Nikon Z systém

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod pemar 22. 10. 2020 16:46

Proto mám D850 s gripem. Perfektní ergonomie, baterie na 1200 - 3800 fotek podle CIPA, grip na horizontální i vertikální foceni, zrychleni AF a sériového snímání, to všechno má něco do sebe. Přesně tohle bych čekal u Z8/Z9.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod chvd 22. 10. 2020 17:19

Dolgor píše:Mně přijde příznačné, že někdo si nestěžuje skoro nikdy a jiný pořád.

To je naprosta pravda. Takofa spravna moderni ofec si proste ze zasady nestezuje, protoze to neni dostatecne korektni. Navic naprosta vetsina fotoforumofec posuzuje, jak jsi sam spravne napsal jen podle toho, co sdili za info jine fotoofce treba ve svych recenzcih, pricemz ale i tyto fotoofce pouzivaji tu fototechniku tak macimalne k recenzim a jednou za rok k testu, jak AF preostruje z jeho PC na jeho playstation.

Dolgor píše:Dneska navíc je na fórech plno trolů, kteří si historky vymýšlejí a tapetují stejným textem celý internet.

naprosto souhlasim a ja chujoplet jim zase castecne uveril a v zapeti litoval, ze jsem uveril fotoineternetoodbornikorecenzentum. No nic, pokud by se nahodou situace nejak zasadne zmenila a ja jeste nekdy neco porizoval, tak fakt uz jen zasadne pres internet a vracet a vracet a vracet v pripadne sebemensi zavady. Zkusenost s pokusy o slusne osobni jednani mi rika, ze je to naivni a stupidni pokus.

Dolgor píše: Mám Nikony od roku 2005 a věci od Nikonu mě nikdy nezklamaly, abych si musel říct Dost. Servis jsem využil dvakrát a pokaždé na jedničku. 90 % mé nespokojenosti s fototechnikou se týkalo příslušenství třetích stran - Sigmy, Tokiny, Tamronu - obvykle kontrola kvality nebo na defekty náchylná konstrukce. Přitom počet kusů originálního příslušenství jsem měl víc.

Njn a svete div se, ja mam zkusenost opacnou, jestli to nebude tim, ze neni moc moudre pausalizovat.

Takze pro pripadne zajemce o Z system mam jednoducha doporuceni
1-pokud byste chteli pres FTZ pouziva objektivy tretich strach byt ty ktere maji deklarovanou plnou kompatibilitu, pocitejte s tim, ze to nemusi slapat zcela korektne a ze Nikon vas s tim neprijme s otevrenou naruci.
2-taky pocitejte s tim, ze porizujete ciste spotrebni elektroniku, ktera kus od kusu muze byt i dosti nespolehliva, pro jakoukoliv profesionalnejsi praci ci jen pro praci s pocitem jistoty velmi obtizne vyuzitelna.

Po zkusenostech s bodem 1 uz bod 2 nehodlam ani v ramci reklamacniho rizeni resit, bylo by to s velkou pravdepodobni vyhazovani penez, proste vice se vyplati pracovat a bud si vec poridit novou nebo nechat spravit na vlastni naklady - tot ma zkusenost s Nikonem 2020.
Asi jsem holt citlivka, ale me namichla jiz prvni 30minutivka stravena mnohocetnym a opakovanym mackanim tonovych voleb a pote po prepojeni marnym cekanim na prijeti hovoru.
Ale pro ceska ofec je to asi dost gůd proste.
Co jsem se zde naucil:
Čím více MPX nebo větší datová velikost, tím více detailů.
Čím větší "dynamický rozsah snímače", tím vhodnější na focení pošmourna, zamračena.
Software neprodáváný v krabicové verzi zákonitě upadá ve vývoji.
chvd
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 22. 10. 2020 17:25

Ten postup nechápu, ještě jsem neviděl call centrum, které by po telefonu opravili fototechniku.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod milann88 22. 10. 2020 17:33

Nikony mam uz nejakou chvili a uz jsem ruzny servis resil, mam jednu negativni zkusenost, ale zadna tragedie, nicmene AWH, co dela Sigmu/Canon na me udelalo lepsi dojem.

Chvd: Muzes byt konkretni, o jake problemy s FTZ slo? Nikon deklaroval podporu svych objektivu vybavenych motorkem, coz sedi, vyrobci tretich stran nektere objektivy aktualizovalo, nektere nechalo byt jako zastarale. Ja mam tahkle Sigmu 150 2.8, ktera mi neostri, ale to mi tolik nevadi, i kdyz jsem trochu premyslel o koupi toho objektivu s Canon EF bajonetem, protoze pres Fringer by snad ostrit mela.
milann88
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 22. 10. 2020 17:43

Do AWH jsem dal seřizovat Sigmu a první seřízení udělali blbě. Napodruhé OK.

V Nikonu mi zatím nic neudělali blbě, ale mají servis kdesi na okraji Prahy, takže to k nim dávám přes Foto Škoda nebo Megapixel, které mám po ruce. V Radotíně na centrále jsem byl jednou kvůli servisní akci baterie a čekal jsem na recepci věcnost, plus cesta tam a zpátky, takže jsem to vyhodnotil jako poprvé a naposled.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod landov 23. 10. 2020 14:04

Lahky set up Z6+300PF/4 je pripraveny, ale či a kam (do prirody v ramci okresu je povolene) pojdem je este vo hviezdach.
Obrázek
landov
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pemar 23. 10. 2020 14:09

Já mám připravený Nikon 500 + 500 PF a pokud bude aspoň trochu svítit slunce, vyrážím fotit nějaké ptákoviny.

Ta kombinace Z6 + 300 PF je lehoučká sestava s moc pěkným výstupem, ale v poslední době mám problém se dostat k ptákům nebo zvěři dostatečně blízko.

Tak ti držím palce.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod landov 23. 10. 2020 14:42

Tiez ti prajem uspesny "lov". U nas bude pocasie dost loteria, tak sa necham prekvapit.
landov
Pokročilý

Odeslat příspěvekod milann88 23. 10. 2020 15:34

Tech 300mm na FF je podle mě spíše na šoulacku a nějaké savce než na ptákoviny, tam bych viděl 500mm jako minimum.
milann88
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dolgor 23. 10. 2020 16:47

Aby se vám s těmi telaty dobře fotilo, Nikon údajně testuje až 5 různých verzí high-end MILC: https://nikonrumors.com/2020/10/23/niko ... ore-151680
Dolgor
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 23. 10. 2020 17:13

Podle meteoradaru mají být deště, ale Čechám se mají vyhnout, pokud bude správně foukat vítr, tak si držím palce a doufám, že to tak bude. Chystám se na padrťské rybníky, ještě jsem tam nebyl, napoprvé může být problém najít místo k parkování, abych nešel 15 km a tam zpátky, půjdu to pěšky, vypadá to na 15-20 km, na cestu s fotovýbavou je to docela dost, proto vezmu jenom D500 a 500 PF na řemenu, to má 2 kg a dá se to, tahat další objektivy, stativ a fotobatoh asi nebudu, maximálně 20/1.8 do kapsy.

A riskuji, že tam bude jen pár kachen, ale snad bude něco k focení po cestě. Každopádně potřebuji po týdnu na Home Office aspoň trochu pohybu.

Ten model s AF trackingem lepším než D6 mne bude zajímat, možná i ten druhý se 46 Mpx, jako potenciální náhrada D850:a D500, ale znova kupovat všechny objektivy mi přijde jako velká pakárna, stejně jako adaptér. A dokud se sám nepřesvědčím, nebudu věřit tomu lepšímu trackingu, protože doteď nezrychlil Nikon ani Z6 II.
Naposledy upravil pemar dne 23. 10. 2020 17:19, celkově upraveno 1
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Stan35 23. 10. 2020 17:14

Tak to mu přeju:-). Vyšší rozlišení a fps v hledáčku je správný počin, af nechávám stranou, ale proč se pořád ženou za Mpx...prostor na discích není nekonečný :-)
Stan35
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 23. 10. 2020 17:22

Místo na disku nebo na cloudu mne moc netrápí, ale u 44 Mpx mne hodně štvaly pomalé přesuny fotky někam k dalšímu zpracování, s CF Express kartami by tenhle problém mohl prakticky zmizet.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod landov 23. 10. 2020 17:42

milann88 píše:Tech 300mm na FF je podle mě spíše na šoulacku a nějaké savce než na ptákoviny, tam bych viděl 500mm jako minimum.

Ja to aj tak beriem, skôr chcem vypadnúť von, no a keď sa niečo zadari, tak fajn. Keď neurobím ani jednu fotku, tak tiež fajn. Hlavne vypadnúť do prírody.
landov
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Davidof 23. 10. 2020 17:53

Procházka na padrťáky je pro otrlé, ale po týdnech home-office se ty kilometry rovných vojenských cest nejspíš budou líbit :-)
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Předchozí stránkaDalší stránka