CSC do 600eur

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Fidko 11. 5. 2016 14:25

Urcite nie. Ako som povedal, pocital som s neduhami ako su pomalsi AF, pomalsi hladacik a horsia ergonomia drzania. Ide mi vylozene o ten snimac. Na fotkach a v recenziach to vyzera uzasne, ale to aj 7D, lenze potom to chytim do ruky a zistim, ze to vlastne tak uzasne nie je. Ak sa mi zapaci snimac, to okolo neho uz budem vyberat rozvaznejsie :)
Fidko
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dolgor 11. 5. 2016 15:33

Snímač a obrazová kvalita je v X-E1 supr, ale imho se na internetu dost přehání při srovnání s jinými. X-E1 mám dva roky vedle Nikonů D7000 a teď D750. Obrazově jsou si Fuji s D7000 velmi blízké, D750 je o parník jinde, na fakt pěkný zvětšeniny 50x75 cm ale stačí kterýkoli z nich.

Když dojde na jpegy, má Fuji svoje kouzlo, ale někdy se mi víc líbí Nikoní standard. Rawy z Fuji jsou barevně v LR celkem pěkný, z Nikonů v LR jsou vyblité, ale třeba v Capture one mají štávu. Škoda že je to tak drahý konvertor.

Jinak ovládání X-E1 je podle mne super, velmi intutivní a všechny důležité funkce jsou po ruce. Tohle tělo je prostě jenom staré, tomu odpovídá výbava (AF, různé fičurky pro zpříjemnění života, režimy pro lamy..) a rychlost (spíš pomalost) celého foťáku. Na rozvážné focení stačí, jako náhrada DSLR nebo novějších Fujin zafungovat nemůže.
Dolgor
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 11. 5. 2016 15:43

Ja to vidim rovnako. Musel som si to ale "osahat", inak by som nebol spokojny. V niektorych recenziach vidim sialene nizky sum, ale v inych mi zase pripada pomerne normalny. Sam som zvedavy, co mi z toho polezie.
Fidko
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Grimjaur 18. 5. 2016 11:59

bob222 píše:Počkám na viac skúseností, mal som starú 30/1,4 na olympuse a jej náladovosť bola povestná. Buďto vypadol parádny obrázok s takmer 3D lookom, alebo to ostrilo pánubohu do okien. Dúfal som, že u nového modelu to bude vychytané. Uvidíme či to nebolo rukami. ;-)

Tu Sigmu jsem měl na olykovi E 620 a trošku jsem z něj měl obavy, Trošku jsem to poladil a ostřilo naprosto skvěle, asi jsem měl haluz na dobrý kus. Hodně jsem ho používal na plnou díru na koncertech, kde to je někdy dost naprd, ale fakt pohoda. DOufám, že nová na mft bude stejně super, jako to co jsem měl.
Technika : Furt se to mění
http://fotomobil.blog.mobilmania.cz/
Grimjaur
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 18. 5. 2016 13:42

Tak ja tiež tú 30/1,4 určite skúsim, snáď budem mať štastie, ten look sa mi vážne páčil. A cenovo to je pre CSC pri sveteľnosti 1,4 fakt bomba.
Len ešte je len na sonku, neviem kedy bude na olýka, ale určite bude.
bob222
Návštěvník

Předchozí stránka