CSC do 600eur

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Johnnny64 1. 5. 2016 17:23

Ahojte,

premyslam nad kupou CSC. Este nie som rozhodnuty, ci to skutocne urobim, silne nad tym uvazujem, takze nejake argumenty pre a proti by sa rozhodne hodili :)

Momentalne vlastnim EOS 7D + 15-85 USM a 50 f/1.8 STM.Fotak je to fajn a este donedavna som bol presvedceny, ze na CSC neprejdem, pretoze ta velkost je presne to, co mi vyhovuje. Dnes som sa ale v Alze pohral s nejakymi CSC od SONY a ma to nieco do seba.

Fotim hlavne krajinky, reportaze, obcas portrety a nejake interierove foto. Rad by som zabrdol aj do makra, ale to ma cas.

Mna osobne zaujala najviac A6000 so setakom 16-50mm. Ten setak udajne na sirokom konci dost skresluje a este viac vinetuje, ale to by pre lightroom nemal byt problem, takze tomu nebudem prikladat vyznam. K tomu setaku by som zrejme zobral este este Artovu 30mm Sigmu ktora je v podstate za babku.

Zvazoval som ine systemy, ale takmer vzdy mam vyhrady. Fujifilm vyzera fajn, ale odradza ma design a mizerne gripy snad s vynimkou X-T1. Okrem toho ma udajne trochu svojsky vystup.

Naopak, velmi sa mi paci design Panasonicov a v podstate aj Olympus ujde, ale 4/3 snimac ma odradza. Fyzika je fyzika a na velkosti v tomto pripade zalezi, takze ako jedina posledna a celkom rozumna volba mi pride SONY. Pokial viem, nema ziadne zasadne nedostatky, grip je kvalitny, snimac spickovy a jediny problem je asi dostupnost objektivov.

Co myslite ? Mam nad tym premyslat, alebo mam CSC este nechat cvhilu "dozriet" ?
Johnnny64
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod metatron 1. 5. 2016 18:12

Asi ti moc neporadim, ale skor sa pridam, aj mne velmi vrta v hlave a6000. Ako univerzal k nemu premyslam nad sel 18-105/4 a pevnu 30 + 60 od sigmy (aj ked ta 60-ka) sa mi zda na portretovanie kratka a malo svetelna.
Ten zakladak 16-50 je inak nic moc co sa tyka ostrosti vraj...podla testov na nete.
metatron
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Johnnny64 1. 5. 2016 18:29

Toto je najhorsie. Tie objektivy. SONY je na tom dost biedne. Sigma tam ma nejaku 19mm, ale ta je moc dlha. Mozno by to chcelo chvilku pockat s cim pride dalej.

Akurat, ze inu alternativu nevidim. Ten 4/3 snimac ma fakt neberie, od Canon/Nikon nic prevratne necakam a Fuji ... neviem.
Johnnny64
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bob222 1. 5. 2016 21:01

Ja mám na nexovi 19+30 sigma a 50/1,8 sonku. Všetky vyborné. Seťáky mám obidva, ale silne ich nedoporučujem.
Ak zoom, tak citovanú 18-105 alebo predražený zeiss 16-70/4. Ale to už je cenovo mimo. V každom prípade sigma hodila do pľacu novú 30/1,4 za slušný peniaz. Čakám na ňu!
bob222
Návštěvník

Odeslat příspěvekod metatron 1. 5. 2016 21:07

Nooo, fotoskoda ju vraj ma skladom za necelych 340 eur, to znie dobre... Bob tuto myslis? mas ju objednanu ?
metatron
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 2. 5. 2016 08:48

Neviem či je to už tá nová 30, ak je original na E-mount mala by to byť ona.

Edit: Jo je to ona, malinká, priemer filtra 52mm. Počkám na prvé testy a ak tam nebude nejaká bota, tak ju beriem. Predpokladám že na rozdiel od C+N bude AF na Sonke šlapať normálne...
bob222
Návštěvník

Odeslat příspěvekod soowa 2. 5. 2016 12:18

Foto Škoda mělo za poslední půlrok asi dvakrát akci, že k a6000+16-50 ještě dávalo 50/1.8 zdarma, což už mi přijde jako lákavá sestava, vezmu-li v úvahu, že časem se dají "za hubičku" dokoupit 19mm a 30mm Sigmy. Takže bych možná počkal, jestli se ta akce neobjeví znova...
Sony a7II | Sony 28/2.0 | Samyang AF 35/2.8 | Sony Zeiss 55/1.8 | Sony 85/1.8 | Jupiter 135/3.5 (M42)
soowa
Návštěvník

Odeslat příspěvekod CA.. 2. 5. 2016 12:57

Nejsem si úplně jistý, jestli se sigmami jde úplně využít všechny ty nové možnosti AF na sony 6x00, raději si to prověřte, v prvních recenzích jsem něco takového zaznamenal, ale možná se něco změnilo.
CA..
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Vierzbowski 4. 5. 2016 14:34

SONY má dobré zasklení, dokud člověk nechce něco světelného, nebo v dobrém poměru cena/výkon (ano, teď jde na trh Sigma 30 + je tu SONY 35 1.8 + 50 f1.8 ) - chybí hlavně nativní světelnější zoomy.

A6300 je jednoznačně z mého hlediska nejlepší CSC na trhu. Hlavně ostření je dokonalé. Jak člověk zatouží po lepším skle, dostává se do úzkých.

Pokud jde vyloženě hlavně o focení, pak bych tedy FUJI X-T1 úplně neodepisoval - viz. http://www.fujiclub.cz/jak-vybrat-nejvh ... otoaparat/

Na výstup jsem stížnosti moc neslyšel, ale je fakt, že co znám lidi (2 celkem), tak fotí už jen do JPG. A jeden z nich přecházel z 5D MarkIII + C24-70 f2.8 II a nemůže si ten výstup vynachválit.

Objektivy super (FUJI snad neumí udělat špatný objektiv).
Vierzbowski
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 10. 5. 2016 22:23

Mam moznost zobrat jazdeny X-E1. Prebehol som nejake recenzie a co mi vadilo bol akurat udajne nie najlepsi displej a hladacik s nizsou obnovovacou frekvenciou. Co ma na Fuji fascinuje je ten vystup. Tie fotky vyzeraju fantasticky a ISO tiez zvlada neuveritelnym sposobom. Pocul som ale, ze "Fuji RAW" nie je uplne RAW a je trochu upravene. Je to pravda ?

Pripadne, su na tom fotaku veci ktore by ma mohli ako Canonistu prekvapit ? Nejake Fuji specifika ?
Vdaka
Fidko
Návštěvník

Odeslat příspěvekod qwerts 11. 5. 2016 10:23

X-E1 dneska uz neber, minimalne E2. Specifika - slaba vydrz na baterku, ale to u kazdeho CSC fotaku, nepocitej s nejakym uspesnym focenim pohybu v serii. Presel jsem na X-E2 z D7100, D7100 byla ve sposute vecech lepsi, AF, velke telo se lepe drzelo... ale vic me proste bavi fotit s tou Fuji a s fotkama jsem spokojenejsi, na vysoke iso pro me ma Fuji proti Nikonu vyhodu v mnohem lepsich barvach, 3200 na Nikonu bylo pro me leda tak na cernobilo...
qwerts
Návštěvník

Odeslat příspěvekod CA.. 11. 5. 2016 10:58

bob222 píše:Neviem či je to už tá nová 30, ak je original na E-mount mala by to byť ona.

Edit: Jo je to ona, malinká, priemer filtra 52mm. Počkám na prvé testy a ak tam nebude nejaká bota, tak ju beriem. Predpokladám že na rozdiel od C+N bude AF na Sonke šlapať normálne...

Vypadá to, že AF může selhat i v takřka ideálních podmínkách.
http://www.fredmiranda.com/forum/topic/1421219
CA..
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 11. 5. 2016 12:01

Počkám na viac skúseností, mal som starú 30/1,4 na olympuse a jej náladovosť bola povestná. Buďto vypadol parádny obrázok s takmer 3D lookom, alebo to ostrilo pánubohu do okien. Dúfal som, že u nového modelu to bude vychytané. Uvidíme či to nebolo rukami. ;-)
bob222
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 11. 5. 2016 14:06

qwerts píše:X-E1 dneska uz neber, minimalne E2. Specifika - slaba vydrz na baterku, ale to u kazdeho CSC fotaku, nepocitej s nejakym uspesnym focenim pohybu v serii. Presel jsem na X-E2 z D7100, D7100 byla ve sposute vecech lepsi, AF, velke telo se lepe drzelo... ale vic me proste bavi fotit s tou Fuji a s fotkama jsem spokojenejsi, na vysoke iso pro me ma Fuji proti Nikonu vyhodu v mnohem lepsich barvach, 3200 na Nikonu bylo pro me leda tak na cernobilo...

Neskoro, ale dakujem. Podarilo sa mi ju zohnat za nieco cez 300eur aj so setakom 16-50, nahradnou abteriou a kartou. Pojde z domu, ale bol som velmi zvedavy na ten vystup. Vecer ho pojdem vyskusat a ak ma zaujme, mozno pojdem do X-T1.
Fidko
Návštěvník

Odeslat příspěvekod qwerts 11. 5. 2016 14:15

Tak koupit z bazaru a pustit za tu samou cenu je taky způsob :D Akorát nevím, jestli te ta e1 spis neodradi
qwerts
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 11. 5. 2016 14:25

Urcite nie. Ako som povedal, pocital som s neduhami ako su pomalsi AF, pomalsi hladacik a horsia ergonomia drzania. Ide mi vylozene o ten snimac. Na fotkach a v recenziach to vyzera uzasne, ale to aj 7D, lenze potom to chytim do ruky a zistim, ze to vlastne tak uzasne nie je. Ak sa mi zapaci snimac, to okolo neho uz budem vyberat rozvaznejsie :)
Fidko
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dolgor 11. 5. 2016 15:33

Snímač a obrazová kvalita je v X-E1 supr, ale imho se na internetu dost přehání při srovnání s jinými. X-E1 mám dva roky vedle Nikonů D7000 a teď D750. Obrazově jsou si Fuji s D7000 velmi blízké, D750 je o parník jinde, na fakt pěkný zvětšeniny 50x75 cm ale stačí kterýkoli z nich.

Když dojde na jpegy, má Fuji svoje kouzlo, ale někdy se mi víc líbí Nikoní standard. Rawy z Fuji jsou barevně v LR celkem pěkný, z Nikonů v LR jsou vyblité, ale třeba v Capture one mají štávu. Škoda že je to tak drahý konvertor.

Jinak ovládání X-E1 je podle mne super, velmi intutivní a všechny důležité funkce jsou po ruce. Tohle tělo je prostě jenom staré, tomu odpovídá výbava (AF, různé fičurky pro zpříjemnění života, režimy pro lamy..) a rychlost (spíš pomalost) celého foťáku. Na rozvážné focení stačí, jako náhrada DSLR nebo novějších Fujin zafungovat nemůže.
Dolgor
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 11. 5. 2016 15:43

Ja to vidim rovnako. Musel som si to ale "osahat", inak by som nebol spokojny. V niektorych recenziach vidim sialene nizky sum, ale v inych mi zase pripada pomerne normalny. Sam som zvedavy, co mi z toho polezie.
Fidko
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Grimjaur 18. 5. 2016 11:59

bob222 píše:Počkám na viac skúseností, mal som starú 30/1,4 na olympuse a jej náladovosť bola povestná. Buďto vypadol parádny obrázok s takmer 3D lookom, alebo to ostrilo pánubohu do okien. Dúfal som, že u nového modelu to bude vychytané. Uvidíme či to nebolo rukami. ;-)

Tu Sigmu jsem měl na olykovi E 620 a trošku jsem z něj měl obavy, Trošku jsem to poladil a ostřilo naprosto skvěle, asi jsem měl haluz na dobrý kus. Hodně jsem ho používal na plnou díru na koncertech, kde to je někdy dost naprd, ale fakt pohoda. DOufám, že nová na mft bude stejně super, jako to co jsem měl.
Technika : Furt se to mění
http://fotomobil.blog.mobilmania.cz/
Grimjaur
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 18. 5. 2016 13:42

Tak ja tiež tú 30/1,4 určite skúsim, snáď budem mať štastie, ten look sa mi vážne páčil. A cenovo to je pre CSC pri sveteľnosti 1,4 fakt bomba.
Len ešte je len na sonku, neviem kedy bude na olýka, ale určite bude.
bob222
Návštěvník