Životnost fotoaparátu

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod 21Petron 26. 8. 2015 16:29

Nedávno jsem si všiml, pro mě nového parametru uváděného u FF bezzrcadlovek i zrcadlovek a to je životnost závěrky. Třeba u Sony A7R je 500tis.cyklů, u Nikonu 810 je to jen 200tis.cyklů. Znamená to, že třeba u Nikonu po 200tis.cvaknutí může odejít mechanická závěrka? Jak je to třeba u APSC bezrcadlovek? Tam jsem tento údaj nikdy neviděl .
21Petron
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Mikeczcz 26. 8. 2015 16:43

Znamená to, že vrchol gausovy křivky rozbitých závěrek by měl být v 200 000. Pokud bych bral nový foťák tak bych to vůbec nebral jako parametr. Za 4 roky s D7000 mám najeto cca 55k a to bych řekl, že je foťák celkem v permanenci, takže jsem cca ve třetině životnosti (závěrka je testovaná tuším na 150k). Takže moje D7000 by měla odejít tak cca po 12 letech služby v mých podmínkách, s tím nemám nejmenší problém.

Pokud člověk bere bazarový kus, tak už to rozhodně stojí za zváženou.
Mikeczcz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod daikatana_ 26. 8. 2015 17:14

No, výměna závěrky (aspoň u Nikonu) je pár korun, takže bych to zas tak nehrotil.
http://www.foto-pro.cz

Workshop v Nepálu: http://www.foto-pro.cz/workshopy
daikatana_
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 26. 8. 2015 19:40

No ten parametr bych bral max jako informaci o tom, že závěrce s uvedenýma 200t věří výrobce víc než závěrce s uvedenýma 100t... Každopádně tohle vychází z celé produkce. U jednotlivách kusů se to může dost lišit. Mě třeba odešla závěrka na 1D po cca 30.000 - nějaký hodně slabý kus...

Co beru jako daleko víc limitující faktor je, že odejde nějaká elektronická součástka, co vzhledem k ceně/dostupnosti nemá smysl měnit a tělo bude k ničemu.
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod om1ci 27. 8. 2015 16:59

ja mám na canon EOS 5D3 cca 180 tis cyklov...zatiaľ žiadny problem.
om1ci
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod marty64 29. 8. 2015 13:25

záleží jak se k tomu budeě taky chovat
marty64
Návštěvník