Nikon Z systém

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod pemar 23. 10. 2020 17:53

Mám to stejně.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Davidof 23. 10. 2020 18:18

Loni tam prý hnízdil orel mořský ale ten tam zimovat nebude
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod chvd 23. 10. 2020 22:17

milann88 píše:Chvd: Muzes byt konkretni, .....

Konkretni jen nerad, obcas se to cloveku pak vrati :) jasne, jsem paranoidni ...:)
Takze telo Z50/FTZ/objektivy Tamron G2 15---200, Nikkory bez problemu, jedna padina trochu blbla, ale nic extra. Nektere komplet nepodporovane taky bez problemu :)
Pri prenastaveni clony (u tech G2) rollerem to chrasti jako pri zapnuti fotaku. Podle prodejce je to vlastne skoro neslysitelne (na prodejne v pracovni dobe vedle hlavni ulice), mi to hodne vadi tam, kde bych chtel pouzit tichy rezim(jeden z hlavnichd duvodu, proc jsem Zko vubec zkousel), protoze zaverka DSLR rusi rozhodne mene. A taky mam strach o objektivy neb ten zvuk je dosti neprijemne trhajici usi...jakobys drel kovem o kov a nerad bych ponicil objektivy, ktere behaji na DSLR bez problemu. Docetl jsem se o podobnych problemech i od dalsich lidi na netu.-tenhle problem byl zatim jako jediny reklamovan.
Dalsi problem je s telem.
1-nicmene tohle neni chyba, ale vlastnost nebo soubor vlastnosti: Je to desne pomale, nespolehlive reagujici, zdrzuje me to-ale s tim jsem vicemene pocital-myslim pocitove pomale, odezvy jsem nemeril, to ponecham tem spravnym odbornikum :)
2-kdyz s tim chci fotit treba hodinu reportaz, tak minimalne tak 2-3x tomu ulitne expozice pro serii treba 3 fotek nebo 5-10 sekund klidne odhadem tak o 3 EV nejmin, pak se to vrati do normalu.
Takze kdyz chci zrovna spolehlivost, tohodle se bojim. K reklamaci tohoto jsem rezervovany, protoze by to znamenalo jim to poslat nejlepe komplet a pak se modlit, aby se I JIM ta zavada projevila.

Prodejce hodnotim negativne, ale spise kvuli dalsich veci.
Servis VSP Data velmi chvalim, problem je podle mne v Nikonu, ktery urcuje postupy a podminky reklamaci.
Teda samozrejme problem je ve mne, protoze jsem vecne nespokojeny...a co bych za tech par korun vlastne chtel :)))))
No mrzi me, protoze kdyby to fungovalo spravne, byl by to prima kus techniky pro nektere situace ci pouziti.

-- 23. 10. 2020 23:19 --

pemar píše:Ten postup nechápu, ještě jsem neviděl call centrum, které by po telefonu opravili fototechniku.

No mam takovy hloupy zvyk nejprve si servis zkusit domluvit telefonicky.
Co jsem se zde naucil:
Čím více MPX nebo větší datová velikost, tím více detailů.
Čím větší "dynamický rozsah snímače", tím vhodnější na focení pošmourna, zamračena.
Software neprodáváný v krabicové verzi zákonitě upadá ve vývoji.
chvd
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dolgor 23. 10. 2020 22:43

Na Z6 jsem nezaznamenal nic z toho. Nejhlučnější kombinace je se 105VR micro přes FTZ, 105ka má totiž docela hlučnou stabilizaci. Pohyb clony je hodně zblízka slyšet u objektivů přes FTZ i u nativních, ale už člověk hned vedle to absolutně nemůže vnímat. Šustění oblečení je slyšet víc. Např obě moje kombinace Fuji X-T2 s 18-55 a 35/1,4 mají hlučnější clony a 35ka má taky daleko daleko hlučnější AF, v AF-C je skoro jako starší levnější AF-D Nikkory. Rychlost Z6 je při pohybu v menu, prohlížení a zvětšování fotografií atd. výrazně vyšší než předtím u D750. Mírně pomalejší je jen start, ale v praxi to nevnímám. Když foťák zapnu během zvedání k oku, podívám se už do plně funkčního EVF a můžu začít. ...Rychlost startu (a některé odezvy foťáku) může prý výrazně negativně ovlivnit pomalá paměťová karta, zvlášť s vyšší kapacitou.
Dolgor
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dolgor 23. 10. 2020 23:47

...Zkusmo jsem nasadil Nikkor 20/1,8 G přes FTZ a porovnal chování clony s nativním Skovým objektivem. Při zapnutí/vypnutí clona Gčkového Nikkoru nadělá nezanedbatelně víc rámusu (ale nic co by mě překvapilo po létech s DSLR), při změnách clony je to velmi tiché a jisté u obou.
...G2 Tamrony nemám, můžou mít stále nějaké drobné díry v kompatibilitě přes FTZ, nebo v nich chvd nemá nejnovější FW. Ulítlé expozice, pokud byly jen s G2 Tamrony, můžou mít stejný původ.
Dolgor
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 24. 10. 2020 07:00

S tou kompatibilitou to může být ještě horší, ale třeba Tamron něco vylepší a s novým fw to bude lepší, každopádně tohle je velké riziko při koupi Tamronu a Sigmy. Do servisu Nikonu bych s tím vůbec nechodil, protože oni kompatibilitu s Tamronem řešit nebudou.

Co se týče sporadických projevů, i tam vidím šanci na akceptace reklamace jako malou, pokud jako zákazník projev nepředvedeš, tak reklamaci odmítnou s tim, že projev nebyl zjištěn.

A budu trochu kousavý, protože když sis koupil bezzrcadlovku plnou elektroniky, tak musíš počítat s tím, že to nebude chodit na 100%, tak už to s elektronikou je.

Z jiného soudku, pro zajímavost:

http://thenewcamera.com/nikon-z8-and-ni ... sP1I4tSM0c

Kromě informace o senzorech mne zaujala proporce bajonetu a těla, ta velká díra v malém těle se mi z více důvodů nelíbí.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod landov 24. 10. 2020 07:33

chvd píše:Pri prenastaveni clony (u tech G2) rollerem to chrasti jako pri zapnuti fotaku.

Toto mozem potvrdit v kombinacii Z6+T70-200/2,8G2. Prepinanie clony v rozmedzi 2,8-4 je dost pocutelne. Neviem ako je to, ked je nasadeny na DSLR, pretoze na D500 som ho este nemal (niekedy vyskusam). Mne osobne to nejako nevadi, pretoze na 90% fotim na 2,8. Ale samozrejme nemalo by to tak byt.
Naopak s "ulitlou" expoziciou som sa zatial nestretol.
Co sa tyka fungovania Sigiem 50-100/1,8 aj 100-400/5-6,3 tak nemam ziadne problemy.
landov
Pokročilý

Odeslat příspěvekod milann88 24. 10. 2020 08:18

Zajímavé, co se týká těch problémů s tělem, tak ani jedno nepociťuji. Expozici mi neulítává, to se mi nestalo opravdu nikdy a rychlost mě neomezuje, ale toto je samozřejmě hodně subjektivní.

Tamron G2 jsem na tom neměl, 70-200 G2 jsem prodal, než jsem pořídil Z6, ale mám teď na tom Tamron 85 1.8 VC a ničeho jsem si nevšiml, ale je pravda, že většinou fotím na plnou díru.

Jenom obligátní otázka, máš ve všem poslední FW?
milann88
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 24. 10. 2020 08:26

Pokiaľ bola otázka na mňa, tak áno, mám posledný FW na všetkých sklach.
landov
Pokročilý

Odeslat příspěvekod lennyl_2 24. 10. 2020 09:30

ten problem s expoziciou bude isto v tom adapteri a Tamronoch. proste pouzivas vyrobok tretich stran.
keby si mal original Z skla, nerobi ti to. mozno problemy(aj pripadne dalsie) opravia cez firmware.
...telo meria expoziciu/ostri tusim vzdy na plnu dieru a ked clonis, tak sa obcas clona nestihne mechanicky cez ten adpater zatvorit ako ju mas nastavenu a uleti ti to aj o 3EV. ci ?
Sony A7R III + Tamron 17-28/2,8 Di III RXD + Sigma 24/1,4 ART + Sony FE 35/1,8 + Sigma 85/1,4 ART DN + Sigma 100-400/5-6,3 DN
lennyl_2
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 24. 10. 2020 10:11

pemar píše:Z jiného soudku, pro zajímavost:

http://thenewcamera.com/nikon-z8-and-ni ... sP1I4tSM0c

Toto vyzera velmi nadejne do buducich rokov. Aktualne zrecykluje Nikon diely vo forme Z 6/7II a verim, ze dalsie modely Z uz budu s podstatne vylepsenym AF ako aj AF modmi a ich customizaciou.
landov
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Fidko 24. 10. 2020 10:54

Akurat neviem, ci je idealna doba an recyklaciu dielu. To zvycajne funguje az ked vtedy, ked mas postavenie an trhu ktore Nikonu v CSC zatial chyba. Ak pridu so slusnymi fotakmi o par rokov ked budu sucasni majitelia Nikon DSLR u SONY/Canonu, tak je otazne, ci budu mat dostatocnu motivaciu vratit sa.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Dolgor 24. 10. 2020 11:18

Nikon skoro 10 let překonával veškerou konkurenci v AF a obzvlášť v trackingu, k tomu měl nejlepší senzory, zázemí third party příslušenství, přesto se v té době prodávaly Canony; Olympusy, Fuji a Sony si vytvořily zajímavé tržní podíly... Tak jako Nikon nedokázal spolknout trh, když byl objektivně nejlepší, dost těžko ho spolknou Sony s Canonem. Není k tomu důvod, Ztka jsou dost dobrá na to, aby si našla zákazníky z řad uživatelů DSLR už dnes. Ti největší nedočkavci na high-speed MILC už stejně dávno přešli. Dneska to spíš vypadá, že se víc lidí vrací od Sony k Nikonu nebo Canonu než přechází naopak, prostě kvůli zvyku a ergonomii.
Dolgor
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 24. 10. 2020 11:23

Fidko píše:Akurat neviem, ci je idealna doba an recyklaciu dielu. To zvycajne funguje az ked vtedy, ked mas postavenie an trhu ktore Nikonu v CSC zatial chyba. Ak pridu so slusnymi fotakmi o par rokov ked budu sucasni majitelia Nikon DSLR u SONY/Canonu, tak je otazne, ci budu mat dostatocnu motivaciu vratit sa.

Pre nove ovecky Z6/7II moze byt celkom dobra volba uz teraz, urcite ale nebude vela ludi prechadzat z prvej generacie Z6/7.
landov
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Fidko 24. 10. 2020 11:30

Ono to samozrejme zla volba nie je a kvality tych fotakov nijak nespochybnujem. Mne sa Ztka pacia velmi a vadi mi len slabsia stabilizacia, no naopak sa mi paci ze sa focusuju an relativne dostupnu techniku, narozdiel od Canonu ktory sice produkuje spickove, no nie pre kazdeho dostupne skla/tela.

Akurat ze zijeme v dobe, ked kazdy ocakava to najlepsie mozne a nejake blbosti ako ci to potrebuje je az niekde vzadu. A pre tento typ mi Nikon zatial nepride dostatocne zaujimavy.
Fidko
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka