Vyber_bezzrcadlovky

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod bob222 17. 10. 2019 10:14

Ono to není funkcia pre profi fotenie, tam je to fakt na prd, je osobne som ale ocenil rovnakú nabíjačku s telefónom napríklad na služobkách, kde beriem foťák a jedno dve sklá (keby niečo) a nabitie večer na hoteli bolo na pohodu, rovnaká nabíjačka s telefónom, prípadne nabitie v aute za jazdy. Samozrejme doma je aj externá, to je bez diskusie.

Ale určite sa to nedá použiť pri fotení svadby a podobne, prípadne hladať šteker niekde na akcii a potom hodinu strážiť foťák. :D
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod fotofanda 17. 10. 2019 10:17

Chránit snímač zavřením závěrky jak ji má R-ko považuji za užitečné stejně tak jako možnost nabíjení baterie ve fotoaparátu a to zejména na cestách, kdy nabíječku na mobil má stejně každý s sebou.

Nedodávat ale externí nabíječku je velká chyba. Po nákupu A73 jsem si hned přikoupil druhou baterku. Úplně zbytečně. Na mé focení mi vydrží jedna baterka ve foťáku několik týdnů. Měl jsem si raději dokoupit externí nabíječku.
Sony a7III + Sony FE 28-70/3.5-5.6 OSS + Sony FE 70-200/4.0 OSS + Sony FE 35/1.8 + Samyang FE 45/1.8
fotofanda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Hamrlex 20. 10. 2019 09:51

Už mě z toho jde hlava kolem.. Vychází mi to takhle.

1. Nikon Z7
2.Sony A7III
3.Canon R
Hamrlex
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod wikxzen 20. 10. 2019 09:59

Z hlediska sympatií bych šel do Nikomu Z7. A taky se dobře drží v ruce. :-)
Nikon Z7 vs. Sony a7 III vs. Canon EOS R
wikxzen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod landov 20. 10. 2019 11:13

Hamrlex píše:Už mě z toho jde hlava kolem.. Vychází mi to takhle.

1. Nikon Z7
2.Sony A7III
3.Canon R

Rozumna volba, presne podla mojho gusta. Ja mam Z6, ale teraz by som si asi priplatil za Z7 kvoli 42Mpx cipu .
landov
Expert

Odeslat příspěvekod Hamrlex 20. 10. 2019 11:39

Který adaptér pro Z7 na ef Canon objektivy je nejlepší?
Hamrlex
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod AwwA 20. 10. 2019 17:12

pavelmeli píše:R-ko je skvělý foťák, přestože jde o první generaci Canon FF bezzrcátka, s posledním fw je plně srovnatelný se Sony A 7III. Možnost výhodného nákupu objektivů EF, které s adaptérem fungují naprosto korektně, je bonus navíc.
P.


Plně srovnatelný rozhodně není.
AwwA
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 20. 10. 2019 18:23

Hamrlex píše:Už mě z toho jde hlava kolem.. Vychází mi to takhle.

1. Nikon Z7
2.Sony A7III
3.Canon R
A to ti tu ešte nespomenuli Panasonic S1, ktorý by sa ti hodil možno najviac:
- má podobný snímač ako Nikon Z6 a Sony A7III
- ale na architektúru/prírodu má high-res mód, s ktorým dosahuje 4x väčšie rozlíšenie :idea:
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pavelmeli 20. 10. 2019 20:33

AwwA píše:
pavelmeli píše:R-ko je skvělý foťák, přestože jde o první generaci Canon FF bezzrcátka, s posledním fw je plně srovnatelný se Sony A 7III. Možnost výhodného nákupu objektivů EF, které s adaptérem fungují naprosto korektně, je bonus navíc.
P.


Plně srovnatelný rozhodně není.


Omluva Awwa, zapomněl jsem tam napsat, že je plně srovnatelné eye a face AF. Nezkoušel jsem to osobně, ale ve čtvrtek ke mě přijde kamarád už s novým fw v R-ku, tak to zkusím, přímé srovnání se 7III však mít nebudu...

Jinak je to podle preferencí každého fotografa, co mu při focení více vyhovuje. Lepší DR, IBIS snímače a rychlost snímání je jasný ve prospěch Sony a mě osobně by u R-ka Canonu chyběl hlavně druhý slot a zadní jojstick.

Vše ostatní je už z MÉHO pohledu u Sony horší... EVF, neplnohodnotný zadní displej (otáčení i dotyk), nemá stavový displej, šílené menu, mnohem horší úchop a ergonomie tlačítek. Měl jsem oba najednou v Megapixelu a srovnával to, co by pro mé focení vyhovovalo, kdybych se měl rozhodnout koupit bezzrcátko. R-ko je podle mě na úrovni Canona 6D, čemuž odpovídá cena i vybavení. Zatím fotit mám čím, zůstávám u DSLR a počkám na další (vyšší) generaci.
Přiznávám, že jsem podvědomě zaujatý a víc kritický vůči Sony (a všem bezzrcátkám), ale stejně zastávám názor, že Canon s R-kem bez problému vstoupil do rozjetého vlaku FF bezzrcátek a minimálně srovnal původní náskok Soňáka. Příští rok se ukáže s čím přijde dál :)

P.
pavelmeli
Návštěvník

Odeslat příspěvekod feathoron 20. 10. 2019 20:52

Panasonic S1 má podle mě dost negativů:
1. váha - 1020g (Nikon D850 má 1005g)
2. špatné ostření (nezkoušel jsem, jen co jsem slyšel)
3. drahé objektivy pro L mount (Leica)
4. nově vyvinuté objektivy panasonic jsou možná super, ale velké, těžké a velmi drahé na to, že je to nový
systém
24-70 f2.8 - 935g, 65 000Kč
24-105 f4 - 663g, 36 500Kč
50 1.4 - 1,5kg, 65 000Kč
70-200 f4 - 985g, 49 500Kč

5. velikost (někomu může zase vyhovovat)
6. video s vysokou kompresí

Panasonic moc nesleduji, už první bod po představení S1 mě odradil.
feathoron
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 20. 10. 2019 21:43

Drahé objektívy má aj Canon. Lacné ani v roadmape nemá.
Preto si kamoš z fotoklubu - čo prechádzal zo 6D - vybral radšej Sony.

Ale zase tie drahé sklá bol pre druhého kamoša dôvod, prečo išiel do Canonu:
- tým, že si f/1.2 sklá nemôže dovoliť kúpiť každý
=> tak on ako svadobný fotograf môže ponúknuť klientom "look", aký zatiaľ iní neponúkajú

.. ale čo sa týka krajiniek, tak podobnú jedinečnosť poskytuje high-res shot
(ktorý z bezzrkadloviek majú žatiaľ len tie Panasonicy, Olympusy a posledné 2 genercie Sony A7R)

K tomu Panasonicu:
- jeho ostrenia by som sa nebál - jeho DFD je už dostatočne vyladené
(na G9 zvláda preostrovať rýchlosťou až 20fps)
- ani skiel sa netreba báť - tie sa dajú kúpiť od Sigmy
(alebo si dať zmeniť mount, ak už má niekto ART-ky na Canon/Nikon)

Panasonic v tých sklách ponúka tiež niečo navyše: sú optimalizované aj na video
(nemajú focus breathing, pri zoomovaní zaostrenie zostáva, ..)

-- 20. 10. 2019 22:49 --

pavelmeli píše:R-ko je podle mě na úrovni Canona 6D, čemuž odpovídá cena i vybavení. Zatím fotit mám čím, zůstávám u DSLR a počkám na další (vyšší) generaci.
Na úrovni 6D je len snímač .. keďže ten sa od 6D ku 5DIV (ktorý je aj v R-ku) moc neposunul .. leda tak v DR na nízke ISO.

Ale inak ten rozdiel v presnosti ostrenia na oko .. a v ostrosti na nízke clony .. to je nebe a dudy :tleskani
Kamoš bol nadšený z výsledných záberov, keď sme na Foto Slovakia skúšali R-ko + 50/1,2
(sme normálne porovnávali žilky v očiach medzi Canonom a Sigmou .. oboje nepomer oproti 50/1.8 STM čo tiež skúsil)
Len tá cena :'( .. to už je nad jeho možnosti .. tiež mal cenový limit.
Tak išiel radšej do Sony A7III. A tam už pociťuje aj zlepšenie na vysoké ISO.
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků