3-denní srovnání Olympus OM-D E-M5 Mark II a Nikona D7100

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 17. 10. 2015 22:03

Taline, chci byt tvuj klient, chci fotky z nejlepsich objektivu na svete, chci mit vsechny rodinne prislusniky na oslave ostre, co mam pro to udelat? Jaky je na tebe a tve portfolio(abych si overil, ze nekecas) kontakt?

-- 17. 10. 2015 23:06 --

"A není se co divit, že u svateb mají lidi ty nejvyšší nároky. Takže občas při komunikaci před první schůzkou se mne ptají, čím fotím. A pak následuje, proč nefotím na FF. "

Do prcic, taky ses nemusel odkopat tak rychle :(

:D :D :D
Petr Luňák
Návštěvník

Odeslat příspěvekod metatron 17. 10. 2015 22:59

Talin nechcem byt zly ale trochu si protirecis, Petovi Lunakovi si zahral teraz na smec ;)
To vyznelo ako keby si tvrdil, ze aps-c je kvalitnejsi ako FF :)
Naposledy upravil metatron dne 17. 10. 2015 22:59, celkově upraveno 1
metatron
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lotrandor 17. 10. 2015 22:59

tady bude ještě veselo :)
Lotrandor
Moderátor

Odeslat příspěvekod metatron 17. 10. 2015 23:00

Lotrandor: jj, zabava graduje :D ... idem pre pukance :D
metatron
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lotrandor 17. 10. 2015 23:19

talin: co difrakce? nebo to byla distorze? podobná souvislost jako fyzické ohnisko 50mm a efektivní 50mm
Lotrandor
Moderátor

Odeslat příspěvekod talin 17. 10. 2015 23:50

Petr Luňák: p*del si dělej s plastelíny. To tak, ještě by mi Lotrandor začal zahlcovat schránku ptákovinami.
talin
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Radek71 17. 10. 2015 23:57

Tady ty early adopters jsou parada, to jsem takto fotil s EOS30 nejaky myslim Bahna 2002 a vedle fotil kdosi na nejakou 2MPix Minoltu asi za muj pulrocni plat. V nejake pauze se naklonil a rika mi ve stylu Fotic/Talin "vite, ze to maji analogy spocitany?". A prihodil dva odstavce z posledniho cisla Photolife o efektivite takovyho digitalniho foceni. A pak jsem za hodinu se pritocil ja za nej a koukam jak to drzi jak mrtvou mys pred sebou a zmackne to na projizdejici tank, fotak efektivne problikl a na fotce byla ***** tanku a dym. Nevadi, znovu, znovu, na poosmy fotil o sekundu driv mel to tam. A to nechci dnes videt moje scany kontra jeho Jpegy. Vazme si techto lidi, nekdo to financovat musi, v roce 2020 to uz bude jinde.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 18. 10. 2015 00:41

talin píše:Petr Luňák: p*del si dělej s plastelíny. To tak, ještě by mi Lotrandor začal zahlcovat schránku ptákovinami.

Kdyz uz, tak "z". Nicmene neznam zadneho podnikatele, ktery by mel problem prezentovat vysledky sve cinnosti, zivnosti. Teda, pokud ma vsech pet pohromade, jak se lidove rika a neni v tom zadna levarna. Takze bud jednoduse kecas a snazis se nas tu naivne opit chlebem, nebo ses mimoradne hloupy obchodnik.
Petr Luňák
Návštěvník

Odeslat příspěvekod T-Lama 18. 10. 2015 07:06

ltokar píše:Lunak: sam si pitomec :)
metatron: to uz robil, porovnaval to s nejakym Canonom, nevedel zaostrit na kvetinac a v ten moment odsudil vsetky DSLR :D

Byl to květináč? Já myslel, že to bylo až na základě "ponožkového testu"... :hm

Petr Luňák píše:...

"A není se co divit, že u svateb mají lidi ty nejvyšší nároky. Takže občas při komunikaci před první schůzkou se mne ptají, čím fotím. A pak následuje, proč nefotím na FF. "

Nevim, kolik geeků má potřebu ptát se čím fotíš, drtivou většinu lidí to nezajímá. Portfolio je asi tak o milion procent důležitější a kvalitu opět řeší minorita, páč lidi nejvíc zajímá CO je na těch fotkách ... a ještě před tím kolik si za to fotograf řekne.
T-Lama
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Pavel Breit 18. 10. 2015 07:13

talin píše:...... vždy se bere ohnisko po přepočtu na fullframe. To bys mohl vědět.

A to je podle mne v poslední době pěkná ptákovina jenže megarozšířená. Z FF se jaksi stalo náboženství. Jsem názoru že cropování je pro trubce. U soustavy mám fyzické ohnisko a úhel. Neee crop. Podle mne je lepší používat slovíčko úhel. Film byl např. 24x24, 24x32, 24x36, 4,5x6, 6x6, 6x7, 6x9. A nikoho nenapadalo cropovat, vše ostatní na 24x36.....Však říkal jeden hrabě (listovat který, teď nebudu), rozum je jen u menšiny.
Pavel Breit
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lotrandor 18. 10. 2015 08:07

Pavel Breit: souhlas, a velký formát byl opravdu velky
Lotrandor
Moderátor

Odeslat příspěvekod metatron 18. 10. 2015 08:19

Suhlasim, ale pri porovnavani predsa urcitu referenciu musis mat, proste jeden "fixny bod" , je to zrozumitelnejsie, nie? Ved nebudem musiet poznat naspamat uhly objektivov :) takto napisem ze fotim 35-kou na aps-c Sony a vieme, ze to je ekv. cca.uhlu zaberu 50-ky na kinofilme. Alebo len ja som nepochopil co chcel Pavel Breit povedat ? :)
metatron
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 18. 10. 2015 08:20

Pavel Breit píše:
talin píše:...... vždy se bere ohnisko po přepočtu na fullframe. To bys mohl vědět.

A to je podle mne v poslední době pěkná ptákovina jenže megarozšířená. Z FF se jaksi stalo náboženství. Jsem názoru že cropování je pro trubce. U soustavy mám fyzické ohnisko a úhel. Neee crop. Podle mne je lepší používat slovíčko úhel. Film byl např. 24x24, 24x32, 24x36, 4,5x6, 6x6, 6x7, 6x9. A nikoho nenapadalo cropovat, vše ostatní na 24x36.....Však říkal jeden hrabě (listovat který, teď nebudu), rozum je jen u menšiny.

Pavle máš pravdu, ale povedz dnes mladíkovi, že je to dobré vziať pentaxom 90/2,8 a že je to tradičný záklaďák na 67....
Kým sme boli na pive tak to šlo. Pri elektronickej komunikácii ludia potrebovali nejaké zjednotenie, preto sa cropuje.
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Radek71 18. 10. 2015 08:23

S cropem byl problem vzdycky. Moje oblibene tema 2007-2008 bylo smat se lidem, co si koupili 50mm F1,8 a dali si to na APSC a predstirali ze maji zakladak. Teda voni nepredstirali, oni ho proste meli a ten fatalni problem pro kazdodenni foceni s tim uhlem zaberu nepoznali. Pozdeji z toho udelali zase portretak.

-- 18. 10. 2015 09:28 --

metatron píše:Suhlasim, ale pri porovnavani predsa urcitu referenciu musis mat, proste jeden "fixny bod" , je to zrozumitelnejsie, nie? Ved nebudem musiet poznat naspamat uhly objektivov :) takto napisem ze fotim 35-kou na aps-c Sony a vieme, ze to je ekv. cca.uhlu zaberu 50-ky na kinofilme. Alebo len ja som nepochopil co chcel Pavel Breit povedat ? :)

Ono uz je podezrely, ze se nekdo o tom bavi a je potreba to upresnovat. Ja za ohnisko pisu 35EQ, uhly zaberu nikdo nezna, obcas to tam taky napisu, dokonce jsem si pred 8 lety udelal tabulku, nicmene nejefektivnejsi je nic neresit. Vetsinou je debata kolem tohoto v levelu Ganec nebo Talin.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod metatron 18. 10. 2015 08:31

Radek71: suhlas, ved preto sa cudujem, ze sa o tom bavime :)
metatron
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka