Fuji X jak se vyznat

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Snou Leopard 6. 1. 2016 20:45

Ahoj,
jak se mám vyznat ve Fuji systémech, co byste doporučili pro začátečníka, ale aby tam šli využívat všechny jejich objektivy ?

vidím že jsou zde (vzestupně) asi modely XA1 (2) - XM1 - XE1(2) - X pro - XT10 - XT1

je mi jasné že ten nejdražší je nejlepší, ze zahraničních článků jsem vypozoroval že by asi tak nějak nejlepší bylo do začátku vzít XE1 nebo novinku XE2, k čemu je ale XM a XA1 ?
byla by velká chyba vzít to nejlevnější ale nejnovější XA2, nemá el. hledáček, jen displej, to ale na makrofoto nevadí, tam bych použil displej, co je ta to ,,co mu chybí" ?

podle zněžných parametrů se zdá že má stejný senzor jako top model, asi nemá stejný autofocus, to je jasné, co dalšího chybí ?

a jak je na tom Fuji X vs Olympus OMD vs Pentax K5II dslr pokud byste chtěli natáčeti videa?
který to má lepší ?
zdá se že Fuji se na video až tak moc nehodí, je to pravda ? (Olymp má stabilizovaný čip)

děkuji
Snou Leopard
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hoax 7. 1. 2016 00:09

Tobě se ta schíza nějak rozjela viď?
hoax
Návštěvník

Odeslat příspěvekod janjirmann 22. 2. 2016 22:09

Ahoj, nikdo ti koukam neodpověděl, ale já bych rád odpověď znal. Přemýšlim koupit Fuji tento týden a nevim který, zvažuju XT 10 můžeš mi prosím "poradit" jak ses rozhodl? Díky...
janjirmann
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Lotrandor 22. 2. 2016 22:15

On mu nikdo neodpověděl, protože je to místní troll, motá pátýpřesdevátý. Jeho rady bych bral s rezervou. Doporučuji položit vlastní dotaz a specifikovat svoje potřeby. Někdo ti určitě rád poradí.

moderátor
Lotrandor
Moderátor