Bezzrcadlovka do 25000,-

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod jm09 11. 3. 2015 14:17

Ahoj
vybírám náhradu za svůj stařičký Oly E-300.
Ve světě DSLR by to asi byla kombinace Nikon D5300 + Sigma 17-50mm f/2,8 za cca 25 000,-

Uvažuji i o bezzdcadlovkách, jen by měli splňovat:
hledáček, alespoň nějaký grip (bezpečné držení jednou rukou), ovládání podobné zrcadlovce (abych nemusel do menu pokaždé při změně korekce expozice o +0,3, abych měl jasnou kontrolu na jaký bod ostří, apod.), o něco menší a lehčí než DSLR, stejná kvalita fotek

Moje hledání v bezzarcadlovkách nic moc nepřineslo. Buď tělo se setovým objektivem (což se mi nechce), vyšší řady objektivů jsou mimo rozpočet (mZuiko 12-40 f2.8 je přes můj limit samo o sobě). Objektivy třetích stran ("fuj anglicismus") jsem zatím neviděl.

Těla není takový problém vybrat, alespoň dle parametrů (NEX-6, Pana G6, Samsung NX30) v objektivech tápu o hodně více.

Poraďte mi prosím jestli jsem něco při výběru přehlédl (nebo bezzrcadlovka dle takových parametrů neexistuje).
díky
JM

PS:
Nefotím v žádných náročných podmínkách, krajiny, hory, přírodní detaily, fotky z cest apod. Nechci zakládat žádný další flame, jestli se to tak může zdát.
jm09
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod rousini 11. 3. 2015 15:58

Za Oly: tělo E-M5/10 14000Kč nové. Sigma 19/30/60 nové cca 4400Kč.
Bazar: Panas 20/1,7 cca 5500Kč, Oly 45/1,8 taky kolem 5500Kč.
Se seťákem máš pravdu, to je degradace mimo některých kousků pro vyšší řady Fuji. Od nich by se vešla do limitu X-E1 + 18-55 teď s cashbackem se tam vejde i tato sestava X-E2.
rousini
Návštěvník

Odeslat příspěvekod airmt 11. 3. 2015 18:41

Fotoškoda teď má v bazaru dobrý seťák Pan 14-45 za tuším skvělých 2900 Kč. Velmi dobré sklo za dostupný peníz, dobře se používá i s E-M5, u E-M10 by měla být i korekce aberace na tento objektiv (ale nevšiml jsem si, že by byla aberace nějak silná). Případně je z m43 dobré sklo i Panasonic 12-32 (malé, ostré). Výborné pevné skla už vypsal rousini. Taky je možnost splašit nějaké G5/G6 od Panasonicu (má lepší grip a video).
Pokud bys chtěl APSC, tak často pochvalované jsou ze zoomů Samsung 20-50 nebo Fuji 18-55. Na Sony bych bral jako záklaďák asi jedině 18-55, ale v rozích to na krajinu nebude tak dobré jako u ostatních zmiňovaných. Na Sony by byly asi vhodnější ty pevné skla od Sigmy (dělají se v různých závitech).
Dell XPS 13 (9350)
airmt
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Žvel 11. 3. 2015 19:18

OMD je teď za parádní cenu. Sám jsem koupil z bazaru pan 20mm f1.7 a je to parádní sklo na reportáž.. s olympusem spolupracuje bez problému.
Žvel
Návštěvník

Odeslat příspěvekod jm09 11. 3. 2015 19:48

Díky za rady, nahradit základní zoom několika pevnými skly je pro mne úplně nový svět, ale určitě to promyslím. Do května bych to chtěl mít rozseknuté, tak na to mám i čas.

OM-D jsem držel před pár měsíci v ruce, a nějak se nemůžu srovnat s dnešním retro designem bez gripů. V práci když mám lézt po lešeních tak si raději vezmu větší ultrazoom než kompakt (jen proto, že se mi lépe drží). Obdobné je to pro mne třeba na feratách nebo na skalách.
Takže dokud Oly neudělá levnější verzi s tělem z E-M1...
jm09
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod reign 11. 3. 2015 20:42

Na krajiny se ti určitě hodí i širokáč a to je u m4/3 bolest kvůli zkreslení. Jahodový sklo má Samsung pro systém NX a to 12-24, doplnil bych už jenom pevnou 45/1,8. Ovšem má slabší AF než kupříkladu Olympus, ale na krajinu je díky zasklení lepší. Chybu neuděláš ani se starším tělem NX20, výstup šul nul nastejno s novějším NX30.
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Skulivert 11. 3. 2015 22:10

nevím, nevím jestli NX20 je srovnatelná s NX30, třeba tyto vytýkané nedostatky - "Výrazně pomalé ukládání nesmyslně obrovských RAWů na kartu, Nepříliš přesný ukazatel zbývající energie, Nekvalitní JPEG engine (silné odšumování ve stínech, neakceptovatelné odšumování na vyšších ISO)" by mi asi docela vadilo, tedy pokud alespoň ty první dva body Samsung už nevyřešil aktualizací firmwaru... zvlášť když NX30 se zakládním zoomen se dá docela občas sehnat v akci do 15 tis.
Skulivert
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 11. 3. 2015 22:34

jm09: pevných skiel sa netreba báť .. ja napríklad na 90% používam pevnú 17-ku a ostatné objektívy len občas. Ale zase hory moc nefotím a v dobrom svetle si zvyčajne beriem skôr seťák.

jm09 píše:nějak se nemůžu srovnat s dnešním retro designem bez gripů
Sám mám model s maličkým gripom (navyše bez hľadáčiku) a nechýba mi
=> lepšie sa mi tak ovláda: nestláčam foťák a prsty dosiahnu ďalej na dotykové LCD
(ktorými volím zaostrovací bod; a vlastne by sa to hodilo aj tebe, keďže požaduješ: "abych měl jasnou kontrolu na jaký bod ostří")

PS: dodatočný grip sa dá dokúpiť (aspoň určite ku E-M10)
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Skulivert 11. 3. 2015 23:25

nutno ale podotknout že grip na M10 neplní jinou funkci než zvětšení úchytu na úroveň přibližně M5 bez gripu a M1 (bez přidaného gripu) či M5 s přídavným gripem jsou jinde... jinak pokud bych si chtěl rýpnout tak bych řekl že E-300 taky žádný zázrak na držení není a i M10 bude znatelné zlepšení a od Gance bych pak rád věděl co fotí, když 90 % fotek fotí pevnou 17, ale za dobrého světla si bere většinou základní zoom... ale raději to nebudeme dále rozebírat...
Skulivert
Návštěvník

Odeslat příspěvekod reign 12. 3. 2015 05:14

Skulivert: psal jsem výstup, snímač mají stejný, vyvolané rawy nerozeznáš. Add jpeg : měl jsem NX200, stejná generace jako NX20. Redukce šumu samozřejmě nastavitelná, jpeg o nic horší než současné Olympusy, práce s rawem bomba. Add rychlost - ano, žádná sláva, osobně mně to nikdy neomezilo, nefotím série. Problém mírně vyřešil nový firmware s menšími rawy. Ceny nějak nesleduji, jestli je ale NX30 dražší jen o malou sumu, není co řešit.
Pro pořádek jsem se koukal a slušný krátký zoom existuje za dobrou cenu i pro m4/3: 9-18/3,5-5,6. Pro Samsung hrají optickou kvalitou malé seťáky 20-50 a 16-50 (18-55 je sice výborný, ale o dost větší) a kvalitní levné monofokály, mínus je opravdu nepovedený dlouhý zoom 50-200 (rozsah si nepamatuji přesně). Na dlouhých ohniscích ho m4/3 nabídkou prostě drtí.
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 12. 3. 2015 07:16

Skulivert: fotím najčastejšie akcošky s kamošmi .. teda indoor

reign píše:snímač mají stejný
podľa DxO marku nie: zlepšilo sa Low-Light ISO (zo 785 na 1014) a "tonal range"
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod reign 12. 3. 2015 07:26

Dobře, tak redesignovaný, ale základ stále stejný.
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod jm09 11. 6. 2015 16:06

Děkuji za všem rady, dnes jsem si domů přinesl e-m10 a krom setaku mam sigmu19.

Je stejně zajímavé, že člověk dokonale racionálně vybírá co chce, pak se pro něco jiného emocionálně rozhodne a pak už si jen opět racionálně racionálně zdůvodňuje proč si koupil to co vůbec neplní původní kriteria. To jen na vysvětlenou kdyby mi někdo chtěl předhazovat názorovou nekonzistenci.
jm09
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod FotoABC 11. 6. 2015 16:26

Je stejně zajímavé, že člověk dokonale racionálně vybírá co chce, pak se pro něco jiného emocionálně rozhodne a pak už si jen opět racionálně racionálně zdůvodňuje proč si koupil to co vůbec neplní původní kriteria. To jen na vysvětlenou kdyby mi někdo chtěl předhazovat názorovou nekonzistenci.

To je celkem přesný popis normálního člověka. No a buď rád, že jsi názorově nekonzistentní, protože ti názorově konzistentní zde jsou v průměru daleko nesnesitelnější. :-D
FotoABC
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ice.man2 17. 6. 2015 19:52

FABC :D :D
ice.man2
Návštěvník

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků