Sony A77 II vs Canon 7D Mark II

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod tellinger 27. 10. 2015 12:48

Zdravím všechny,

dokážete mi prosím někdo poradit?

Rozhoduji se mezi Sony A77 mark 2 a Canon 7D Mark 2. Chtěl bych přejít ke Canonu, jenže pomůžu si nějak výrazně? Fotím hlavně sport v halách, na vysoké iso. Každý chválí perfektní snímky na vysoké iso u tohoto fotoaparátu, jenže při porovnání na internetu mi v porovnání s A77 vyšlo lépe pro sony. Jde mi samozřejmě i o kvalitu obrazu. Na Sony už mám velmi slušnou výbavu, na Canon bych musel vše znovu dokupovat.

Jak je to s bufferem na rychlé focení? A77 má sice 12sn/s jenže mám zkušenost s mým aktuálním modelem a57, že výrobce sice napíše tak vysoké číslo, jenže buffer to pak nepobere a nebo je k tomu omezené nastavení (nemůžu nastavit prakticky nic, hloubku, závěrku). Takže teď otázka, přejít ke Canonu a koupit tento model, nebo ušetřit a jít do A77 m2?

Ještě porovnání kvality snímku z labu
http://www.dpreview.com/reviews/canon-eos-7d-mark-ii/11

U sony mám strach z toho bufferu, píšou 12sn/s, jenže je to jen v omezeném nastavení jako u a57?

Koukal jsem se na spoustu videí, hlavně na Scota Kelbyho, jak ten Canon hodnotí, byl z něj úplně paf (třeba za to taky dostal zaplaceno) a ze sony si dělal více méně srandu ;)

Díky moc
Grafik a webdesigner
tellinger
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 27. 10. 2015 13:43

Ak ide o kvalitu obrazu, tak by to skor chcelo vacsi snimac alebo svetlejsi objektiv. Na vysoke ISO bude mat A77 zrejme trocha menej sumu, no co sa tyka AF, serioveho snimania a bufferu, tam je 7D MkII uplne ina liga, Sony nie je tak vychytany pre akciu ako to vie robit Canon a Nikon.

Ak mas kvalitnu Sony techniku, tak ber urcite aj Sony telo.

Popremyslaj aj nad inymi moznostami.... napr. D7200 alebo taky Nikon D610 + svetlejsie sklo ti da este lepsi obraz v hale... mozno by stalo za to pockat, ake novsie modely ukazu a ci sa oplatia skor tie.
Ondrej Bobek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod tellinger 27. 10. 2015 14:11

Světelný objektivy mám dost, alespoň ten základ....

Sony 50mm F 1,4
Sigma 70-200mm F 2,8 II EX DG MACRO HSM
SONY DT 16-50mm F 2,8 SSM

U Sony mě štve to FPS, píšou 12 sn/s. jenže v omezeným režimu, kdy nemůžeš nic nastavit a ještě s dalším cropem. Normálně jsem zvyklí fotit na manual a high speed shutter, jenže buffer je hned v ***** a akce taky...

Proto řeším dilema, jestli je Sony vůbec ta správná značka, který bych se měl držet a nebo přejít jinak.. A mount prej zachvíli umře, tak bych nerad umřel s ním ;)

Jenže je to zase nová a velká investice, tak fakt nevím...
Grafik a webdesigner
tellinger
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 27. 10. 2015 14:29

A77II je sakra rozdiel proti A57. Doporučujem odskúšať. AF špičkových canikonov pri AFC to síce nemá, ale pokročilo to značne.
bob222
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 27. 10. 2015 14:35

Tam su skor take robnosti ako to, ze na rychle seriove snimanie ma Sony iny rezim, ze pri maximalnej rychlosti mu skor dochadza stava a dlhsie sa vyprazdnuje buffer, to ze sa horsie vyberaju AF body, ze sa neda skontrolovat nahlad 1:1 na zaostrene miesto pre rychlu kontrolu fotky... je to vela drobnosti, ktore s akcnym fotenim priamo ci nepriamo suvisia.
Ak ale treba vyrazne lepsi obraz na vysoke ISO (u nas v halach sa bezne fotieva medzi ISO 3200 a 12800 s f2,8 sklami), tak by to naozaj chcelo pockat na nejaky Sony FF alebo skusit Nikon s modelom D610...
Ondrej Bobek
Návštěvník