CSC okolo 15ti tisíc

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Kubajs84 2. 2. 2015 09:50

Tak si to tady pročítám a vy to tu člověku fakt neulehčujete :D Musím dát za pravdu uživateli Metyn. Ve vedlejším vláknu jste doporučovali Samsung NX30 - parametry celkem fajn, jenom se bojím, že velikostně už to bude skoro jako zrcadlovka. No zajdu si to ještě někam do prodejny ošahat, ale preferoval bych opravdu něco menšího, co můžu mít na krku i při delší tůře a nijak zvlášť to nepocítím. Je mi jasný, že většina z vás tu fotí delší dobu a máte asi o hodně vyšší požadavky na kvalitu výstupu. Já bych si fotky dával na web, případně když by se nějaká hodně povedla, pověsil bych si ji doma jako dekoraci na zeď maximálně ve formátu dejme tomu A1.
Kubajs84
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pepl 2. 2. 2015 10:42

Na krku při tůře nepocítíš třeba Fuji x30 v originál pouzdře a je to pohotová pohoda. Moc se nenech zblbnout těmi, kdož Ti tlačí zrcadlovku či bezzrcadlovku horem dolem. Kdybys procházel podrobně toto fórum zjistíš, že mnohý z nich si k zrcadlu, bezzrcadlu kompakt pořídil následně taky. Třeba ten na minulé straně diskutovaný JŠ kromě 5D3 si velmi pochvaluje Olympus Stylus 1. Dočetl by ses na stránce Digimánie.
Já třeba mám taky zrcadlo - ale převážně na wildlife. Dnes mně třeba štve, že jsem loňské Dolomity odfotil právě zrcadlovkou (měl jsem obavy ze slabší výdrže baterek v mé Fuji x20 - což je její myslím jediný zápor, který stojí za zmínku). Jo a taky nemám zatím k x20 polarizák, zatímco k zrcadlovkovému objektivu ano. Dnes bych ale dal přednost na těch tůrách jednoznačně x20. A x30 Ti doporučuju právě proto, že řeší ten nedostatek ve výdrži baterií i když dizajnově je x20 lahůdka. A člověk musí mít k věci co bere do ruky nějaký kladný vztah - a povedený či nepovedný dizajn na tom má jistě podstatný podíl.
Ale toto mé doporučení platí samozřejmě pokud se nemáš v úmyslu třeba věnovat více portrétu. Pak by mělo něco s možností výměny objektivů přednost. Též ve vlákně věnovanému kompaktům si Chlapcisko pořídil k nějakému 5Dčku lX100. Ale ten nepovažuji zdaleka za tak povedený jako právě x30.
pepl
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 2. 2. 2015 11:02

pepl: s bezzrkadlovkou je výhoda práveže v tom, že k nej už nepotrebuješ kvalitný kompakt navyše.

Vreckový ultrazoom mám síce tiež (používam ho len na festivaloch), ale ten by som si aj tak dokúpil (kvôli zoomu a vyššiemu riziku straty).
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kubajs84 2. 2. 2015 11:23

pepl: Fuji x30 vypadá taky zajímavě, jen by mohl mít větší snímač a bojím se, že to nebude mít dostatečně malou hloubku ostrosti. U toho OM-D E-M10 co sem se díval na fotky na netu, je to tak na hraně(ikdyž je to samozřejmě dáno taky nasazeným objektivem), navíc se mi líbí, že se to pořád ještě blíží "kompaktové velikosti" a jdou tomu měnit objektivy a designově se mi líbí dost. No stěžejní pro moje rozhodnutí bude si to asi někde v obchodě vyzkoušet...

A bez obav, nesmylsně si nic cpát nenechám, sleduju to tu už delší dobu a mám hrubou představu o tom co je dnes na trhu.
Kubajs84
Návštěvník

Odeslat příspěvekod reign 2. 2. 2015 11:43

Kubajs : ten Olympus bude lepší než X30 až se světelným objektivem, potom samozřejmě jo. Musím potvrdit, že X30 je do ruky super, hledáček vynikající a hlavně objektiv univerzálního rozsahu s výbornou kresbou na plnou díru. Neboj, až vlezeš do krámu teprve ti půjde hlava kolem. Preju pevný nervy, budeš je potřebovat.
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod polyfilip 2. 2. 2015 12:03

Tak dnes jsem se byl podívat na O-MD E-M10 nechal jsem si ještě ukázat Sony A6000. Musím říct že O-MD E-M10 oproti A6000 je znatelně těžší ale zase pěkně padne do ruky a pocitově na mě působilo velmi dobře dílenské zpracována a hned se mi příjemně ovládala jako bych M10ku už znal. Měl jsem jí v ruce jen chvilku na to abych mohl zcela posoudit jak se bude nosit a fotit s ní někde na cestách. Můj první pocit je velice pozitivní a když jsem si představil že jí vezmu někam na cesty ať někam do hor nebo do Marakéše tak jsem se začal těšit skoro jak malé dítě až zase někam vyjedu.
polyfilip
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Daemonius 2. 2. 2015 13:14

Pocit je taky důležitý, pokud Tě foťák motivuje jít ven a něco fotit, tak je to většinou ten správnej..
Daemonius
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Kubajs84 2. 2. 2015 14:00

reign: No je mi jasný, že seťák zas až taková výhra nebude, právě pro to přemýšlím, že bych případně vzal jen tělo a došetřil na nějakej "lepší" objektiv. Pouvažuju i nad tou x30 ale jak jsem psal, hlavní bude jaký to bude pocitově v ruce.
Kubajs84
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pepl 2. 2. 2015 14:47

Ganec: víš člověče, někdy mi je Tě až líto, jak tu do Tebe šijí. Jenže si to děláš sám: napsal jsem, že zrcadlovku ponechávám převážně na WL. Slyšel jsi někdy ten pojem? Už jsi viděl někoho, jak ostří fogly na bezzrcátku Tvých typů EP5, EP3 tj. bez hledáčku? A display mu v šeru lesa svítí jak betlémská hvězda? :-) Co Ty na to, Ty bezzrcadlovkářská hvězdo? ;-) Prosím Tě prober se a zkus se praštit po prstech, než začneš zase zuřivě bušit do klábosnice, že bezzrcadlouky hen to a tám to ........
pepl
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 2. 2. 2015 15:08

pepl: hľadáčik k mojim PEN-om mám. Dokonca dva: jeden elektronický a jeden optický.
A čelendžovky sa tu prikladali už pred dvomi rokmi. Psy v behu boli ako prvé. No od tých čias, čo nikto nedokáže s APS-C dorovnať moje fotky stolného tenisu, tak to už upadlo...

Kubajs84: aj seťák bude lepší ako X30. Predsa len je to 16 väčších ku 12 menších megapixelov.
Takže v dobrom svetle nemá šancu, ani v DR ani vo farbách.
A aj v zlom: podľa DxO je súčasný mFT snímač lepší o viac ako je lepšia svetelnosť.
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bob222 2. 2. 2015 15:33

Ganec, ja iba jedno: SI ZABIL! :) :) :)
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod lemming 2. 2. 2015 15:57

Ganec píše:pepl: s bezzrkadlovkou je výhoda práveže v tom, že k nej už nepotrebuješ kvalitný kompakt navyše.


No to sice ne, ale zase k ní potřebuješ nějakej foťák :twisted:

(Sorry, takovou nahrávku na smeč jsem nemohl nechat nevyužitou.)
lemming
Návštěvník

Odeslat příspěvekod reign 2. 2. 2015 17:54

Mně by vážně zajímalo, který krátký zoom na MFT do 15k má kresbu na plnou díru srovnatelnou s Fuji X10, 20, 30.

-- 2. 2. 2015 17:59 --

Eq. sklo by bylo 14-60/4-5,6
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod FotoABC 2. 2. 2015 18:51

"No od tých čias, čo nikto nedokáže s APS-C dorovnať moje fotky stolného tenisu, tak to už upadlo..."

Ganec, uvědom si chlape, že tvoje fotografické schopnosti opravdu nejsou vhodné k tomu, abys dokazoval, že bezzrcátkový systém m4/3 dohání přirozené výhody zrcadlovek.
Na takovýhle úkol nemáš ale ani náhodou. Na takovýhle úkol jsi opravdu velice nezkušený a špatný fotograf. To tak prostě je a musíš si to sebekriticky uvědomit jinak se tu budeš donekonečna ztrapňovat. Sport, wildlife a obtížnou reportáž nefotíš, neumíš to a na tom není nic ostudného. Já to taky neumím, ale vím to. Taky se nebudeš cpát navrhovat mosty, operovat mozek a překládat ze sánskrtu do tradiční čínštiny. Prostě není to tvůj obor, neumíš to a když si to uvědomíš, tak přestaneš bejt k smíchu.
FotoABC
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lennyl_2 2. 2. 2015 19:14

dnes som si bol vyskusat vo Fotolabe ten Olympus OM-D E-M10 v striebornej farbe + zakladak 14-42.

-vyborny dojem z vyhotovenia, fotak vyzeral sexi v striebornej verzii, nebol este velky a celkom slusne sa drzal
-potesil ma velky hladacik, podla mna je vacsi ako na APS-C zrkadlovkach, prekreslovanie nebolo trhane, akurat by som mu znizil jas v nastaveniach, nech sa nepozeram ako do vysvieteneho televizora
-motoricky zoom na setaku 14-42 ma zarazil, treba si na to proste zvyknut
-neskor by som si dokupil 17/2,8 na reportaz - 320euro (ekvivalent 35mm FF) - fotil by som s tym napr. na dovolenke trhy atd. a 45/1,8 na ludi -200euro (ekvivalent 90mm FF)

* keby som sa rozhodoval medzi APS-C a m4/3 v rovnakej cene a velkosti, dal by som samozrejme prednost vacsiemu snimacu
** Fuji X30 ma vyhodu v tom objektive (je slusny), ale 2/3 snimac by som uz asi nechcel na hlavnom fotaku na fotenie na vsetko
*** Sony A6000 sa mi az tak nepaci dizajnom, taktiez neviem ake skla by som k tomu dokupil za normalnu cenu (28/2,8 na reportaz a 50/1,8 na ludi), ale videl som na youtube test na zjazdy bajkov v lese - A6000 vs Nikon D3s (uz neviem ten odkaz najst) a Sony ostrila snad porovnatelne rychlo, no
Sony A7 IV + Sony FE 20/1,8G + Sony FE 35/1,4 GM + Sigma 50/1,4 ART DG DN + Sigma 85/1,4 ART DG DN + Sigma 100-400/5-6,3 DG DN
lennyl_2
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků