Jakou bezzrcadlovku - levná,starší,na foto i video.

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Kkozi 21. 10. 2014 11:31

Zdravim chlapi (a ženský),

vybírám nějakou levnou bezzrcadlovku z druhé ruky. Velkou zrcadlovku mám,tohle chci jen na tahání všude ssebou. Chci to používat jak na focení,tak případně jako doplňková druhá kamera při natáčení zrcadlovkou.

Cena za tělo by se mi líbila kolem pěti tisíc...vyhlídnul jsem si třeba panasonic gx1,ale ten prej neumí manual mode ve videu, ale zase se to prej dá nějak hacknout.

Co Nikon 1? J1, J2...? Olympus?

Trošku jsem v tom začal plavat. Taky s ohledem na objektivy, který jsou dobrý,který ne. Pohybuju se ve světě zrcadlovek, tak se v těhle vodách moc neorientuju, idkyž hltám info kde se dá:-)


Díky a mějte se.

-- 21. 10. 2014 11:43 --

Nebo nějakýho soňáka...na ty jsem úplně zapomněl :-)

A kdyby to umělo i časosběr přímo ve foťáku,tak je to paráda
Kkozi
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod airmt 21. 10. 2014 12:36

S videem mám zkušenosti jen u PENu a ten bych na tohle nebral, na fotky je však super.
Na video býval dobrý Sony NEX a hlavně Panasonic - třeba GH2 (což byl stroj za 30k) se teď vyprodává za hubičku a na video je super (je ale větší), případně G6 (měl by mít podobné video funkce GH2) nebo možná i G5.
Z velmi malých Panasoniců by na tom mohl být dobře GM1 - prodává se teď na paladixu v bazaru nový za 11 tisíc s výborným objektivem 12-32 (eq 24-64 mm), což je po odečtení objektivu zhruba tvoje hranice. U ostatních (série GF, GX) nevím. Na video je tady ale odborník Grimjaur, tak třeba sem nakoukne.
Dell XPS 13 (9350)
airmt
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod E-Ryc 21. 10. 2014 14:10

GH2 je spis nesehnatelny (ne uplne obcas se nejaky v inzerci objevi) nez se by se vyprodaval za hubicku - prave kvuli najezdu videonadsencu...
E-Ryc
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Grimjaur 21. 10. 2014 15:05

GH2 vidím na paladixu celkem pravidelně a za solidni peníze. Ono i se starší hacknutou GH1 se dá udělat sposta parády.Další G3,G5 a G6 jsou taky více než použitelné. Mimoto se dá podobně jako G3 hacnout i GX1 a to je malý a pěkně fotící strojek.
Grimjaur
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod snopa 21. 10. 2014 18:47

Kkozi:

Mám k prodeji rok starý Nikon1 V1+ 10/f 2,8+ 11-27,5/f 3,5-5,6 za cenu
cca 4 500,-, důvod je,že jsem pořídil Fuji X10 u které není potřeba měnit objektivy a má fajn rozsah, navíc je lehčí. ;-) :-)
snopa
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kkozi 21. 10. 2014 19:30

Zdravim, odkud jsi? Covece,asi bych mel zajem. Jeste to ted doma omrknu,co to vsecko umi a dam ti vedet;) Diky za nabidku.
Kkozi
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod snopa 21. 10. 2014 19:57

Kkozi: Já jsem z Rakovníka, ale mohu poslat kamkoli v ČR na dobírku. Video má slušné, časosběr umí také. Osobně Rakovník, Praha, Vrchlabí. :)
snopa
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kkozi 22. 10. 2014 00:33

Beru, osobně Praha ;-) A asi to mám vyřešený. Ale téma ať klidně pokračuje dál.

Poslal jsem ti SZ ;-)
Kkozi
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků