dobrá skla na FUJI X

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod D.a.l.i 18. 11. 2015 10:53

Včera jsem prodal XC 50-230 a předevčírem mi přišla starší XF 55-200 (z Ebay za cca 13.000, zatím u nás bazarové kousky prakticky nejsou).

Potvrzuji, že i ta základní XC je pěkně ostrá. Bokeh je slušný, ale žádná extra hitparáda. Lehké sklo, světelnost dle očekávání nic moc. Trochu mi (spíš pocitově) chyběl clonový kroužek.

XF 55-200 má lepší obraz (překvapivě :)) ), nicméně opravdu hodně tuhý chod zoomu a AF mi přišel i pomalejší, než na XC 50-230. Hodně záleží, zda má objektiv zaostřeno skoro správně, nebo musí projíždět celý rozsah.

Zatím asi nebudu mít důvod řešit pevná delší ohniska (jsou drahá). Pevnou mám 35/1.4 - skvělé sklíčko, za 10k z druhé ruky nebylo co řešit. U 35/2 bych měl obavu, že bych si přál menší HO, ta 35/1.4 je super.

A 18-55 - tam není co řešit, výborný univerzál, jen bych uvítal lepší světelnost na delším konci, ale to už bych musel sáhnout hlouběji do kapsy :)
Nač ten spěch? 5 minut mě nezabije :-)
D.a.l.i
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Libb 18. 11. 2015 11:02

Já vím, že tu není bazar, ale na rozdíl od bazaru to tu žije, tak jen letecky. Mám navíc dvě dobrá skla:
XF 16-55/2.8 (25000) a XF 90/2.0 (18000). Obě jsou skoro nová se zárukou. Možnost vyzkoušet v Brně. Důvod prodeje: přechod zpět na zrcadlo (prodávám i tělo X-T1)
Libb
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Salva Pecka 19. 11. 2015 21:33

Libb: jj. už mám nakoupeno. Jestli můžu, proč zpětný přechod na zrcadlo?
Já mám ještě D750ku a nějak na ní zapomínám :-)
Salva Pecka
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Libb 19. 11. 2015 22:03

Fotím hlavně v ateliéru a tam je zrcadlo prostě lepší
Libb
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Salva Pecka 19. 11. 2015 22:13

Jasný, jestli jde o zak. práci tak taky sáhnu po zrcadlu, ale beru to jako prac. nástroj, Fujinu mám na to abych zjistil, že mě to ještě baví :-)
Salva Pecka
Návštěvník

Odeslat příspěvekod talin 20. 11. 2015 00:44

Jestli to úplně nehoří, tak bych počkal po vánocích. V lednu by měla již konečně vyjít nová X Pro2 a je jisté, že ceny poletí dolů.
talin
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Skulivert 20. 11. 2015 06:28

Zevpoleti ceny dolu, na to bych moc nesazel, X-Pro1 už je skoro vyprodana a ostatní rady to moc neovlivni, navíc cena X-Pro2 bude tusim opet jinde než cokoli u Fuji
Skulivert
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Salva Pecka 29. 1. 2016 15:35

Neporovnával někdo mezi sebou skla XF 56/1.2 a XF 60/2.4 ? U 56ky mě láká světelnost u 60ky makro a oba mít je pro mě luxus. Není tu náhodou někdo kdo měl nebo má obě skla, že by poreferoval? Nemůžu se rozhodnout který a cenový rozdíl není taky zanedbatelný tak že budu rád za každou zkušenost :-)
Salva Pecka
Návštěvník

Odeslat příspěvekod blacksquare 29. 1. 2016 16:54

60/2,4:
+malý a lehký, s X-E foťákama dobrý "balanc"
+dle mého názoru hezčí bokeh
+odolnost proti odleskům
+zaostřovací vzdálenost
+cena
-39mm filter (jiný než další pevná skla)
-pomalejší AF

56/1,2:
+rychlejší AF
+světelnost
+lehce ostřejší, ale i 60ka je super
-cena a velikost

Osobně mám radši projev opomíjené 60ky, ale není to na "akční" focení, ten AF je fakt pomalejší, nebo spíše "loví".
Pokud fotíš primárně portréty nebo chceš tu světelnost, ber 56ku.
blacksquare
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Salva Pecka 29. 1. 2016 18:40

blacksquare: OK díky za reakci.. mám 90ku, ale ta je do některých interierů moc. 56 nebo 60 by sloužila jen na portréty nic akčního. Také se klaním k té 60, ale 1.2 mě láká sakra :-)
Salva Pecka
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Titan_66 29. 1. 2016 19:13

60ka mě už dlouho láká. Odrazuje mě na ní akorát právě to AF. Jinak si myslim, že na portréty by si s tím člověk vystačil pokud by nepotřeboval něco akčního a světelnějšího.

Když jsem ten objektiv měl včera v ruce tak mě překvapilo jak je docela bez clony kompaktní. Váha 200g je taky pohoda oproti 400g 56ky.
Titan_66
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Salva Pecka 29. 1. 2016 20:15

Taky mám strach z toho ostření, jakmile objektiv začne lítat sem a tam tak to je něco na moje nervy. Tak u makra by mi to nějak zvlášť nevadilo, ale při portrétu je to opruz :-) Asi to risknu vemu 60 a když nebude vyhovovat půjde do světa.
Salva Pecka
Návštěvník

Odeslat příspěvekod blacksquare 29. 1. 2016 20:25

Salva Pecka:
Je to i o penězích, 10-11tis. rozdílu není málo.
60ku kdyžtak prodáš, toho bych se nebál. Ten AF už na X-Pro1 po jisté aktualizaci FW nebyl špatný, stejně jako na novějších Fujinách. Ale občas to prostě začne trochu lovit a přeostřování není nejrychlejší, holt makro objektiv.
blacksquare
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Salva Pecka 30. 1. 2016 09:14

blacksquare: podle videa to vypadá, že je to nejrychlejší makro objektiv :-)
Ale jo vzemu tu 60ku a uvidím, škoda, že jsem to prošvihl v cashbacku :-( Jak často tuhle akci Fuji dělá ?
Salva Pecka
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Iamc00l 31. 1. 2016 10:23

makri FUji 60m je prej na prd
Iamc00l
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka