Nikon Z systém

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Dolgor 11. 12. 2019 16:15

Když budeme mluvit čistě jen o kvalitě optiky a výstupu, je 20ka pravděpodobně lepší. Ale mně jde o ohniska. 20 mm je na některé věci málo širokých a občas mi širší sklo chybí. Proto zvažuju.
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Stan35 11. 12. 2019 19:39

Tak prikup širší 14(15) na to občasné využití.
Stan35
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Allydamm 13. 12. 2019 15:32

Když už jsme u toho odmítání Z50. Tak jsem si říkal, do obchodu neběžím, ale jo když něco rozbiju, prostě si ji koupím. Ale oni úplně vyhodili drátové ovládání, podle návodu to jde už jen bluetooth ovladačem nebo přes "úžasné" mobilní aplikace. Tak teď mě nezbývá něž doufat že se Nikon vybičuje ještě k nějakému dalšímu APC modelu.
Allydamm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dolgor 13. 12. 2019 15:35

Zajímavý dlouhodobý názor uživatele Nikon Z a Sony:
https://alikgriffin.com/sony-a7iii-vs-n ... unt-truth/
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod landov 13. 12. 2019 19:40

Celkom rozumne závery.
landov
Expert

Odeslat příspěvekod pemar 14. 12. 2019 05:52

Velmi objektivní recenze.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod aurum 14. 12. 2019 15:34

Dobrý den, poprosím vás o radu, jak nastavit Z6ku pro jednoduchou videosekvenci. Jelikož se videem zvlášť nezajímám, potřebuji pro zítřejší výlet doporučení. Tzn, aby vše prováděla automatika (snad jen použití Auto Iso), který tedy zvolit program (P nebo Auto), jak s ISO, clonou, nastavení jakého typu ostření, rozlišení (předpokládám nějakých univerzálních 1080 / 30), apod. Později bych se videu věnoval více do hloubky, ale až zvládnu lépe focení s touhle mirrorlesskou. Děkuji předem za rady.
aurum
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lemming 14. 12. 2019 16:42

Jo, ta pomalost startu A7III mě taky zarazila a dost mi vadila, když jsem ji testoval.
lemming
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 15. 12. 2019 07:12

aurum píše:Dobrý den, poprosím vás o radu, jak nastavit Z6ku pro jednoduchou videosekvenci.

To ja neporadim, video na fotaku len vyskusam, ci funguje, viac ma nezaujima :D
Inac buduci tyzden by mal byt novy FW s podporou ProResRaw, CFExpress card a vylepsenym autofocusom
https://nikonrumors.com/2019/12/14/new- ... H2iyxj_Tzs
landov
Expert

Odeslat příspěvekod aurum 15. 12. 2019 07:25

to Landov: Děkuju, nějak se v tom povrtám, není možná, že něco kloudného nevyleze. :-)
aurum
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 15. 12. 2019 16:21

Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar


Odeslat příspěvekod landov 17. 12. 2019 15:55

Nainstaloval som 2.20, ale kedze neplanujem kupovat (zatial) CF Express, tak nic podstatne tam nie je pre mna.
landov
Expert

Odeslat příspěvekod Obšák 17. 12. 2019 22:07

Na foru DPReview jeden uživatel zmiňuje, že před instalací posledního firmware pořídil zkušební podexponovaný snímek, na kterém je po zesvětlení vidět banding a po instalaci firmware 2.20 pořídil stejný snímek, na němž problém s bandingem není vidět. Odkaz zde:
https://www.dpreview.com/forums/post/63427798
Pokud je tu někdo, kdo ještě neupgradoval na poslední firmware 2.20, chtěl bych ho požádat, jestli by nemohl vyzkoušet to samé, nejlépe na několika různých fotografiích. Na stránkách fotolab.cz je recenze Nikonu Z6 a banding začne jít vidět už na fotce zesvětlené o 3EV. Jsem si jistý, že se svým způsobem focení bych na něj občas narážel a vadil by mi. Já vím, neumím fotit ;-)
Obšák
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dolgor 17. 12. 2019 22:36

V tom vlákně už jsou informace, že fw 2.2 s bandingem nic neudělal, objevuje se pořád. Věc se má tak, že banding není snadné replikovat. Banding u Z je softwarová záležitost. Stačí malá změna, například opakovat zaostření a banding najednou z fotky zmizí, i když je fotoaparát nastaven identicky a je na stativu. Ze zkušeností (i krajinářů) plyne, že problém bandingu je bublina.
Dolgor
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků