Z DSLR na bezzrcátko a jak s objektivy.

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod sesty 26. 10. 2016 12:15

Je mi jasné že můj dotaz, je stále to samé do kola omleté, ale stejně jsem se nenapasloval do stávajících vláken a tak zakládám nové.

O co mi jde:
Přechod z FF zdrcadlovky na FF bezzrcadlovku.

Co fotím:
Hlavně přírodu - krajinu, sem tam architekturu. Možno nahlédnout http://www.vlastas.cz
Pak svou tříletou dceru (a rodinu), ale to beru jako soukromou věc pro sebe a pro rodinu.

Výstup:
web, papír většinou do A4, příležitostně fotobanky (to znamená nárok na max. technickou kvalitu)

Čím fotím teď:
Canon 6D, Canon 24-70 f4 L IS a Canon 70-200 F4 L IS

Přemýšlím nad:
Kompakt s výměnnými objektivy s FF čipem. Jelikož se nehodlám zruinovat, vidím to v podstatě pouze na SONY A7.

Důvod k přechocu, co očekávám:
Je to hlavně skladnost. S tím co fotím si myslím, že si dnes bezzrcadlovka technicky poradí. Kdybych fotil třeba sport, nebo reportáž vůbec bych o tom nepřemýšlel. Hodně fotím při výletech, nebo o dovolené jako turista. Každý gram a každý centimetr navíc mě omezuje. Druhý důvod je přecejen touha jít do otřejšího skla. Teď myslím konkrétně tu 24-70, není špatná, ale ještě bych si představoval lepší, ostřejší sklo. Se 70-200 jsem spokojený.

Co mě trápí nejvíce a to hlavní proč sem píšu:
Výběr objektivů. Výběr mi přijde celkem úzký, což by nevadilo pokud se ukáže že těch pár objektivů stojí za to. Sony dělá v podstatě ta samá skla 24-70 a 70-200 f4 jako mám teď, ale podle mě se nepohnu ani kvalitou ani moc váhou a rozměrem (70-200). Delší sklo zatím nechám ležet, důležitější je pro mě širokáč. Co jsem hledal asi bych vybíral tyto objektivy, pevný a světelný. Carl Zeiss Batis 18 f/2.8, nebo 25 f/2.0 a Sony FE 28 f/2. S portrétním sklem bych to pak viděl na Carl Zeiss Batis 85 f/1.8 nebo Sony G 90 f/2.8, ale to bych řešil asi až s drobným časovým odstupem.

Obecně závěrem:
Jistě nejsem první ani poslední kdo o tomto kroku přemýšlí. Někdo to udělal a zajímalo by mě jak to teď vidí, někdo do toho nešel a zajímalo by mě proč.
Chtěl bych tedy poprosit o jakýkoli názor a váš pohled na věc hlavně ohledně těch objektivů a celé záležitosti obecně. Netřeba rozebírat technické parametry 6D vs A7, toho jsou na netu mraky.
Samozřejmě zajdu do obchodu a začnu osahávat a zkoušet, ale už bych byl rád připravný teoreticky.

Předem díky každému za pár slov.
vlasta
sesty
Návštěvník

Odeslat příspěvekod 46Power 26. 10. 2016 13:05

Ja teda neporadim, ale uplne presne to sem resil taky(skladnost, vaha) a uz mam jasno, misto 6D koupim Fuji XT-2 a 23/f2 pro zacatek. Takze s FF(z lesa) na APS-C(do pralesa) :-)
46Power
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Allien driver 26. 10. 2016 13:20

fotky máš fakt pekné, ale v podobnej kvalite a trúfam si tvrdiť, že v niektorých prípadoch aj vyššej v istých aspektoch, dáš aj s Fuji APS-C a so širokáčom ju strčíš aj do kapsy nohavíc
Allien driver
Návštěvník

Odeslat příspěvekod smikoto 26. 10. 2016 13:25

No tohle mě zajímá a jsem zvědav co z toho vypadne. O tom o čem ty uvažuju poměrně dlouho, ale furt mám strach. Mám 5DMkIII. U mě na velikost a váhu sere pes, klidně ať je to velké a těžké. Pro mě je nejzásadnější přesnost ostření. Když sem v neděli byl fotit a musel jsem s tím strojem fotit v 80% přes LV tak už sem byl dost na-sra-nej.
Moc možností přechodu na bezzrcadla není, FF je snad jen Sonka. Tady bych ale volil asi jen A7RII (ta je dost drahá), nevím jestli má smysl čekat na A7III. Jenže ta Sony na mě nepůsobí jako systém. Nativní objektivy za ranec a úplně se nechci zbavit možnosti studiového focení a různejch těch blbostí jako TTL a HSS :-) Nebo pak Fuji XT2, jenže to je APSC a to si úpně nejsem jistej jestli chci. :-)
Podle mě ale jestli chceš jedničkovou A7 tak ta nebude žádná velká hitparáda ve srovnání s 6D.
No jak říkám zajímá mě jestli se tady z toho něco vyvine :-)
smikoto
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Roman_Skamene 26. 10. 2016 14:08

Allien driver píše:fotky máš fakt pekné, ale v podobnej kvalite a trúfam si tvrdiť, že v niektorých prípadoch aj vyššej v istých aspektoch, dáš aj s Fuji APS-C a so širokáčom ju strčíš aj do kapsy nohavíc


Jo jo, červíčky z Fuji v detailoch - to je sen každého krajinkára...
BTW - prečo nepíšeš v CZ jazyku?

sesty - Na Tvoje fotenie Fuji nebrať.
Roman_Skamene
Návštěvník

Odeslat příspěvekod sesty 26. 10. 2016 14:37

Zatím děkuji všem.

APS-C nechci. Muselo by mě něco přesvědčit abych do něj šel. Obávám se, že by to byl krok zpátky a to nechci.

Předtím jsem měl Canon 7D a byl jsem s ním naprosto spokojený dokud jsem k němu nepřikoupil Canon 6D. A z FF jsem byl tak nadšenej, že mě s APS-C přestalo bavit fotit a sedmičku jsem prodal. Rozhodně chci zachovat FF čip, obrazovou kvalitu, jen zmenšit rozměry těla o to co pro mě jako karajináře není potřeba. Jak mi to bude vyhovovat právě nevím, proto se do toho zatím nevrhám po hlavě. Objektivy jsou pak druhá věc.
sesty
Návštěvník

Odeslat příspěvekod qwerts 26. 10. 2016 14:39

Fuji na krajinu bych nedoporucoval, mozna tak X-T2 ktera uz tech detailu vymysli vic, ale ty 16mpx ne.
qwerts
Návštěvník

Odeslat příspěvekod metatron 26. 10. 2016 21:54

Ak nepotrebujes brutal rychle ostrenie, na a7 cez redukciu nasadis aj Canon skla napriklad, tam je tiez vyber...
metatron
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dolgor 27. 10. 2016 07:53

Ja jsem moznost prestoupit na Sony A7 zvazoval pred rokem, ale zavrhl jsem to, protoze jsem nedokazal sestavit dvojici/trojici zoomu, ktera by mi vyhovovala optickou kvalitou a znamenala snizeni vahy proti DSLR. Sony/Zeiss zoomy jsou bud drahy a velky (casto stejne nebo vic nez momentalni nabidka pro DSLR) nebo sice pomerne kompaktni ale opticky nic moc (napr setovy 28-75 nebo zminovany 24-70/4 jsou dobry tak na general foto, ale na krajinu ne kvuli kresbe mimo stred). Tam jde usetrit na vaze jedine s nekterymy pevnymi skly f/2 nebo f/2,8 a to jen proto, ze na DSLR nejsou moderni alternativy s touhle svetelnosti. ...Nakonec jsem zustal u Nikonu, koupil D750 a tri sklicka z rady 20, 24, 28, 35, 50, 85/1,8. Vsechna jsou velice ostra a lehka a bokeh, hvezdicky atd jsou na te lepsi strane. Takze bych byt tebou zkusil jit podobnou cestou a nahradil bych ty zoomy dvema-tremi pevnymi skly. Ten 70-200/4 mas verzi s nebo bez IS?. Ta s IS je celkem dobra, asi by sis pevnym sklem nepomohl zase tak moc. Jedinou dalsi moznosti jak realne snizit velikost/hmotnost vybavy je jit do mensiho formatu. Fuji je asi nejlepsi, X-trans na krajinu neni idealni, ale da se to.
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Allien driver 27. 10. 2016 10:41

alebo počkať až Fuji, Canon, Nikon, príp. Oly, Pentax vyjdú s FF CSC
Allien driver
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 27. 10. 2016 12:04

Pokud jde o rozměry a váhu, tak mi Sony A7 dává smysl jen v kombinaci s lehkým pevným sklem. Pokud na to nacpeš "70-200/2.8", tak je v sumě ten rozdíl relativně malý. Na druhou stranu s 28/2 nebo 55/1.8 je to opravdu malý cestovní systém se super výstupní kvalitou. Na tyhle rozměry se u zrcadlovky nedostaneš.

Jinak smysl mi dává i ta Batis řada i když je o něco větší.

-- 27. 10. 2016 13:05 --

Btw. nad možností nasadit na A7 přes redukci Canon 70-200/4 na krajinu a klidnější focení sem už taky ze zoufalosti uvažoval. Ale tak zatim fotim krajinu se Zeissem 135/2.8 a stačí to.
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod sesty 27. 10. 2016 12:32

Dolgor píše:zavrhl jsem to, protoze jsem nedokazal sestavit dvojici/trojici zoomu, ktera by mi vyhovovala optickou kvalitou a znamenala snizeni vahy proti DSLR


Tak to nás asi řeší víc, protože právě na tomto jsem se už několikrát zasekl taky.

lukas_highenergy.cz píše:Sony A7 dává smysl jen v kombinaci s lehkým pevným sklem


A k tomuto jsem nakonec dospěl také. Jiné řešení nevidím.

Dolgor píše:Ten 70-200/4 mas verzi s nebo bez IS?. Ta s IS je celkem dobra, asi by sis pevnym sklem nepomohl zase tak moc.


Ano mám tu stabilizovanou verzi a s tímto objektivem jsem maximálně spokojený.

Je fakt že s širokým sklem fotím 70 až 80%, takže momentálně v tuto chvíli, kdybych do toho šel, tak A7 s pevným širokáčem, který mi vytvoří ten "opravdu malý cestovní systém se super výstupní kvalitou" a dlouhý sko zatím nechat ten Canon s redukcí s tím, že těch 20-30% focení bude to jedno sklo oběmnější a pořeším v budoucnu.


Jinak ještě lehné odbočení ke Canon sklům. Ani tam nemůžu najít kvalitnější alternativu k objektivu 24-70 f/4 IS USM, pokud se chci držet rozumné ceny kolem 30.000 za sklo.
sesty
Návštěvník

Odeslat příspěvekod .ce. 28. 10. 2016 07:58

sesty píše:Jinak ještě lehné odbočení ke Canon sklům. Ani tam nemůžu najít kvalitnější alternativu k objektivu 24-70 f/4 IS USM, pokud se chci držet rozumné ceny kolem 30.000 za sklo.

nie je žiadny výber,iba ak od 35mm a to je Contax-Zeiss Vario Sonnar 35-70/f3.4.Kvalitatívne ako pevné sklá v danom rozsahu.K tomu si viem predstaviť Contax-Zeiss Distagon 21/2.8 (cenou mimo asi)a na dlhšom konci je toho viac.
Přílohy
Con 35-70.jpg
.ce.
Návštěvník

Odeslat příspěvekod sesty 28. 10. 2016 09:20

Napsal jsem to špatně. Myslel jsem že nevím, jakým pevným objektivem od Canonu bych měl nahradit 24-70 f4. Třeba pevná 24 f/1.4 mě úplně nepřesvědčuje, že je až tak extrémně lepší, nehledě na to že světelnost u krajinek není podstatná a ztráta zoomu bude znát. To už pro sebe vidím větší použitelnost ve 24-70 f/2.8 který se mi zdá přecejen o fous ostřejší a tam má pro mě světelnost na dlouhém konci význam.

srovnání https://goo.gl/CGKj4F
sesty
Návštěvník

Odeslat příspěvekod T-Lama 29. 10. 2016 09:04

Tak když chce člověk něco malýho a lehkýho, 24-70/2.8 se přímo nabízí... :hm
T-Lama
Návštěvník

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků