Nikon Z systém

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod lennyl_2 19. 8. 2020 13:38

Lock-on AF: Flexible Spot (s) ani Flexible Spot: (S) rezimy pri foteni ludi na EyeAF nepouzivam na A7R3 ked sa maju hentak hybat ako Jared behal.
vhodnejsi je rezim Wide. a ten maju nastaveny (taky typ ostrenia, neviem ako to oni volaju) tusim aj Canon/Nikon.
a Sony FE 85/1,4 GM je snad najpomalsi AF objektiv co som mal na fotaku na skusanie nasadeny.

ale je super, ze Canon aj Nikon su uz take dobre v bezzrkadlovkach, za taku "kratku" dobu. konkurencia je najlepsia vec pre zakaznikov :)
Sony A7R III + Tamron 17-28/2,8 Di III RXD + Sigma 24/1,4 ART + Sony FE 35/1,8 + Sigma 85/1,4 ART DN + Sigma 100-400/5-6,3 DN
lennyl_2
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dolgor 19. 8. 2020 14:08

Jared si v diskusi stojí za tím, že tohle nastavení u A7rIV nemělo na výsledek vliv.
U Nikon Z je zvykem měnit parametry AF-C kvůli rychlejší odezvě (sám je mám změněné), zde byl default.
Nikdo neví, co je optimum pro R5.
Někdo vzpomenul, že 85/1,2 RF je nejpomalejší AF sklo pro RF dosud.
Někdo, že 85/1,8 S je naopak dost rychlé sklo (mám ho, rychlé je, ale ne omráčivě, 50ka je rychlejší, co teprve reportážní zoomy).
Někdo, že Sony a Canon vypadají, že ostří na plnou díru a mají tedy víc světla a menší DOF pro správné zaostření na f/1,8.

Tyhle testy prostě nikdy nebudou úplně fér. Je z toho ale vidět, že rozdíly nejsou tak velké, jak youtubeři tvrdí.

V podstatě jsou ale tyhle výsledky konzistentní s tím, co říkají pokročilí a méně zaujatí uživatelé. Thom Hogan hodnotí Sony A7 řadu v AF jako velmi ekvivalentí k Nikonům s několika rozdíly: https://www.zsystemuser.com/z-mount-cam ... ony-a.html
Dolgor
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dolgor 24. 8. 2020 12:14

Když jsme u toho Jareda... v posledním videu o Z5 říká, že všechna videa za poslední 2 roky má točená na dvojici Z6, protože se mu líbí kvalita výstupu ;-)
Dolgor
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dolgor 29. 8. 2020 19:12

O výhodách Nikon Z s manuálními objektivy - oproti Fuji X, Sony, Canon RF.
https://alikgriffin.com/nikon-z6-kipon- ... al-lenses/
Dolgor
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 30. 8. 2020 11:29

rano vo Vrbniku (HR) , Z6 + Z14-30S
Obrázek
landov
Pokročilý

Odeslat příspěvekod jozef6 30. 8. 2020 15:07

Velmi pekne. To je Vrbnik na ostrove Krk?
jozef6
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 30. 8. 2020 15:14

Ďakujem, áno na Krku. Prekrásne mestečko...a domov výborného vína Žlahtina.
landov
Pokročilý

Odeslat příspěvekod landov 1. 9. 2020 18:58

Ja som si ten objektiv Z 14-30/4 S naozaj zamiloval. Perektne, ostre, lahke sklo s moznostou nasadit filter pred predny clen (to som na mori velmi ocenil).
Obrázek
landov
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Obšák 1. 9. 2020 20:31

To jsem rád, že ti to sklo dělá radost. U pravého spodního rohu je to moře ale nějaký divný :shock:
Obšák
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dolgor 1. 9. 2020 20:42

Čekám na akce, že bych ho taky pořídil. To ohnisko, univerzálnost zoomu a minivelikost by mi moc vyhovovaly. Ale na druhou stranu si pořád nejsem jistý, jestli kvůli němu chci prodat 20/1,8G, který je skvělý i navzdory FTZ a dělá krásné hvězdičky, které se v zimě zrovna budou hodit. 14-30ka sice také umí docela pěkné, ale z postahovaných fotek mám pocit, že se liší podle ohniska.

...jj, ta fotka vypadá, jako by pravá (a možná i levá) strana byla složená z poslepovaných pruhů.

-- 1. 9. 2020 22:08 --

Pěkné a pozitivní review 35/1.8 S.
https://alikgriffin.com/nikon-z-35mm-f1 ... le-photos/
Mám, supr sklíčko. Je radost kupovat S objektivy k Zetkům, jeden luxusnější než druhý.
Dolgor
Návštěvník

Odeslat příspěvekod milann88 1. 9. 2020 21:45

Ta 14-30 mě celkem láká, protože by bylo praktické mít zase na chvíli zoom na širokém ohnisku, mám teď na Ztku Laowu 15mm f2 a je skvělá, ale musím na výletech často přehazovat skla.

Ještě navážu na ten článek o vhodnosti Ztek na MF skla, používáte nějaké zajímavé MF skla? Hodně mě lákají Voigtlandery, Zeiss na Leicu nebo hodně světelné padesátky, ale zatím jsem se štěstím pořídil jen vzácnější Meostigmat 70 1.4.
milann88
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 2. 9. 2020 06:46

Obšák píše: U pravého spodního rohu je to moře ale nějaký divný :shock:

Dolgor píše:Č

...jj, ta fotka vypadá, jako by pravá (a možná i levá) strana byla složená z poslepovaných pruhů.

Tak to sa ospravedlnujem, napravo bolo lano plachetnice, ktore som vyklonoval v LR nechcelo sa mi otvarat PS...a bije to do oci :oboze

-- 2. 9. 2020 07:51 --

Dolgor píše:Pěkné a pozitivní review 35/1.8 S.
https://alikgriffin.com/nikon-z-35mm-f1 ... le-photos/
Mám, supr sklíčko. Je radost kupovat S objektivy k Zetkům, jeden luxusnější než druhý.

Z35/1,8S mam tiez a je naozaj radost s nim fotit. Na street ako robene.
landov
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Dolgor 4. 9. 2020 12:17

Když představili do Ztek animal face/eye detection, byl jsem docela skeptický, ale tento týden jsem to konečně zkusil zapnout na svém Z6 a musím říct, že to vypadá a funguje velmi dobře. Mám s tím mnohem vyšší úspěšnost, než když musím nahánět AF body manuálně. Raubíř chvíli neposedí. Z6 + 85/1.8 S.
DSC_9342.jpg

DSC_9274.jpg

DSC_9225.jpg

DSC_9168.jpg
Dolgor
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 4. 9. 2020 12:44

parádny model!
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Dolgor 4. 9. 2020 13:34

Jen si říkám, jestli takovýhle světlý pes s tmavýma očičkama je pro autodetekci výzva, protože AF systém toho psa a jeho oči poznal i na poměrně velkou vzdálenost a z různých úhlů. S tmavým psem to nemusí být taková paráda. Zkusím jindy.

Nicméně po posledních zkušenostech s autodetekcí lidských a psích obličejů musím říct, že Z6 v tomhle režimu funguje velmi dobře a při mém užití na společenské akce/rodinu/děti/výlety jsem prostě spokojený. Plus bonus ve fantastických objektivech třídy S :)
Dolgor
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka