Nikon Z systém

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Dolgor 27. 7. 2021 19:48

Mám vážné pochyby, že Nikon povolí focení a publikaci fotek nevydaných výrobků, to by asi byl jediný na světě. Z9 a případné nové Z teleobjektivy se půjčují za plentou oblepené maskovací páskou a pokud se fotografie z nich smí publikovat, pak bez Exifu. Někteří ambasadoři prý z Olympiády tajnůstkářsky ukazují právě takové fotky (např Joe McNally - viz NR).
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod landov 29. 7. 2021 05:59

Zacinam sa pohravat s myslienkou, ze si vezmem k Z6 jednu Z7II do tandemu. Kedze Z8 je iba v rovine snov. No neviem.
landov
Expert

Odeslat příspěvekod Davidof 29. 7. 2021 06:29

Ajaj :-)

No, jestli víš, že Z9 nebude pro tebe to pravé a jestli využiješ dva foťáky, tak budeš mít min na rok až dva klid


Čistě osobní poznatek je, že se ty Mpx v mnoha případech hodí, když to AF zvládá (což asi u Z7II nebude problém). Zrovna na ty ptáčky, co zase přijdou, je to jako vestavěný telekonvertor.
Naposledy upravil Davidof dne 29. 7. 2021 07:40, celkově upraveno 1
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod landov 29. 7. 2021 06:40

Z9 ide mimo mna, hlavne cenovo je to uz za mojou psychologickou hranicou. No a prave tie MPx u Z7 ma lakaju.
landov
Expert

Odeslat příspěvekod Davidof 29. 7. 2021 07:39

Jak jsem psal, je to subjektivní, ale zrovna na ten wildlife je to prostě výhoda.


A už to neni jako u toho 50 Mpx Canonu, kde to ostřilo mizerně.

Kde ty megapixly nebudeš potřebovat na prezentaci, tam to prostě zmenšíš.
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 29. 7. 2021 08:59

Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod milann88 29. 7. 2021 10:16

Trochu se bojím, že Z7II ještě nebude ten univerzál i na akci. Zrovna nedávno jsem někde četl, jak v horším světle ten AF stojí za nic i ve srovnání se Z6, ale zkušenost nemám.
milann88
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Stan35 29. 7. 2021 10:56

Osobně beru řadu Z7 jako čistě krajinářský a podobně zaměřený foťák, kde se počítá s častým využitím stativu a ručního ostření.
Stan35
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 29. 7. 2021 10:57

Na sedící ptáčky, což je většina fotek, by to ale fungovat mělo, ne ?
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod pemar 29. 7. 2021 11:07

NIKKOR Z 58 mm f/0,95 S Noct je speciálním objektivem s manuálním ostřením a AF nemá v tomto případě smysl řešit, řešil bych možná focus peeking, ale i ten mi přišel spíše jako pomocný nástroj.

Na sedící ptáky vesměs využiji rychlý AF a rychlý objektiv, protože oni často sedí jen na moment a zbytek jsou v pohybu.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod landov 30. 7. 2021 06:22

Nakoniec nakup Z7 II odkladam. Pockam na ten slubovany FW s real trackingom v septembri a som zvedavy , ci a ako to bude fungovat. Potom sa uvidi.
landov
Expert

Odeslat příspěvekod pemar 30. 7. 2021 06:35

Z7 II má sice posílený HW, ale současně kvůli 44 Mpx výrazně vyšší HW nároky, vidím to na D500 a D850, takže bych očekával, že Z7 II bude ve výsledku pomalejší, než Z6 I. A fw update dostane i Z6, otázka je, jestli ji nebude nějak limitovat HW, ale zatím se to nikdy nestalo, protože fw zatím HW nikdy neuměl naplno využít.

Otázka je, jak moc bys využil vyšší rozlišení, pro mne je to na ptákoviny při mém stylu foceni nutnost, ale jinak to jen zpomaluje postproces.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod milann88 30. 7. 2021 08:11

Mám pocit, že dvojkove verze by měly dostat update FW a jednickove už ne, takže to reálne může být slušný rozdíl, ale telata pořád nejsou. Otázka je, kolik fotografů už uteklo k Sony a Canonu.
milann88
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 30. 7. 2021 08:22

Pochybuje, zeby Z6 I dostala update FW na real tracking.
landov
Expert

Odeslat příspěvekod Dolgor 30. 7. 2021 14:06

Taky už nečekám výrazný update pro první generaci.
...Otázka je, kolik fotografů se k Nikonu zase vrátí, až všechno vychytá a ukáže ostatním záda;-)
Na NR už se debatuje o špionážních fotkách Z9 zezadu. Z Olympiády.
Dolgor
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků