Nikon Z systém

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Dolgor 3. 12. 2020 20:29

landov, o 85S je na netu dost informací, takže už moc nevím, co dodat. Spokojený jsem velmi, ale nemám široké srovnání s jinými 85kami, delší dobu jsem používal jen 85/1,8 AF-D a G. Další nejbližší mám 105 VR micro. Ve zkratce proti G verzi je Sko viditelně ostřejší na f/1,8 (Gčko jsem někdy clonil na f/2-2,2, obzvlášť na větší vzdálenosti), nemá prakticky žádné barevné aberace v rovině i mimo rovinu zaostření (v některých situacích doslova mamutí rozdíl), pro někoho je negativem, že má výraznější kočičí oči v bokehu (mně to neva). Rychlost AF na sport nedokážu porovnat, protože ho nefotím, ale rozhodně je Sko úspěšnější v EyeAF s AF-C. S Gčkem to nebylo ono, zdálo se mi, že ty drobné posuny členů u Ztka už jsou nad jeho síly. To byl pro mně hlavní důvod k výměně, protože Gčko je jinak taky fajn sklo.
Naposledy upravil Dolgor dne 3. 12. 2020 20:38, celkově upraveno 1
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pavelmeli 3. 12. 2020 20:33

Davidof píše:O tom C 135/2 taky uvažuju, brzdí mě jednak skutečnost, že pořád nemám tu redukci a za druhé, že si stejně nejspíš koupím tu RF 1.4 verzi a hlavně, že s Oly 75, tedy 150 EQ jsem toho nafotil strašně málo. Vždycky jsem byl buď moc krátkej, nebo moc dlouhej.


Davide, až budeš mít redukci, klidně Ti ten EF 135 /2.0 půjčím k vyzkoušení. Z mého pohledu je to skvělý objektiv a dal jsem mu přednost před Sigmou 135/1.8 především kvůli konzistentnímu ostření, kdy DSLR Canon jsou známé tím, že především se skly od Sigmy mají mají problém s FF/BF. U beznosorožce tato starost odpadá :)
P.
pavelmeli
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 3. 12. 2020 20:39

Díky :-)

Zrovna před chvílí ovšem přišel mail, že se omlouvají, že se redukce malinko opozdí ...
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod landov 4. 12. 2020 05:12

Dolgor píše:landov, o 85S je na netu dost informací, takže už moc nevím, co dodat. Spokojený jsem velmi, ale nemám široké srovnání s jinými 85kami, delší dobu jsem používal jen 85/1,8 AF-D a G. Další nejbližší mám 105 VR micro. Ve zkratce proti G verzi je Sko viditelně ostřejší na f/1,8 (Gčko jsem někdy clonil na f/2-2,2, obzvlášť na větší vzdálenosti), nemá prakticky žádné barevné aberace v rovině i mimo rovinu zaostření (v některých situacích doslova mamutí rozdíl), pro někoho je negativem, že má výraznější kočičí oči v bokehu (mně to neva). Rychlost AF na sport nedokážu porovnat, protože ho nefotím, ale rozhodně je Sko úspěšnější v EyeAF s AF-C. S Gčkem to nebylo ono, zdálo se mi, že ty drobné posuny členů u Ztka už jsou nad jeho síly. To byl pro mně hlavní důvod k výměně, protože Gčko je jinak taky fajn sklo.

Jasne, na nete som preluskal postrehy. Tie macacie oci v bokehu registrujem z ukazok po nete. Diky.
landov
Expert

Odeslat příspěvekod pemar 4. 12. 2020 07:08

Vypadá to, že CFexpress na D850 nefunguje lépe, než XQD:

Někteří uživatelé n Nikon fórech na Facebooku už hlásí, že nezaznamenali žádný rozdíl ve výkonu mezi kartami XQD a CFexpress u fotoaparátů Nikon Z7 a D850. To by mohlo být tím, že fotoaparáty Nikon Z6 / Z7 a D850 mají starší slot pro paměťové karty XQD / CFexpress, který je u obou typů karet omezen na rychlost PCIe 2.0 Single Lane. Ano, nyní fotoaparát nyní může číst karty CFexpress, ale nemůže je naplno využívat. Takže pokud jste přemýšleli jako o přechodu na CFexpress v naději, že získáte vyšší rychlost nebo lepší kapacitu vyrovnávací paměti, budete asi zklamáni. Jestli je to pravda, tak si budeme muset počkat až na fotoaparáty Nikon nové generace, které by mohly mít sloty pro karty CFepress Dual Dual Plane CFexpress, které skutečně využijí vyšší rychlosti karet. Jak je na tom Z6 II a Z7 II, to zatím nemám ověřeno.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod landov 4. 12. 2020 07:25

Urcite nebudem prechadzat z XQD na CFE. Na D500 nevidim dovod, no a Z6 by to nijako nepomohlo :-)
landov
Expert

Odeslat příspěvekod pemar 4. 12. 2020 09:05

Proto jsem to psal, abych varoval ty, co by chtěli D500 nebo Z6 přes kartu CFExpress zrychlit. Takže benefit bude v tom, že přes vhodnou čtečku se fotky stáhnou do počítače výrazně rychleji, ale i to může v rámci workflow někomu pomoci, úplný nesmysl to není.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Dolgor 4. 12. 2020 09:18

Někdo čekal, že se zrychlí zápis? Vždyť je všeobecně známo, že u současných karetních slotů v Nikonech není karta limitem. Rychlejší nic nezmění. Tedy, myslel jsem, že je to všeobecně známo.
CFexpress jsou dobré jen kvůli budoucí kompatibilitě. ...Pokud se člověku povede sehnat nějakou otestovanou a skutečně kompatibilní ;-)
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pemar 4. 12. 2020 16:05

Jo, ale na výměnu je ještě čas.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod landov 5. 12. 2020 06:49

Suskanda sa potvrdila a 10.12. ma byt ohlaseny Viltrox Z 85/1,8 AF. Cena cca 350€
https://nikonrumors.com/2020/12/04/the- ... -350.aspx/
landov
Expert

Odeslat příspěvekod pemar 5. 12. 2020 09:53

Levná čínská kopie s první verzí “cracnutého” AF.

Optika byla na Sony relativně Ok, ale AF a jeho přesnost a konzistence AF bude sázka do loterie nebo jak já říkám, poukázka na problém. Já bych se na tu trochu ušetřených peněz vykašlal a koupil originál Nikon pro Z bajonet.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod milann88 5. 12. 2020 10:19

Ja bych to asi tak nedramatizoval, ne kazdy s tim bude fotit nejakou narocnou reportaz na AF a na domaci foceni bych veril, ze to bude v pohode, ale i tak bych pro nej hned nebezel do obchodu a potvrdil si to nejdriv v nejake recenzi. Fajn je, ze ty objektivy umoznuji FW update. Ale samotneho me ten objektiv vubec nelaka, spis jsem zvedavy, kdy prijde ta trojice objektivu, ktera byla nedavno predstavena na Sony FE, treba ta 24mm by mohla byt fajn.
milann88
Návštěvník

Odeslat příspěvekod vendda 5. 12. 2020 10:25

Trocha ušetřených peněz.... Vše může být relativní. Pro někoho troška, pro někoho 50 procent dolů oproti originálu. Záleží na úhlu pohledu, možnostech a hlavně chuti koupit.
vendda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 5. 12. 2020 10:45

vraj to ma byt identicke s Vitroxom 85/1,8 pre Sony. Co som zatial cital par postrehov, tak na Sony si ho celkom chvalia...uvidime.
landov
Expert

Odeslat příspěvekod lennyl_ 5. 12. 2020 12:28

ak bude u nas stat ten Viltrox 85/1,8Z do 400euro, tak urcite to bude pre niekoho zaujimava ponuka.
vzdy je lepsie mat konkurenciu/alternativu k originalu, kto chce usetrit, ale treba "viac" ratat s kusovostou. a su ludia, co si kupia aj tak iba original.
na Sony je uz druha verzia. nie je uplne zla. ja som napr. namal peniaze na original 85/1,4GM, tak som kupil Samyang 85/1,4 AF FE. nakoniec ked vysla Sigma 85/1,4ART DN,je to pre mna TOP sklo aj nad GMko (osobne).

nastavil som napr. na cas pre EyeAF toho Vitroxu.
https://youtu.be/u_m6xvuVnRk?t=1110
Sony A7 IV + A6000 + Sony FE 20/1,8G + Sony FE 35/1,4 GM + Sigma 50/1,4 ART DG DN + Sigma 85/1,4 ART DG DN + Sigma 100-400/5-6,3 DG DN
lennyl_
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků