Bezzrcátka Olympus - zkušenosti, tipy

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Ferin 27. 6. 2019 14:47

No, i když je ten seťák nad poměry dobrej, tak na letovky to asi nebude to pravý ořechový, řekl bych.
Ferin
Pokročilý

Odeslat příspěvekod yorg 27. 6. 2019 14:52

To je taky možné.
yorg
Návštěvník

Odeslat příspěvekod DUDISKO 27. 6. 2019 16:31

Vratim sa k tým širočinám. Zabúdate na mechanické spracovanie. Manual prstenec a vodeodolnost.. To su atribúty za ktoré sa moooc pripláca všade a potom to sklo vychádza, navzdory korekciam, dobre.
DUDISKO
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 27. 6. 2019 16:58

Ja som sice velky fanusik mechanickeho prstenca, ale nemyslim, ze by toto nejako predrazovalo objektiv. Pretesnenie ma aj Nikkor.

Keby ten 7-14 mal aspon stabilizaciu. By ma zaujimalo preco na takto sirokych sklach nebyva. Ta kombinovana ucinnost na tak sirokom ohnisku by podla mna bola extremna.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ferin 27. 6. 2019 18:22

Tak odpověď je nasnadě. Oly sel cestou stabilizace v tělu a v objektivu ji přidal jako bonus tam, kde to má skutecny/největší smysl. Cpát ji do už tak dost komplikované konstrukce 7-14... NAVÍC se divím, žes tu hrisnou myslenku vypustil zrovna ty. Nebo když draha, tak uz pořádně?? ;-)
Ferin
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Amalary 27. 6. 2019 18:59

Fidko: 7 14/4 Panasonic mám po přepočtu jen za 12800 Kč zcela nový. To mi přijde skvělá cena na širokáč. Stabilizaci neřeším, protože krajiny stejně fotím jen ze stativu.
Amalary
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 27. 6. 2019 19:07

Ferin píše:Tak odpověď je nasnadě. Oly sel cestou stabilizace v tělu a v objektivu ji přidal jako bonus tam, kde to má skutecny/největší smysl. Cpát ji do už tak dost komplikované konstrukce 7-14... NAVÍC se divím, žes tu hrisnou myslenku vypustil zrovna ty. Nebo když draha, tak uz pořádně?? ;-)


Skor to bolo myslene tak, ze za tie peniaze to uz mohlo mat aspon tu stabilizaciu :-)

Len ma napadlo, ze E-M1 II s 12-100 zvladne z mojej skusenosti nejakych 6 sekund, stabilizovany 7-14 by zniesol este viac a na E-M1X by to uz bolo kuzelne cislo, hoci to je v podstate aj teraz.

Inak zase no. IS v 12-100 tiez nema extremny zmysel obzvlast ked napriklad v 40-150 chyba. Len by bolo pekne ju tam mat :)

Amalary: to vazne nie je o tom, ze by som stabilizaciu nejako vyzadoval. U ineho systemu by som nad tym ani nepremyslal, akurat Olympus je vynimkou. A nie, budete prekvapeny, nie je to kvoli cene, ale kvoli moznostiam :D

Inak ja sa si tie objektivy tiez viem zohnat lacnejsie. Ako som povedal, mne osobne tie ceny neprekazaju nevyhnutne kvoli tomu ze mi z penazenky ubuda rychlejsie nez s inym systemom, ale kvoli tomu, ze smer akym sa Olympus ubera ho taha ku dnu a robi z neho minoritny system. A to je mozno cool pri Leice, ale pri mFT az tak moc nie :)

Inak 7-14 by bola asi prva volba ak by tam sli normalne nahodit filtre. Takto asi skoncim pri Olympuse, aj ked ma napadla este jedna myslienka, ale ... to si necham pre seba :D
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Amalary 27. 6. 2019 19:33

Fidko: poslal jsem ti SZ, kde se dá sehnat držák filtrů. Nechci dělat reklamu číňanům.
Amalary
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 27. 6. 2019 20:24

Fidko píše:DR by som neriesil, bracketing mi prida daleko viac a a pohodlnejsie (nepotrebujem stativ ani dalsie onanie nad tym).


Zvládáš to z ruky fotit tak, aby se ti ty snímky přkrývaly? Nebo to neřešíš a řežeš a řežeš?



S Olympusom som to myslim nikdy neskusal, ale nepochybujem, ze to pojde. Este pred Olympusom som to ale pouzival so 7D a 3 snimky tak aby sli prekryt to v pohode spravilo. A 7D nebolo zname tym, ze by zrkadlom plieskalo nejak zvlast taktne. S elektronickou uzavierkou pri kratkych casoch to nemoze byt ziadny problem. Urcite mensi nez ako ked som sa na predajni snazil dostat hanheld highress z E-M1X.

Amalary: Vdaka :)
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod chvd 28. 6. 2019 02:28

Amalary píše:chvd: psal jsem jasně a srozumitelně a myslím, že většina chápe a ví oč jde. A znovu se opakovat, na co? Překrucuješ ty, protože jsem psal o datovém obsahu a ne o počtu megapixelů. Tobě nejde jak je vidět vůbec o diskuzi, ale asi se rád hádáš, vytahuješ, chceš být důležitý. Najdi si jinou zábavu a mě si nevšímej. Myslím, že tu asi nikomu dvakrát tvoje rýpaní a neustálé dohadování se s ostatními chybět nebude.

Tve puvodni zevseobecneni:
viewtopic.php?p=12265621#p12265621
Amalary píše:A myslím si, že další z výhod Hi res módu je taky to, že takto značně datově obsáhlý soubor snese podstatně více doostřování i v editorech, než normální 20 megapixelový snímek.

Tedy nazor, ze vyhodou hires modu je moznost lepsiho doostrovani diky tomu, ze datove obsahly snimek snese podstatne vice doostrovani nez 20MPx snimek.
Ale tobe to evidentne nestaci odcitovat dvakrat, ty budes stale tvrdit, ze jsi psal neco jineho, prekrucovat a vymyslet.
Jednoznacne jsi posleze napsal:
Amalary píše:chvd: Řeknu to stručně, protože to jsou věci, které si myslím není potřeba nějak moc rozvádět. Když doostřuješ např. fotky z mobilu, kompaktu i třeba pokročilejším s malým čipem, prostě fotky, které mají malý datový obsah, tak vidíš, že se s tím dá pracovat hodně omezeně. Mnohem dříve při doostřování leze šum, než když doostřuješ snímky datově obsáhlejší ze zrcadlovek, nebo z s větším výstupem z CSC. Např. takový snímek o 50 megapixelů z fullrame Canonu toho snese podstatně více. Např. ořezy, vytahování stínů a vůbec se s tím podstatně lépe pracuje v editorech. No a to samé platí při srovnání one shot snímku a v Hi res módu. Nevím co na tom vysvětlovat. Je to vcelku jednoduché na pochopení

Jasne tvrdis, ze fotky s malym datovym obsahem se doostruji hure nez snimky datove obsahlejsi. V prikladu dokonce uvadis i ty megapixely, ktere nyni negujes.
navic ve zde citovanem pripade jsi uvadel jen priklad, ktery si predtim ovsem zcela obecnil do konstatovani, ze fotky s vetsim datovym obsahem(proste datove vetsi) se upravuji/doostruji/stiny se v nich vytahuji lepe.(kde s temi stiny pridavas dalsi nesmysl)
Tak co tady lzes? Navic jsi formuloval nepresne a misty az nesmyslne, ale do toho jsem ti ryt zbytecne nechtel.
Ovsem pokud zde tlacis lidem do hlavy nesmysly jako to, ze
Snimek s vetsim datovym obsahem/datove obsahlejsi se doostruje/upravuje(vytahovani stinu, orezy napr.)v editoru lepe.

tak se ozvu znova a budu se ozyvat stale. Ti chudaci, co si to jednou prectou si nezaslouzi, aby byly mateni jen proto, ze nekdo jako ty si tu potrebuje neco dokazovat a mit za kazdou cenu pravdu i kdyz napsal absolutni nesmysl. navic kdyz ti na ten prispevek nejaci rozumbradove na tve urovni daji jeste srdicka.

Takze bud sve tvrzeni jiz mnohokrat zopakovane obhaj a bude jasne, ze jsem to ja, kdo si vymysli nebo si pockej na dalsi vyzvy k obhajeni nesmyslu, kterym tu pletes neznalym hlavy.

Dulezity tady evidentne chces byt ty a proto pote, co jsi zde opakovane tvrdil absolutni nesmysly, stacis debatu do osobni roviny misto aby si jakkoliv smysluplne obhajobal sva tvrzeni. Coz samozrejme nelze, protoze jsi tvrdil nesmysly.

-- 28. 6. 2019 03:51 --

Mirus1 píše:Já se málokdy pletu na různých fórech do nějakého hašteření, nebo dokonce urážek,to nikdy,ale to, co zde předvádí nick "chvd" je bohužel už hrubě přes míru alespoň trochu slušného chování.
Pokud bych byl moderátorem,tak dostane ban na doživotí. Může mít v něčem pravdu,to jo,ale chovat se tady jako sprosté hovado,tak to ne. Ten sprostý výrok " Tebe zase možřná žere svrab na penisu" i s tou gramatickou chybou, vypovídá vše o tomto individuu, od kterého bych třeba, když je tak fotograficky vzdělaný,rád viděl nějakou(é) foto,abychom posoudili jeho fotografické génium...
Omlouvám se tímto všem slušným diskutujícím,že jsem tohle musel napsat.Nejlepší způsob je, že se bude bez odpovědi ignorovat a na nic mu neodpovídat....

Aha, dalsi moudroslusnak na scene.
Takze milej zlatej, prupovidka o penisu prisla pote, co nick, kteremu byla urcena, pote, co opakovane odmital smysluplne vysvetlit sva tvrzeni, byl sam prave tim, kdo se snazil prenest debatu od tematu k hodnoceni me osoby. Ja tedy pouze reagoval na tento jeho prohresek proti zakladum slusne diskuze.
Moderatorem evidentne nejsi a pokud si chces hrat na moralistu, mel jsi to udelat ve chvili, kdy jsem byl zde pred casem zcela bez souvislosti od nicku, s kterym jsem vubec nekomunikobal oznacen za CHUJe.
Administrator zdejsiho radobyodborneho fora Marek Lutonsky se k tomu postavil takto, kdyz jsem nastalou situaci u nej reklamoval:
Re: moderujeme? (zde byl vlozen odkaz)
Odesláno: 8. 8. 2018 09:44
Od: Marek Lutonský
Komu: chvd
Dobrý den,
nepřijde mi to nijak extrémní. Naše návštěvníky nevodíme za ručičku, nestojíme nad nimi s důtkami. Někdo tento přístup oceňuje, jinému se nelíbí... to je normální.

Proti oznaceni nekoho primo vulgarnim vyrazem je ma formulace zcela medovym bokehem. Navic hned po ni vysvetluji, proc jsem ji pouzil tim, ze dodavam, ze bud se budeme bavit o tematu nebo muzeme diskutovat o tom, co kdo z nas mozna je, ma ci dela ....podle me snadne na pochopeni. Ze to tobe dela problem pochopit, nejspis neovlivnim.
A pan Lutonsky neni zdaleka jediny, kdo ma nazor, ze se o nic nejedna. Napriklad nick Radek71 ci tak nejak mi dal najevo, ze vubec nechape, proc se nad tim pozastavuji, ze on by zustal zcela nad veci a urcite by mu nestalo za to se nad tim vubec pozastavovat ci delat autorovi radost tim, ze na nej zareaguje. No vidis a tebe to tak rozohnilo i kdyz se te to vubec netykalo.
Takze vez, ze kdybych te nakrasne nazval jen tak z nejakeho meho hnuti mysli treba chujem, je to dle administrace tohoto fora zcela OK. Normalne tak necinim a nikoho tak nenazyvam, ale pokud se nekdo dopousti prohresku, jako ze staci diskuzi od tematu k osobe, coz mimochodem delas nyni i ty(nejspise po odborne strance nemas co sdelit), dostane se mu adekvatni reakce.
Evidentne nevis, co za moudro bys jeste pridal, tak muj preklep nazyvas gramatickou chybou? A cinis tak ty, ktery vyprodukoval ve svem prispevku nekolik pravopisnych chyb? Co tu budes jeste resit? Jestli mi nekape z nosu na klavesnici? Nebo treba ze jim nezdrave? Proc jsi se nevyjadril k podstate toho sporu? Mohlo se jasne ukazat, ze jsem to ja, kdo pise nesmysly- Asi proto, ze neni jak, aby to vyznelo v prospech pana blabolnika?
Co se mych fotek tyce, opravdu necitim potrebu zde sobe ani nikomu jinemu dokazovat pomoci fotek, ze mam pravdu-ostatne moc logicke to ani neni-pro tebe mozna ano? Obzvlaste proto, ze tahle radobyodborna fora jsou plna mudrcu a radobymoralizatoru jako ty, kteri misto, aby se vyjadrili k diskutovanemu topicu, prijdou hodnotit pouze ostatni diskutujici. Vetsinou proste proto, ze k tematu rict co nemaji, neumi nic nez cvakat naprazdno at uz zaverkou nebo usty.
Takze pro mne jsi evidentni provokater, spammer a troll.
Nebo mozna se pletu a pak bych se ti mel omluvit? Ty jsi mozna opravdu vstoupil do diskuze jako slusny diskuter s tim, ze jsi chtel vysvetlit, proc datove vetsi soubory/fotky se proste (obecne) lepe doostruji, lepe se z nich vytahuji stiny? Ale ve viru vasne jsi na to zapomnel a tak jsi zacal misto psani k tematu hodnotit diskutujiciho?
dostane ban na doživotí.
To je nejaky tvuj vynalez? Mas to patentovane? Nebo jsi opet jen tak placal?

A takove divadlo z toho, pritom puvodne o nic neslo, stacilo se zamyslet a napsat neco treba o tom, ze ta formulace nebyla dobra. Kazdy se plete obcas. Ale holt kdyz nekdo neumi priznat byt sebemensi pochybeni a svou prabdu obhajuje pokusy o prevedeni debaty od tematu k hodnoceni diskutujicich, to je pak problem ...

-- 28. 6. 2019 04:00 --

Amalary píše:Nechal jsem se inspirovat od kamaráda co fotí svatby a objednal popruh na dva foťáky. Dá se to používat i s jedním foťákem. Super věcička, která značně ulehčuje reportáž s dvěma těly a vůbec focení v terénu. Foťáky se nikde nekontrolovaně nehoupají, dají se krásně zafixovat a přitom je s tím fotograf maximálně pohotový. Kupoval jsem od číňana za pár korun:
https://www.ebay.com/itm/Rapid-Double-D ... 2749.l2649

Nejak mi unika smysl tohoto instrumentu. Vzdyt je treba jeden fotak stale drzet, jinak se pri nahodnem pohybu tela fotografa logicky ty fotaky budou/mohou srazet.
Co jsem se zde naucil:
Čím více MPX nebo větší datová velikost, tím více detailů.
Čím větší "dynamický rozsah snímače", tím vhodnější na focení pošmourna, zamračena.
Software neprodáváný v krabicové verzi zákonitě upadá ve vývoji.
chvd
Návštěvník

Odeslat příspěvekod chvd 28. 6. 2019 04:37

Mirus1 píše:Davidof:: Jasně,přesně,jak píšeš,reagovat už nikdy na něho nebudu.
Jinak,dnes ráno jsem se podíval na můj oblíbený web Paladix a ejhle,sklo které už víc jak měsíc sháním bude příští týden doma,je to ten starý,ale výborný TAIR-11A 135 mm f2.8 M42 o kterém jsem už psal dříve.
Borec dal inzerát nějak ráno 6.10 hod. a já ho po tel. hovoru hned koupil. Poslal mě i detailní fotky skla + ukázkové fotky co z něj pořídil,super.
Takže příští týden,já,starý milovník starých skel na nových foťácích :-D , tady určitě, jen tak pro zajímavost něco z toho skla určitě hodím.
Včera jsem si zase hrál s Pentacon 29/2.8..... :-)
A0000177.JPG

To je fajn, kdyz si clovek hraje.
A mas teda i nejakou slusnou fotku, pomoci ktery bys mohl ukazat aspon naznak sveho fotografickeho genia, kdyz chces tak moc poznat toho meho?
Co jsem se zde naucil:
Čím více MPX nebo větší datová velikost, tím více detailů.
Čím větší "dynamický rozsah snímače", tím vhodnější na focení pošmourna, zamračena.
Software neprodáváný v krabicové verzi zákonitě upadá ve vývoji.
chvd
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 28. 6. 2019 05:42

Amalary píše:Fidko: poslal jsem ti SZ, kde se dá sehnat držák filtrů. Nechci dělat reklamu číňanům.


Prosím tě, pošli mi ten odkaz taky. Občas jsem po tom pátral a dokonce i něco našel, ale nakonec jsem z nějakých důvodů nic nekoupil. Ale tamten držák se mi líbil.

Díky
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Fidko 28. 6. 2019 05:57

Ja sa na to asi naopak vyprdnem a vezmem tu Leicu. S tymi adaptermi nevies pouzit filtre mensie nez 100mm a to su celkom solidne palky ak chces nieco kvalitnejsie.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod DUDISKO 28. 6. 2019 06:01

ono na širočinu malý asi nbude :-)
DUDISKO
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 28. 6. 2019 06:04

Fidko

Budeš ji brát ze slovenského obchodu nebo z ciziny ?
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků