Nikon Z systém

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Stan35 18. 9. 2021 16:32

Pemar, já jen narážím na to co fotí a jak. Opravdu nemyslím, že si s D500 až tak pomůže. Prostě ten poměr cena/výkon tam bude mizivý. Z6 jsem ani neuvažoval, že by chtěl v rámci uvedeného obecného budgetu.
Kdybych byl v jeho myšlenkových pochodech, šel bych do 1.4 skel nebo rovnou do zachovalé D750 a 7200 bych si ponechal.
Pokud lákají bezzrcatka a chce menší čip, poohlidl bych se jinde.
Stan35
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 18. 9. 2021 17:37

Ja len taký detail : s d500 oproti d7200 sa mu rapídne, ale naozaj rapídne ubudne problémov s af u 3rd party skiel takisto bf /ff. Mal som d7100, d7200 a aj d500, ale ten rozdiel v prospech d500 bol priepastny.
landov
Expert

Odeslat příspěvekod feanoor 18. 9. 2021 18:20

Rozhodoval bych se podle objektivů co už mám.
D500 je jasná volba a ten skvělý autofokus se na focení malých špuntů velmi hodí.
Krom toho je D500 "Pan foťák" :-)
Za 42 tisíc je to paráda a bude dobře sloužit mnoho let.
feanoor
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pemar 18. 9. 2021 19:49

Jak znám FOE, tak si nemyslím, že půjde do světelných skel. Spíše využije to, že D500 má jiný charakter šumu a že nebude muset řešit žádný adaptér. AF D500 je pro jeho fotky overkill, ale na ty špunty se to může hodit.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod ForeignerOnEarth 19. 9. 2021 15:14

Stan35: no, ona 16-80 je dloouho f/2.8 a do toho f/4 stoupá tak pomalu, že to z jiných skel neznám. f/1.4 pevná skla jsou sice bezva na co nejnižší ISO, ale mají dva naprosto zásadní problémy: jednak se s nimi fakt blbě zoomuje :-) a jednak při focení na f/1.4 je to hloubka ostrosti f/1.4. A vono je to fakt málo. I s tou Sigmou 18-35/1.8 sice můžu fotit na f/1.8, ale fotím tak jen něco, rozhodně tím nefotím fotky s vnučkou v nadpoloviční většině. Ona většina normálních lidí není ulítlá na fotky typu "jedno voko vostrý, zbytek rozostřený", aby nadšeně akceptovali, že jsou takové všechny fotky. Obvykle s tou Agátkou je táta, maminka, babička, jiné děti, kočka. A když už na polovině fotek je druhá osoba rozostřená, tak kromě fotografických fór se to nedá nikde ukázat. Obyčejným lidem ani náhodou. A přesvědčovat je, že tak se to "správně dělá", to už mám taky dávno za sebou. Odpověď "Ale my nechceme nějaké umění, my chceme vidět Agátku a <jméno dotyčného příbuzného>". Proč má být <jméno dotyčného příbuzného> rozmazaný, protože je to umění, tak si ho strč někam." Takže ono těch f/2.8-f/4 je skoro hranice toho, aby lidi nechtěli radši fotky z mobilu s větší HO. Naučil jsem se do fotek s dostatečně velkou HO přidat fotky, které zdůrazní třeba tu Agátku a nějaký její výraz, kdy příslušný příbuzný se zrovna tváří blbě, takže pak rozostřený příbuzný dává smysl, ovšem přidávat je jako koření, ne, že 80-100% fotek bude "3 lidi a z nich jedno oko ostrý". :-D

-- 19. 9. 2021 16:50 --

Asi někdy u té D500 skončím, otázka je jen kdy a jak si to zdůvodním. Nejspíš si to zdůvodním ve chvíli, kdy se bude DSLR (alespoň DX) doprodávat a bude končit v obchodech, takže D500 jako držák, který zabrání tomu, abych měl za nějakou dobu funkční skla, ale k nim žádné tělo. To je takové ekonomické šidítko. No a bude to na ebay.com, aby byla co nejlevnější brand new.
ForeignerOnEarth
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod noxx_cz 30. 9. 2021 13:03

TTArtisan AF Lens 32mm F2.8 Full Frame - to zní docela zajímavě ;-). Světelnost mohla být o fous lepší, ale zase ten objektiv vypadá jako zajímavý prcek.
noxx_cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dolgor 4. 10. 2021 17:18

Z9 je na spadnutí. Minulý týden psal Thom Hogan, že na první dva týdny října je plánováno mnoho setkání, ale není jisté, jestli budou před nebo po uvedení Z9. Možná dokonce před: https://nikonrumors.com/2021/10/04/niko ... ore-161349
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pemar 5. 10. 2021 04:42

Hrozně dlouho to Nikonu trvá. Jako vždy.

Jinak na Rumors píší o tom, že Z9 bude možná představena dnes.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod lennyl_2 5. 10. 2021 07:01

Som zvedavy na tu Z9 a keby boli aj realne ukazky fotaku.
Lebo Canon R3 sa uz pomaly aj ide predavat, tak aby Nikon "nezaspal"...
Sony A7 IV + Sony FE 20/1,8G + Sony FE 35/1,4 GM + Sigma 50/1,4 ART DG DN + Sigma 85/1,4 ART DG DN + Sigma 100-400/5-6,3 DG DN
lennyl_2
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Davidof 5. 10. 2021 07:49

Myslíte, že to bude mít taky senzor read-out okolo té 1/200 +- ?
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Dolgor 5. 10. 2021 07:59

Kdoví. Má to být stacked senzor, tak snad. Spekulovalo se, že výrobce nebude Sony ale japonská továrna Tower Semi (Nikon tam aktuálně vyrábí APS-C snímače), takže parametry můžou být odlišné než u A1.
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pemar 5. 10. 2021 08:06

Moje zkušenost je, že Nikon potřebuje 3 generace na opravdu dobré tělo.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Dolgor 5. 10. 2021 08:13

Z9 je která generace? ;-)
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Davidof 5. 10. 2021 08:21

Tak to se uvidí po odhalení specifikací a prvních ostrých testech :-)

Obě varianty jsou obhajitelné, jako to udělal Dušek s predikcí vývoje covidu - vydal tři varianty pokrývající špatný, střední a dobrý průběh a má teď radost, že mu jedna vyšla :-)
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Dolgor 5. 10. 2021 08:25

...Ještě nikdo neudělal skvělý foťák napoprvé. U Sony je třetí generace A7, o čem bych už uvažoval z hlediska vnitřku, ale ne zevnějšku a UI, na kterých se šetřilo. Takže až 4. generace těl, snad. U Canonu bych uvažoval o stávající druhé generaci, ale imho se ještě nedá považovat za optimální, protože komponenty jedou nadoraz (výdrž, zahřívání - to by se mě asi moc netýkalo, ale bezesporu jde o předmět dalšího ladění).

-- 5. 10. 2021 09:42 --

Dušek mě učil, jedna z nejlepších přednášek vůbec. Moc dobře ví, že statistika na nekompletních vstupech nemusí vyjít správně. Nadto její předpovědi ovlivňují rozhodování a pak i vstupy. Stejně u foťáků. Když budeme hlasitě plakat, že něco není, příště to třeba bude:)
Dolgor
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků