Sony A7SII, A7RII a nově i A7II - fázove ostření s LA-EA3

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod fibi777 11. 11. 2015 08:57

Nové A7S II, A7R II a koncem měsíce i A7 II s nový firmwarem prý umějí fázově ostřit s redukcí LA-EA3. Máte s tím někdo zkušenost? Já měl LA-EA3 na A6000 a o AF se vůbec nedalo mluvit :) Trvalo to několik vteřin a v 50% se to nepovedlo. LA-EA4 sice ostří rychle a přesně ale jen s 15ti body. Pokud by se jim povedlo s LA-EA3 využít všechny body čipu, pak by objektivy s A bajonetem dostaly na A7 řadě úplně jiný význam. NA YT je řada videí, kde je vidět že to funguje docela pěkně.
fibi777
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mist 11. 11. 2015 23:06

Take me zajímá
mist
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 12. 11. 2015 07:41

Napíšem možno trocha OT, pre Canonakov. Mám A7RII a adaptér na EF Viltrox ( 1/5 ceny Metabones). Všetky novšie sklá s ním zaostrujú rovnako dobre - tj bez starostí do 50mm, nad 50 sa mu občas nechce a niekedy ide ako hodinky. Jediný rozdiel je, že nedokáže stabilizovať IS objektívy.
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mist 17. 11. 2015 11:21

Neco jsem si o tom zjišťoval a skutecne by měl stačí levnější 3kovy adaptér a foťák by mel ostrit pomocí svých PDAF bodu. Hlavne a tim adaptérem clovek neztrácí 0.5 ev. Musim rict, ze mi to udělalo velkou radost a uz se těším na zítřejší update a7ii :-)
mist
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 17. 11. 2015 14:39

http://www.sonyalpharumors.com/small-in ... -tomorrow/

musim opravit- cez vikend sme znova skusali IS objektiv a stabilizaciu v tele A7R2 a fungovala aj s Viltroxom... takze spokojnost :)
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mist 18. 11. 2015 20:03

Jeste pozor na to, ze levnější 3kovy adaptér umi ostrit jen s objektivy, které mají vlastní ostrici .
mist
Návštěvník


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků