
Expert

Odeslat příspěvekod noxx_cz 10. 12. 2021 11:15

landov píše:Z 24-200 je doma. Nuz, je to plastacik, ale prijemne kompaktny. Zatial iba prve cvaky z okna, co povedat, zda sa to byt naozaj ostre sklo. Uvidime v terene.


Plasťáček to je, ale to už jsem tu psal před časem, že ze Zkových objektivů mám ten pocit od začátku. Mám tedy jen porovnání 24-70/4 vs. 24-200 a tam ten pocit byl totožný. Neměl jsem v ruce 2,8 verzi, tam to bude třeba o něčem jiném. Ale celkově mi prostě zkovové objektivy pocitově vyznívají daleko hůř než ty gčkové, pokud jde o pocit bytelnosti a kvality.
noxx_cz
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků