Pentax MX-1

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod MaMa386 5. 7. 2015 10:44

ahoj,
co si myslíte o malém fotáčku Pentax MX-1 a s čím byste jej srovnali od konkurence, s Olympus PEN ? nemuzu se rozhodnout jake novejsi telo Nikon koupit a jaky sirokouhly objekitv na to koupit
(Tamron 17-50 neni porad dost sirokouhly v rozsahu 14-24 2.8 FF)

tak pri pohledu na ceny si rikam - a co misto toho na sirokouhle fotky, fotky na cesty, do mesta, neporidit neco jako Pentax MX-1 ? rozliseni 12Mpx by mi nevadilo, chtel bych raw

tento Pentax se da sehnat od 7 mi tisic, pro mne by odpadlo shaneni neceho vyrazne drazsiho z DSLR a na ostatni fota a makro bych si ponechal stavajici, starsi, ale pro mne vyhovujici vybavu

diky
MaMa386
Návštěvník

Odeslat příspěvekod reign 5. 7. 2015 11:14

No, asi nežiješ v Česku, tady už se koupit nedá. Jinak to je téměř totožný kompakt s Olympusem XZ-2, ten měl ale o něco lepší výbavu, lze dohledat na netu. Jinak co se širších ohnisek týká tak čím menší snímač, tím větší moribundus. Tzn na 1/1,7" či 2/3" max 28mm a už i to je na hraně, na 1" 24mm eq. Mně se jako univerzál s širokým začátkem velmi líbí Canon G7X sehnatelný s letním cashbackem za 13k. Pokud chceš ještě širší ohniska tak prostě dokup široké sklo ke stávající výbavě.
reign
Návštěvník