Bezzrcátka Olympus - zkušenosti, tipy

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod bob222 13. 7. 2020 17:06

Ono si v dnešnej situácii neviem predstaviť, ako pri výbere Sony, Canon, Nikon, Fuji, Ricoh niekto nakráča do obchodu a kúpi si drahú techniku JIP za tisíce dolárov...
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ferin 13. 7. 2020 20:42

ecop píše:Když to přejde pod JIP, tak nové smlouvy se zaměstnanci atd...

Když to přejde pod JIP, tak žádný nový smlouvy ani zaměstnanci nebudou, pač přebírá sakum prdum celou divizi, takže tam bude právní kontinuita. Asi jako když Eurovia ručila za podělanou dálnici, za kterou vůbec nemohla.
Tudíž problém s propouštěním (případně přesvědčováním k nevýhodnějším smlouvám) bude mít úplně stejnej jako Oly.
Ferin
Návštěvník

Odeslat příspěvekod fotofanda 13. 7. 2020 21:45

No, já jsem podobnými změnami prošel několikrát a vždy to byly změny pracovních smluv. Pokud Eurovia za něco ručila, tak ale jen proto, že se k tomu zavázala.

Vše o čem se tu bavíme a čím žijí diskuse, je ve smlouvě mezi Olympusem a JIP, ale tu nikdo z nás neviděl, takže vše je to jen takové plácání.

Já bych vycházel ze zkušenosti JIP a Sony Vaio.
Sony a7III + Sony FE 28-70/3.5-5.6 OSS + Sony FE 70-200/4.0 OSS + Samyang FE 45/1.8
fotofanda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ferin 13. 7. 2020 22:18

Eurovia se nemusela k ničemu zavazovat. Pokud přebírá nějakou firmu, musí s ní přebrat i veškerý závazky. V případě JIP a Oly je to to samý. Pokud bude chtít změnit pracovní smlouvy, bude muset vyjednávat s odborama/zaměstnancema. Jinak jejich smlouvy platí dál.
Ferin
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 14. 7. 2020 03:42

Nemusi vobec nic. Je to otazka zmluvy ako bolo povedane vyssie.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod bob222 14. 7. 2020 05:53

Samozrejme je to otázka zmluvy a zároveň japonskej legislatívy. Myslím, že o tom nikto z nás nemá ani šajnu.
Mňa osobne naštve, ak zmizne značka OLYMPUS z foťákov. Bohužiaľ...
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ferin 14. 7. 2020 10:04

Samozřejmě, že to není otázka žádné smlouvy. Kdo by taky na sebe dobrovolně přebíral závazky, když by z toho neměl nic on ani jeho partner. Navíc by se toho dalo hromadně silně zneužívat. Ale klidně si při tom zůstaňte, mně je to fuk.
Ferin
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ferin 14. 7. 2020 13:49

ecop píše:Hmm, to znamená předělat veškeré formy, když nemůžou používat "Olympus", jak je to u hořčíkových těl nevím, nejspíše je to frézované (nápis) do odlitku.

Jinak to, že se řeší pojmenování budoucích produktů (který jakožto zavedený značky bude muset JIP taky odkoupit), je podle mě dobrý znamení. Absence nápisu Olympus sice zamrzí, ale to je asi to nejmenší.
Ferin
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 15. 7. 2020 08:49

https://www.43rumors.com/ft5-olympus-wi ... 00mm-lens/

Na tu MK IV som zvedavy. Celkom ma zaujima, kolko toho z E-M1 II dostane.

1500eur za tu 100-400 ma ale moc nenadchlo, aj ked sa to dalo cakat. (cakal som 200eur menej).
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod tomashr 15. 7. 2020 09:05

No já to psal výše - tahle novinka u těl může hodně napovědět, pokud by například E-M10 IV dostala PDAF (což není nemožné), tak to může tou "masověji zajímavou třídou" docela slušně zamíchat a smysl by to dávalo nemalý... Ekonomicky je to přitom asi jen o ceně snímače s PDAF ostřicími body, procesor má už M10 III stejný jako vyšší těla, tam už žádné výrobní zdražení nebude.

Ad 100-400 - tak pokud ti ke štestí stačí 200USD dolů, tak asi není problém, listprice je o něco vyšší než streetprice u úplně všech výrobců fototechniky a odhaduji, že reálně ta cena někde u těch 1300 bude (normální, ne nějaké extrémní slevy).
Popravdě mě ta cena přijde očekávaná, ale řekněme ne zcela vítaná, super by to bylo za cca 1000 či dokonce ještě o něco pod - zase agresivní cenový tlak. Vypadá to ale spíš na snahu o překonání Panasonicu 100-400 kvalitou a zacílením kus nad něj. Netvrdím, že to je vyloženě špatně, ale z druhé strany se při této ceně už nutně musí uvažovat i o dalších variantách.
Blog Fotozóna - https://blog.fotozona.cz
tomashr
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 15. 7. 2020 09:17

Osobne by som cakal, ze dostane snimac z E-M1 II, tie naklady su uz vzhladom k jeho veku smiesne. OSekaju to na sealingu, mozno na stabilizacii, pripadne nejake sw vychytavky k videu, ale O-Log a stuff. Dieru do sveta s tym asi neurobia, ale pre niekoho to moze byt motivacia pre kupu. Cena je v kazdom pripade fajn.

U tej 100-400 asi dost zalezi na spracovani a vystupe. Tipnem si, z ebude na pouzivanie pohodlnejsi nez Leica, ale zaroven spracovanim mierne horsi. Opticky asi lepsi. Ale stale mi pride vela platit za mFT 100-400 s podpriemernou svetelnostou a len strednej triedy 1500eur. Cena bude urcite relativne rychlo vyrazne nizsia, ale myslim, ze toto je dovod preco su tam kde su. V kazdom pripade, kym fotim Panasonicom, asi ma to k podobnemu sklu tahat nebude.

http://thenewcamera.com/tag/olympus-e-m10-mark-iv/
Naposledy upravil Fidko dne 15. 7. 2020 09:21, celkově upraveno 1
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Davidof 15. 7. 2020 09:20

tomashr píše:No já to psal výše - tahle novinka u těl může hodně napovědět, pokud by například E-M10 IV dostala PDAF (což není nemožné), tak to může tou "masověji zajímavou třídou" docela slušně zamíchat a smysl by to dávalo nemalý... Ekonomicky je to přitom asi jen o ceně snímače s PDAF ostřicími body, procesor má už M10 III stejný jako vyšší těla, tam už žádné výrobní zdražení nebude.

Ad 100-400 - tak pokud ti ke štestí stačí 200USD dolů, tak asi není problém, listprice je o něco vyšší než streetprice u úplně všech výrobců fototechniky a odhaduji, že reálně ta cena někde u těch 1300 bude (normální, ne nějaké extrémní slevy).
Popravdě mě ta cena přijde očekávaná, ale řekněme ne zcela vítaná, super by to bylo za cca 1000 či dokonce ještě o něco pod - zase agresivní cenový tlak. Vypadá to ale spíš na snahu o překonání Panasonicu 100-400 kvalitou a zacílením kus nad něj. Netvrdím, že to je vyloženě špatně, ale z druhé strany se při této ceně už nutně musí uvažovat i o dalších variantách.

Ale ten Panasonic je přece trochu dražší, ne ?

A pokud bude mít Oly slušné zpracování a kvalitu hlavně na těch 400, že, tak je to cena celkem v relaci.

Samozřejmě, že míň by nevadilo :-)
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod bob222 15. 7. 2020 09:23

Fidko, však stejnak prejdeš na canon, tak vo co gou? :D :D :D
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Fidko 15. 7. 2020 09:26

Tak konkretne v tomto pripade o nic, ako som pisal, 100-400 mam a Olympusacka varianta pre mna bude nezaujimava :-)

A ked aj ku Canonu preskocim, tento rok sa to urcite nestane. Zaujima ma nastupca GH5/G9.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod bob222 15. 7. 2020 09:36

Tiež som zvedavý kam to panák potiahne.
Zatiaľ má zjavne dosť roboty s eskom.
bob222
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka