Vyber_bezzrcadlovky

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod skroty 6. 4. 2018 18:29

Dobrý den, chtěl požádat o pomoc s výběrem foťáčku. Nejsem žádný expert a jak už to tak bývá člověk chce to nejlepší. Fotoaparát bude fungovat na běžné fotky + dovolená + krajinky a sem tam noční oblohy. Video není priorita, protože chci aby foťák nějakou dobu pracoval, bylo by fajn dobré video mít. Po čtení mnoha a mnoha recenzí se rozhoduji mezi následujícími:

GX80 + 12-32mm + 35-100mm cca 22 000,- ((Pozn.+slušné fotky, +slušné seťáky, + stabilizace, +video, – horší kvalita fotek za nízského světla)

A6300 + 16-50 cca 30000,- (( výborný foťák ale jak všichni ví, ty objektivy jsou tragédie, dobré jsou snad jen 2 až 3 z cenově dostupných, jedná se o pevná skla // Zoomy se stabilizací nejsou kvalitní pod 25 000,-)) pokud se pletu opravte mě. klidně by jsem bral i A6000 jen kdyby byl slušný objektiv za cenu nižší než 18 000,).

X-E3 + XF18-55 cca 32000,- ((výborný foťák, s hodně dobrým zoom sklem a možností dokupovat z dobrých objektivů za celkem rozumné peníze, co jsem se dočetl tak mu dělá problémy krajinka, resp detaily … Opět kdyby jsem se pletl opravte mě, foťák má stabilizovaný objektiv ne čip ...

Velmi Vám děkuji za Vaše postřehy…
skroty
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Davidof 6. 4. 2018 19:09

Vše se tu docela řešilo - viz např. viewtopic.php?style=2&f=209&t=1267230&p=11897731#p11897731
Davidof
Návštěvník

Odeslat příspěvekod wikxzen 6. 4. 2018 19:17

Mám Fuji systém, takže poradím jen z tohoto výběru...
Možná by ti nakonec stačila i varianta (Fujifilm) a to nyní nový fotoaparát X-A5 s objektivem XC 15-45 mm OIS PZ.

X-E3 je fajn, ale třeba sklo 18-55 mm (je skvělé) mi k X-E3 tělu příjde lehce přerostlé. Celkově ta kombinace z hlediska vyvážení lépe sedí například s X-T20 tělem. X-E3 jsem doporučoval kamarádce, ale šla cestou párem malých pevných skel řady F2 a to 23mm a 50mm a je spokojená hlavně díky kompaktnosti a váze (často leze kopce a tůry). Ale jinak XF 18-55 mm je výborný zoom.

Jinak skla z bazaru se dají sehnat za zajímavé ceny. A je z čeho vybírat už.

Pokud pracuješ převážně s RAWy, tak určitě (v případě X-E3/X-T20 a výš s X-Trans III) je třeba se pak zaměřit na odpovídající software, který správně vyvolá surová data z karty. Např. Capture One Pro, Luminar 2018, ON1 atp., což právě se nejvíce může pozitivně projevit při zpracování snímků krajin. Ale lze zvolit například i kombinaci Adobe Lightroomu s malou a výbornou aplikací Iridient X-Transformer.
X-Pro2 • 16~55/2.8 • 50~140/2.8 • 16/1.4 • 23/1.4 • 56/1.2 • 80/2.8 • 90/2
Godox TT685 • Sennheiser MKE 440 SSM • C1 Pro 12
wikxzen
Návštěvník

Odeslat příspěvekod clips 29. 10. 2018 19:14

Zdravim, nechci zbytečně zakládat nové téma, tak to hodim sem.

Aktuální sestava: Oly EM10 I + Oly 14-150 + Panasonic 7-14 + Panasonic 20/1.7 II
Teď jsou celkem příjemný slevy/cashbacky, tak přemýšlim o upgradu těla.
Na rovinu proti EM10 nic nemam, jen mi přijde, že je jedna z posledních možností, kdy ho ještě prodat ...

Chtěl bych zůstat u m4/3, takže volba mezi mezi Oly EM1 II x Panasonic G9.
Uvažoval jsem i o Panasonicu G80, ale když vidim, co člověk dostane k G9 navíc a ty slevy u Olympusu, tak už bych šel asi rovnou do vyšší řady.
Chtěl bych znát Vaše názory. Ještě dodám, že video netočim, prio jsou fotky.
clips
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Davidof 29. 10. 2018 19:26

Skoro bych řekl, že je trochu výhodnější ta G9 s těma dvěma skly navíc.

Co do výkonu je vlastně rozdílů málo, pokud fotíš vlašťovky, tak EM1.

Hlavně si je zkus chytit do ruky, jak se ti drží. Panasonic má hodně klasické tělo a ovládání na něm. Oly je svůj, ale asi na to jsi zvyklý.
Davidof
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ferin 30. 10. 2018 10:38

Tak kvalita (funkce) je o něco lepší u Olyho, cena teď v té akci zas asi, se všema těma objektivama zdarma (i když ty už máš 20 mm a tam nabízí mj. 25 mm, což je pro tebe možná zbytečný), asi u Paňáku.
Ale v některých obchodech teď ještě u E-M1 II přidávají ke cashbacku od Olympusu i vlastní bonus 8-9 000 kč plus nějaký dárečky, takže to tu cenovou situaci zase otočí.
Jinak menu je u obou Olýků v podstatě stejný, což na začátku ušetří dost času se študováním i nervů při focení.
Ferin
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 30. 10. 2018 11:22

V čem konkrétně myslíš, že Olympus vede? Z funkcí mě napadá jen ten Light Composite.
Davidof
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ferin 30. 10. 2018 11:48

Tak rozdíl je relativně malej. Je pravda, že G9 okopíroval většinu novinek z E-M1 II, takže dobrá volba jsou oba. Ale testy se většinou shodují, že na focení je Oly přece jen o fous lepší.
Z Olyho bych asi vypíchl:
- je menší (bez negativního vlivu na ergonomii)
- lepší buffer
- větší výdrž baterie
- lepší stabilizace
- údajně lepší AF tracking
- estetická stránka (ale to je samozřejmě subjektivní)
Paňák má lepší hledáček, joystick (plus pak ty videověci).

Já mám Paňáky tak nějak spojený spíš s tím videem, daleko víc mě berou jejich objektivy než těla.
Ferin
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 30. 10. 2018 12:20

Olympus ma lepsi AF, ma lepsiu stabilizaciu a hladacik lepsie zvlada extremnu tmu.

Panasonic ma lepsie videofeatury, malinko lepsi snimac, ale daleko lepsie sa pouziva. Tiez hladacik je ovela prijemnejsi aj napriek znacnemu sferickemu skresleniu. Na bezne cvakanie by som asi zobral Olympus, na akcnejsie Panasonic.
Fidko
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 30. 10. 2018 12:37

Díky.

Ten tracking bych asi potvrdil, i když se mi zdá, že to je spíš poznatelné u těch ptáčků v letu. Pro focení fotbalu nebo cyklistů je G9 zcela použitelná.

Buffer - ani nevím, kolik má EM1, G9 má asi 57-59 RAWů a při čištění bufferu není zablokovaná.

Stabilizace je lepší u EM1, trochu se jí blíží jen G9 s objektivem Dual IS 2.

Kromě těch tlačítek na těle má G9 navíc mnohem lepší výběr ostřícího bodu (joystick nebo TouchPad) a zvětšení obrazu (ale to je spíš jen pro speciální scénáře).

Možná bych ještě napsal, že EM1 se při kontinuálním ostření na nehybný objekt chová jako DSLR, ale G9 ne, u ní ten obraz neustále drobně pulsuje.

Estetika a velikost, to je opravdu individuální. Pro mě bylo (při uvážení výše napsaného) rozhodující zejména to rozmístění tlačítek a skutečnost, že EM1 je na mě moc malá. Moje žena si naopak libuje a EM1 by za nic nevyměnila :-)
Davidof
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 30. 10. 2018 12:57

E-M1 je trochu viac cool, to je pravda, ale na mna miestami posobi ako hracka, co je ciastocne sposobene tym ako sa ovlada. Z G9 uz mam fakt pocit fotaku aj ked ta velkost je taka ... mam batoh kam sa vosla E-M1 II s 40-150 f2.8, 100-400 a 12-40 f2.8 plus Mavic Air s bateriami. Do toho istehu batohu uz ale rovnaku zostavu s G9 nedam :/
Fidko
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 30. 10. 2018 13:36

Fidko

Tak to je docela smůla :-)

Ad Panasonic/Oly

Ohledně skel to mám takové rozpolcené. Moje nejoblíbenější skla jsou Olympus a těla mám Panasonic.

Pořád si nechávám otevřenou možnost přejít zpátky na Olyho, ale především ho musím udržet v ruce bez přídavného gripu :-)
Davidof
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 30. 10. 2018 13:49

No ja som si myslel, ze G9 bez pridavneho gripu davam a je to sice do istej miery pravda, ale odkedy mam grip, nejak sa mi to uz nedari :-D
Fidko
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 30. 10. 2018 14:27

:-)

To máš teda pracky.
Davidof
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 30. 10. 2018 14:31

Ono to nie je tak, ze by sa tam nevosli. Na E-M1 sa mi prsty nevojdu, na G9 ano, ale musim ich mat pri sebe. S gripom sa mi to drzi pohodlnejsie :)
Fidko
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ferin 30. 10. 2018 14:38

Ty vaše nářky jsou trochu paradoxní v kontextu toho, že většina lidí si naopak "stěžuje", že E-M1 II je příliš velká a že tím naopak úplně zabili přednosti bezrcadlovek. :-D

Já mám ruce průměrný a E-M1 II mně v nich sedí dobře (i když jsem byl zvyklej na větší tělo a ze začátku to byla docela změna). Přijde mi tak na hranici toho, co bych chtěl z hlediska hmotnosti a rozměrů nosit.
Ferin
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 30. 10. 2018 14:41

Ono zalezi co s tym fotis. Ak cvakas so 17mm f1.8 a podobnymi sklami, tak Ti moze moc velky pripadat aj PEN, ale ak mas 40-150 f2.8, 100-400 f uz neviem kolko ale hrozne vela, alebo 300mm f4, tak pouzivat toto s E-M10 a E-M5 je pre mna utrepenie.

To s tou velkostou ako zabitim prednosti CSC mi uz fakt pride komicke. Ak by velkost bola jedinou prednostou CSC, uz davno by som cvakal s DSLR. Ani tie zrkadlovky nie su tak velke lebo musia, ale preto, ze za istych okolnosti sa to proste lepsie pouziva :-)
Fidko
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ferin 30. 10. 2018 14:54

Jasan, já jen, že se ta výtka dost často opakuje.

S tou "jedinou předností" to vidím stejně. Nicméně je fakt, že DSLR prostě technologicky větší než srovnatelná (stejné kategorie) bezrcadlovka být musí. Minimálně při současné koncepci DSLR. (Ne že by teda nešla vyrobit stejně velká bezzrcadlovka.)
Ferin
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 30. 10. 2018 15:02

Ano, je trosku vacsia "na predku" kvoli zrkadlu. Toto je v podstate aj problem G9. Sirka a vyska mi nevadia, ale je taka tucnucka a aj to sposobuje to, ze sa mi do batohu nevlezie tak ako O-MD. Ale zase ten grip je fantasticky. Podla mna je na urovni Canonov co povazujem za etalon. Nikon sa mne osobne drzi na prd s vynimkou D5/4/3
Fidko
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 30. 10. 2018 15:07

Je pravda, že spousta lidí na forech říka přesně to, co psal Ferin.

Proto holt mám čtyři foťáky - Ricoh GR, GX80, GX8 a G9 :-)

Každej z nich je na jiné scénáře, a celkem mi zatím vyhovuje, že v případě nějakého průšvihu mám záložní tělo.

Když člověk moc nehrotí požadavky, tak si v M43 systému musí vybrat velikost těla dle libosti, myslím :-)
Davidof
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ferin 30. 10. 2018 15:30

Fidko píše:Ano, je trosku vacsia "na predku" kvoli zrkadlu.

Plus kaplička.
Ferin
Návštěvník

Odeslat příspěvekod clips 30. 10. 2018 18:00

Díky všem, fotim docela často hasiče a potom běžnou turistiku. Na to by měly oba foťáky bohatě stačit. Spíš mě láka G9, kvůli tomu 42.5/1.7.
Každopádně si je půjdu osahat, ale gripy jsou k oběma, takže s drženim by neměl být problém.
Jen nevim, kdybych šel do tý G9, jestli poslat dál 20/1.7 II nebo 25/1.7.
clips
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Davidof 30. 10. 2018 18:34

To uvidíš :-)

Ta 20/1,7 se hodí spíš na nějaký malý street foťák.
Davidof
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Grimjaur 30. 10. 2018 19:50

25/1,7 mi vyhovuje více, 20 jsem měl asi 5 let, ale nakonec ji nahradila 25.
Technika : Furt se to mění
http://fotomobil.blog.mobilmania.cz/
Grimjaur
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 30. 10. 2018 19:53

Jo a nevím jak na Olympusu, ale na Panasonic nejde u 20/1,7 použít režim AFC
Davidof
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Grimjaur 30. 10. 2018 23:00

U první verze dvacky to nešlo ani na Panasu ani u Oly
Technika : Furt se to mění
http://fotomobil.blog.mobilmania.cz/
Grimjaur
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 31. 10. 2018 05:23

Ta dvacina je šnek, ale mal som ju rád, sedelo mi ohnisko.

-- 31. 10. 2018 07:14 --

Ferin píše:Ty vaše nářky jsou trochu paradoxní v kontextu toho, že většina lidí si naopak "stěžuje", že E-M1 II je příliš velká a že tím naopak úplně zabili přednosti bezrcadlovek. :-D

Já mám ruce průměrný a E-M1 II mně v nich sedí dobře (i když jsem byl zvyklej na větší tělo a ze začátku to byla docela změna). Přijde mi tak na hranici toho, co bych chtěl z hlediska hmotnosti a rozměrů nosit.

Neber kričiacu menšinu ako väčšinu. Už na to bola aj Harvard štúdia! :D
Väčšina ľudí čo si vyberie M-1 vie prečo si ho vybrala a je spokojná s veľkosťou. Ak by nebola, zoberie mydlovú krabičku a hotovo...
bob222
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 31. 10. 2018 06:55

Možná to slovo většina není přesné, jsou ale docela často vidět příspěvky toužící po pokračování těch malých řad (GM hlavně) a těch původních PENů (ne F).

Zjevně jich ale není dost, když to cifršpioni stopli :-)
Davidof
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 31. 10. 2018 08:41

No my cifršpióni nič nestopneme, my len dodáme vedeniu reálne čísla a nie sny a predstavy! :D :D
bob222
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 31. 10. 2018 10:38

Ježiš promiň :-) já to myslel obrazně ...

Tady je to problém - člověk si musí dát pozor, aby nějak hloupě nezevšeobecnil ... tuhle jsem chtěl napsat něco o programátorském pekle v souvislosti s menu Panasonic, ale pak jsem usoudil, že by to nemuselo být přijato úplně s pochopením :-)
Davidof
Návštěvník

Odeslat příspěvekod airmt 31. 10. 2018 14:21

Já jsem koupil E-M1 mimo jiné i kvůli pohodlnějšímu ovládání, velkému hledáčku, vestavěné kvalitě (utěsnění, provedení, stabilizace), ale je pravdou, že se mi chce tahat jen tak na procházce se psem méně než když jsem měl třeba PEN (fotím s ní méně často) - i proto si plánuju dokoupit z bazaru malé tělo na použití s pevnými objektivy jako Pana 20mm pro situace, kam se mi E-M1 už prostě tahat nechce.
Dell XPS 13 (9350)
airmt
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Hamrlex 17. 10. 2019 07:27

Poradíte s nákupem do 60tkč?
Focení přírody, architektury, oslavy, díky
Hamrlex
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Dolgor 17. 10. 2019 07:48

Kup si, co se ti líbí. Kvalitní fotky dnes uděláš s každým systémem. Pokud je těch 60 tis za vše, poohlížej se spíš po m4/3 nebo APS-C systémech. Za mě nejlepší a nejpříjemnější systém je Fuji X. Optika je velmi kvalitní, obraz také, univerzálně líbivé barvy a ultimátní raw editor zdarma - Capture one express for Fujifilm. Některé pokročilejší funkce placené verze chybí, ale všechny důležité tam jsou a zbytek se dá dodělat jinde. Krom toho má skvělé profily pro Fuji, takže odpadá hledání optimálního nastavení. Pokud vyžaduješ nové, pak bych začal s Fujifilmem X-T20 nebo 30 v setu s 18-55/2,8-4. Pak podle preferencí a fotografických témat. O něco robustnější tělo s lepším ovládáním má X-T2 nebo X-T3.
Dolgor
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Hamrlex 17. 10. 2019 07:53

Je to za tělo full frame.. max. +5000,- pokud to pomůže.
Hamrlex
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod feanoor 17. 10. 2019 08:16

feanoor
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Hamrlex 17. 10. 2019 08:32

Zapomněl jsem upřesnit, že budu mít výhodné nákupy objektivů Canon EF
Tělo 60+5tkc,- max.
Hamrlex
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Dolgor 17. 10. 2019 08:35

Jsem také pro Z6 s 24-70/4 a pevné sklo dle výběru. Koneckonců volil jsem pro něj i peněženkou. afoto.cz je ještě trochu levnější.

Pro EF objektivy máš nejlepší v pořadí DSLR od Canonu, Canon Eos R, Sony A7(r)III.
Dolgor
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Hamrlex 17. 10. 2019 08:39

Jj, právě na R koukám..
Hamrlex
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod feanoor 17. 10. 2019 08:58

Cena EOS R u nás je nesmysl.
feanoor
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Hamrlex 17. 10. 2019 09:04

Za 57 + EF adaptér to je špatné?
Hamrlex
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod pavelmeli 17. 10. 2019 09:48

R-ko je skvělý foťák, přestože jde o první generaci Canon FF bezzrcátka, s posledním fw je plně srovnatelný se Sony A 7III. Možnost výhodného nákupu objektivů EF, které s adaptérem fungují naprosto korektně, je bonus navíc.
P.
pavelmeli
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Hamrlex 17. 10. 2019 09:59

Je výhodou automatická krytka snímače?
A třeba baterie Sony A7III se nabíjí přímo ve foťáku, když nemá nab.?
Hamrlex
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Dolgor 17. 10. 2019 10:06

Nedodávat k tak drahému foťáku nabíječku, protože se dá nabíjet přímo, považuju za epochální fail. Externí nabíječka je první věc, kterou bych dokoupil.

Ochrana senzoru závěrkou jako u Eos R je praktická věc, ale i bez toho není co řešit.
Dolgor
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pavelmeli 17. 10. 2019 10:09

Já R-ko nemám, od léta jej má kamarád. Roletka na čipu je jistě výhodou, i když už jsem četl ohlasy, že je to další mechanická část, která může být náchylnější na vznik závady, ale zatím se nikdo nestěžoval, že by to nějak zlobilo. Nabíjení ve foťáku nevidím jako přínos, navíc když externí nabíječka není součástí základního balení a člověk si jí musí dokoupit... Myslím si, že při náročnější akci je jednodušší dát nabíjet baterii a pokračovat ve focení s další, než čekat a koukat na foťák napíchnutý na USB.
P
pavelmeli
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Hamrlex 17. 10. 2019 10:10

Nemůžu nikde najít porovnávací fotky z těchto přístrojů..
Hamrlex
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bob222 17. 10. 2019 10:14

Ono to není funkcia pre profi fotenie, tam je to fakt na prd, je osobne som ale ocenil rovnakú nabíjačku s telefónom napríklad na služobkách, kde beriem foťák a jedno dve sklá (keby niečo) a nabitie večer na hoteli bolo na pohodu, rovnaká nabíjačka s telefónom, prípadne nabitie v aute za jazdy. Samozrejme doma je aj externá, to je bez diskusie.

Ale určite sa to nedá použiť pri fotení svadby a podobne, prípadne hladať šteker niekde na akcii a potom hodinu strážiť foťák. :D
bob222
Návštěvník

Odeslat příspěvekod fotofanda 17. 10. 2019 10:17

Chránit snímač zavřením závěrky jak ji má R-ko považuji za užitečné stejně tak jako možnost nabíjení baterie ve fotoaparátu a to zejména na cestách, kdy nabíječku na mobil má stejně každý s sebou.

Nedodávat ale externí nabíječku je velká chyba. Po nákupu A73 jsem si hned přikoupil druhou baterku. Úplně zbytečně. Na mé focení mi vydrží jedna baterka ve foťáku několik týdnů. Měl jsem si raději dokoupit externí nabíječku.
fotofanda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Hamrlex 20. 10. 2019 09:51

Už mě z toho jde hlava kolem.. Vychází mi to takhle.

1. Nikon Z7
2.Sony A7III
3.Canon R
Hamrlex
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod wikxzen 20. 10. 2019 09:59

Z hlediska sympatií bych šel do Nikomu Z7. A taky se dobře drží v ruce. :-)
Nikon Z7 vs. Sony a7 III vs. Canon EOS R
X-Pro2 • 16~55/2.8 • 50~140/2.8 • 16/1.4 • 23/1.4 • 56/1.2 • 80/2.8 • 90/2
Godox TT685 • Sennheiser MKE 440 SSM • C1 Pro 12
wikxzen
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 20. 10. 2019 11:13

Hamrlex píše:Už mě z toho jde hlava kolem.. Vychází mi to takhle.

1. Nikon Z7
2.Sony A7III
3.Canon R

Rozumna volba, presne podla mojho gusta. Ja mam Z6, ale teraz by som si asi priplatil za Z7 kvoli 42Mpx cipu .
landov
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Hamrlex 20. 10. 2019 11:39

Který adaptér pro Z7 na ef Canon objektivy je nejlepší?
Hamrlex
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod AwwA 20. 10. 2019 17:12

pavelmeli píše:R-ko je skvělý foťák, přestože jde o první generaci Canon FF bezzrcátka, s posledním fw je plně srovnatelný se Sony A 7III. Možnost výhodného nákupu objektivů EF, které s adaptérem fungují naprosto korektně, je bonus navíc.
P.

Plně srovnatelný rozhodně není.
AwwA
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 20. 10. 2019 18:23

Hamrlex píše:Už mě z toho jde hlava kolem.. Vychází mi to takhle.

1. Nikon Z7
2.Sony A7III
3.Canon R
A to ti tu ešte nespomenuli Panasonic S1, ktorý by sa ti hodil možno najviac:
- má podobný snímač ako Nikon Z6 a Sony A7III
- ale na architektúru/prírodu má high-res mód, s ktorým dosahuje 4x väčšie rozlíšenie :idea:
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pavelmeli 20. 10. 2019 20:33

AwwA píše:
pavelmeli píše:R-ko je skvělý foťák, přestože jde o první generaci Canon FF bezzrcátka, s posledním fw je plně srovnatelný se Sony A 7III. Možnost výhodného nákupu objektivů EF, které s adaptérem fungují naprosto korektně, je bonus navíc.
P.

Plně srovnatelný rozhodně není.

Omluva Awwa, zapomněl jsem tam napsat, že je plně srovnatelné eye a face AF. Nezkoušel jsem to osobně, ale ve čtvrtek ke mě přijde kamarád už s novým fw v R-ku, tak to zkusím, přímé srovnání se 7III však mít nebudu...

Jinak je to podle preferencí každého fotografa, co mu při focení více vyhovuje. Lepší DR, IBIS snímače a rychlost snímání je jasný ve prospěch Sony a mě osobně by u R-ka Canonu chyběl hlavně druhý slot a zadní jojstick.

Vše ostatní je už z MÉHO pohledu u Sony horší... EVF, neplnohodnotný zadní displej (otáčení i dotyk), nemá stavový displej, šílené menu, mnohem horší úchop a ergonomie tlačítek. Měl jsem oba najednou v Megapixelu a srovnával to, co by pro mé focení vyhovovalo, kdybych se měl rozhodnout koupit bezzrcátko. R-ko je podle mě na úrovni Canona 6D, čemuž odpovídá cena i vybavení. Zatím fotit mám čím, zůstávám u DSLR a počkám na další (vyšší) generaci.
Přiznávám, že jsem podvědomě zaujatý a víc kritický vůči Sony (a všem bezzrcátkám), ale stejně zastávám názor, že Canon s R-kem bez problému vstoupil do rozjetého vlaku FF bezzrcátek a minimálně srovnal původní náskok Soňáka. Příští rok se ukáže s čím přijde dál :)

P.
pavelmeli
Návštěvník

Odeslat příspěvekod feathoron 20. 10. 2019 20:52

Panasonic S1 má podle mě dost negativů:
1. váha - 1020g (Nikon D850 má 1005g)
2. špatné ostření (nezkoušel jsem, jen co jsem slyšel)
3. drahé objektivy pro L mount (Leica)
4. nově vyvinuté objektivy panasonic jsou možná super, ale velké, těžké a velmi drahé na to, že je to nový
systém
24-70 f2.8 - 935g, 65 000Kč
24-105 f4 - 663g, 36 500Kč
50 1.4 - 1,5kg, 65 000Kč
70-200 f4 - 985g, 49 500Kč

5. velikost (někomu může zase vyhovovat)
6. video s vysokou kompresí

Panasonic moc nesleduji, už první bod po představení S1 mě odradil.
feathoron
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 20. 10. 2019 21:43

Drahé objektívy má aj Canon. Lacné ani v roadmape nemá.
Preto si kamoš z fotoklubu - čo prechádzal zo 6D - vybral radšej Sony.

Ale zase tie drahé sklá bol pre druhého kamoša dôvod, prečo išiel do Canonu:
- tým, že si f/1.2 sklá nemôže dovoliť kúpiť každý
=> tak on ako svadobný fotograf môže ponúknuť klientom "look", aký zatiaľ iní neponúkajú

.. ale čo sa týka krajiniek, tak podobnú jedinečnosť poskytuje high-res shot
(ktorý z bezzrkadloviek majú žatiaľ len tie Panasonicy, Olympusy a posledné 2 genercie Sony A7R)

K tomu Panasonicu:
- jeho ostrenia by som sa nebál - jeho DFD je už dostatočne vyladené
(na G9 zvláda preostrovať rýchlosťou až 20fps)
- ani skiel sa netreba báť - tie sa dajú kúpiť od Sigmy
(alebo si dať zmeniť mount, ak už má niekto ART-ky na Canon/Nikon)

Panasonic v tých sklách ponúka tiež niečo navyše: sú optimalizované aj na video
(nemajú focus breathing, pri zoomovaní zaostrenie zostáva, ..)

-- 20. 10. 2019 22:49 --

pavelmeli píše:R-ko je podle mě na úrovni Canona 6D, čemuž odpovídá cena i vybavení. Zatím fotit mám čím, zůstávám u DSLR a počkám na další (vyšší) generaci.
Na úrovni 6D je len snímač .. keďže ten sa od 6D ku 5DIV (ktorý je aj v R-ku) moc neposunul .. leda tak v DR na nízke ISO.

Ale inak ten rozdiel v presnosti ostrenia na oko .. a v ostrosti na nízke clony .. to je nebe a dudy :tleskani
Kamoš bol nadšený z výsledných záberov, keď sme na Foto Slovakia skúšali R-ko + 50/1,2
(sme normálne porovnávali žilky v očiach medzi Canonom a Sigmou .. oboje nepomer oproti 50/1.8 STM čo tiež skúsil)
Len tá cena :'( .. to už je nad jeho možnosti .. tiež mal cenový limit.
Tak išiel radšej do Sony A7III. A tam už pociťuje aj zlepšenie na vysoké ISO.
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník