Nikon Z systém

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod pemar 6. 6. 2021 08:48

Sorry, to bylo za trojku.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod chvd 6. 6. 2021 10:25

pemar píše:Jestli je to reálný cashback, to je otázka,

Je to normalni sleva, digimanie opet zverejnuje nesmysly.

-- 6. 6. 2021 10:27 --

Dolgor píše:Brněnské afoto má na Nikony lepší ceny o několik tisíc Kč.

Podobne se ale daji domluvit i u (minimalne nekterych) dalsich ofi partneru/prodejcu.
Co jsem se zde naucil:
Čím více MPX nebo větší datová velikost, tím více detailů.
Čím větší "dynamický rozsah snímače", tím vhodnější na focení pošmourna, zamračena.
Software neprodáváný v krabicové verzi zákonitě upadá ve vývoji.
chvd
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 6. 6. 2021 13:36

Na internetu mají napsáno sleva, žádný voucher asi vyplňovat člověk nemusí a žádné peníze se asi nikam neposílají. A jak píše Dolgor, zákazník může dostat ještě i slevu na místě, zejména když od nich má těch věcí hodně.

Nechápu jen, že čistí sklady u bezzcadlovek, vždyť ty by se měly prodávat sami, ne ? :-).
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Dolgor 6. 6. 2021 14:10

Na DSLR a optiku pro F skončila akce nedávno. Slevy na F a Z bývají na střídačku.
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pemar 6. 6. 2021 15:08

Aha, tak to jo, já to nesleduji.

Dokonce se už ani nezastavuji v Megapixelu, když jsem v Holešovicích, ačkoli to mám při cestě, když jdu na oběd.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod chvd 7. 6. 2021 08:42

Dolgor píše:Na DSLR a optiku pro F skončila akce nedávno. Slevy na F a Z bývají na střídačku.

Jako vazne? Jsem na F zadnou vetsi akci pekne dlouho nezaregistroval.
Co jsem se zde naucil:
Čím větší "dynamický rozsah snímače", tím vhodnější na focení pošmourna, zamračena.
chvd
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dolgor 7. 6. 2021 08:52

Akce na F běží pravidelně. V té poslední byly mimo jiné PF teleobjektivy. Upozorňoval jsem na to v diskusi, proto si to pamatuju.
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod chvd 8. 6. 2021 11:08

OK. Dik. Tak ja jsem bohuzel fakt nic nezaregistroval pekne dlouho tedy krom takovych tech obcasnych vyprodeju. Posledni rozuzmne akce si pamatuji z doby, kdy jeste zlevnovali D750. Budu muset vice pozorne sledovat.
Co jsem se zde naucil:
chvd
Návštěvník

Odeslat příspěvekod houghs 8. 6. 2021 16:54

Na F produkty to s těmi akcemi poměrně omezené. Zatímco u Z bývají akce na všechny produkty, u DSLR se to teď týká většinou jen D780 a D850. DX DSLR jsou už mimo, poslední větší akce snad byla v roce 2019, něco ještě před rokem, ale jinak dlouho nic. Na US trhu v domácí distribuci ani nejsou k sehnání https://nikonrumors.com/2021/05/09/nikon-dx-cameras-and-lenses-are-slowly-disappearing.aspx/.

Je to logické, nejsou to už hlavní produkty a jejich podpora za situace kdy je nedostatek komponent a přepravních kapacit nedává moc smysl.
houghs
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 14. 6. 2021 07:05

Takze nakoniec to bude Nikon Z APSC retro style
https://nikonrumors.com/2021/06/13/niko ... ails.aspx/
landov
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Davidof 14. 6. 2021 07:38

Asi v tom vidí nějaký zisk.
Přiznám se, že tuhle investici jsem nečekal, většinou se volá po doplnění řady objektivů, po nějakém vylepšeném těle atd. ...

Pokud to ovšem přinese zisk, tak proč ne :-)
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod tomashr 14. 6. 2021 08:06

Jde to pořád rumor, ale pokud se to potvrdí,tak to docela chápu a logiku v tom vidím (což ale přirozeně neznamená, že to bude mít reálný úspěch).
Tady jde o hledání děr na trhu, které umožní prodat něco navíc a oslovit nějaké další zákazníky místo toho "krysího závodu", kdy se víceméně dnes točí prodej pořád v kruhu, kdy podstatná část zákazníků je mezi uživateli starších přístrojů dané značky. Uvedením něčeho "atypického" se holt snaží vystoupit z řady, něco se může prodat "tradicionalistům", něco hipsterům atd.
Jsem upřímně lehce skeptický, ale zároveň si myslím, že podobné pokusy jsou na místě...
Blog Fotozóna - https://blog.fotozona.cz
tomashr
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Stan35 14. 6. 2021 08:13

Já budu optimista, mě se nápad líbí a doufám, že se uchytí i s vícero objektivy do budoucna.
Stan35
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 14. 6. 2021 08:24

Já bych si od Canonu něco podobného možná taky koupil, záleží ovšem na provedení, ceně a taky na tom, jestli k tomu bude pár adekvátních skel.

Takže si to asi fakt pár kupců najde.

Náklady na vývoj nemusí být nijak horentní, elektroniku mají vyvinutou, žádné technické speciality se u tohoto modelu nečekají ...

Na druhou stranu, kdo chce podobný model a nechce čekat, může si koupit Fujinu a hned jít fotit, že jo.
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Dolgor 14. 6. 2021 08:27

Bez adekvátní sady objektivů v retro designu to pro mě nebude zajímavé - s ohledem na stávající Fuji a Oly systémy, které mám. Dovedu si představit, že by to mohlo fungovat jako konkurence k Sony a Canonu, ale jedině za předpokladu, že Nikon vystaví kompletní APS-C systém, kde retro bude jednou z možností vedle modernějších foťáků zaměřených na výkon. Řada tak může vypadat kompletněji a atraktivněji s možností snadného přechodu k FF, čímž se odliší od retro Fuji a Oly.
Dolgor
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka