Bezzrcatko za 10-12 tisic

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Mary_cz 8. 3. 2016 17:45

Zdravim, vybiram bezzrcatko kolen 10-12 tisic nejlip vcetne objektivu. Nemel jsem zatim moc casu prostudovat si ruzne pristroje a jejich parametry. Zatim se mi nejvice nabizi Olympus Pen E-PL5 nebo 6.Dle me celkem zaujal Sony AlphaA5000, Lumix GF 7, Nikon 1 J5, Fujifilm X-E1 a jeste Olympus OM-D E-M10. Co myslite, co by jste vybrali? nebo je lepsi si jeste trochu priplatit za vyssi modely. Diky za rady
Mary_cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Skulivert 8. 3. 2016 18:46

z výše vypsaného výběru byl zvolil buď om-d e-m10 nebo Fuji x-e1, kvůli hledáčku, o ničem jiném bych asi ani neuvažoval
Skulivert
Návštěvník

Odeslat příspěvekod vladarocker 8. 3. 2016 19:39

Moje doporučení je fuji nebo sony.. pocitově "nejlepší" barvy, + obraz má větší ko*le :-D Menší snímače jim "nestíhají" ...
vladarocker
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Mary_cz 13. 3. 2016 22:18

Hledacek asi nebude uplne prioritni, spise jde o kvalitu fotek rychlost a presnost zaostreni to je dulezitejsi. Fotak vybiram pro moji sestru foceni nebude az tak caste. Jde o foceni domacich mazlicku kteri maji obcas rychlejsi pohyby atd. Vyhodo asi bude vetsi snimac, cili APS-c oproti 4/3
Mary_cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod qwerts 13. 3. 2016 23:24

Tak na rychlejsi nohy mas lepsi DSLR, ale pokud CSC tak Fuji bych vyradil rovnou :D
qwerts
Návštěvník

Odeslat příspěvekod reign 14. 3. 2016 07:38

Pokud je priorita AF, tak s APS-C snímačem nejlevnější verze Sony A5100, jinak holt ten Olympus OM-D E-M10, nebo bez hledáčku E-PL6.
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod maraou 14. 3. 2016 22:10

Pokud jsou nejake vetsi "umelecke" ambice, volil bych vetsi snimac (Fuji, Sony), jsou ale o neco narocnejsi na uzivatele.

Pokud chce uzivatel za prumerny peniz nadprumerne fotky (proti mydlovim krabickam a ruznym ultrazzoomum), ktery Bude soucasne blbuvzdorny a bezproblemovy, tak ten Olympus. Vetsi HO, rychlejsi ostreni. U uz si to poridili (E-pl6, E-pl7) na me doporuceni 3 znami, jako fotak na deti a jine domaci mazlicky a panuje vseobecne nadseni.
Jinak Nikon 1 povazuju za slepou ulicku bez vetsi budoucnosti, ikdyz je pravda, ze je to jiste spolehlivy makac (mame ho v praci).

P.S.: Mam(mel) jsem systemy od Sony, Pentaxu, Nikonu a ted pouzivam hlavne Fuji. Tlacit zbuhdarma Olympus nemam zadny duvod, ale doporucuju to jako rozumnou volbu pro fotografy nefotografy.
maraou
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Vierzbowski 15. 3. 2016 08:54

Jakožto fanda Olyho, který fotí na DSLR Canon a pokukuje po SONY A5100/6000, bych doporučil FUJI - (třeba tady za velmi slušnou částku byť z druhé ruky: http://www.paladix.cz/bazar/index.php?adid=413817) . Pokud jde o barvy a obrazový výstup je to TOP. AF je poněkud diskutabilní, ale pro běžné použití dostatečné.

Pro Olyho E-M10 hovoří především jeho stabilizace na čipu a pocitově se mi s podobným strojem dobře fotí (měl sem E-M5).

Pokud není na závadu chybějící hledáček, pak bych šel do SONY A5000 a to kvůli většímu čipu a fajn výstupu.

Olík E-PL6 je zase cenově výhodný a oproti SONY je na něj větší výběr nativních objektivů http://www.aaron.cz/produkty/olympus-pe ... 14-42-bila (teď je možnost na něj získat dodatečnou slevu 500 Kč).
Vierzbowski
Návštěvník


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků