Bezzrcátka Olympus - zkušenosti, tipy

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Ferin 26. 6. 2020 13:50

Musím se přiznat, se teď se vůbec nechytám, co máte přesně namysli ohledně té komunikace a reklamy, nic takovýho jsem nepostřehl (byť to asi zas až tak detailně nesleduju).
Mně naopak komunikace a způsob prezentace Olympusu přišly vždy velmi sympatický (bez ohledu na to, jaký systém vlastním), takový "lidský". Stejně tak mají obrovský plus v přístupu k zákazníkovi a řešení jeho problémů. A například to, že nechají u sebe zaregistrovat i šedošedou šedivku (a zdarma u ní prodlouží záruční dobu), to ani netřeba komentovat.

Způsob prezentace Hyundaie se mi taky nelíbí/nelíbil, ale znovu říkám, u Olyho jsem nic takovýho nepostřehl. Nebo máte namysli ten fórek s fotocihlou? Ten byl přece výbornej (a odbornou veřejností docela oceňovanej).
Ferin
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 26. 6. 2020 13:52

:D

Ten rozdiel uplne ziadny nie je: Obrázek

24mm f1.4 vs 12mm f1.4 na mFT
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod milann88 26. 6. 2020 14:00

U těch světelných širokáču to vnímám tak, že ti FF s 35 1.4 umožní oproti 17 1.2 na MFT dát do fotky více volného prostoru a ještě je ta HO použitelná, se 17 1.2 bych musel blíž a už by se trochu začínala projevovat deformace. Já to mám vyzkoušené, protože mám ještě starou malou cestovní 35 F2.

Jo ten faktor u MFT na wildlife je povedená 300 F4, která dává 600mm s přijatelnou váhou a tím i určitou volnost pohybu, ale to podle mě brzy Canon dožene. Já si trochu dělám zálusk na starý Canon 400 5.6L přes Fringer, který je výborny a tím dorovnam 200 2.8 na MFT za zlomek ceny. A bude pracovat i s IBISem.
milann88
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 26. 6. 2020 14:00

Abych byl přesnější, Vlaďka z Olympusu je hodná a celkově se tam chovali příjemně.

Já osobně myslím tu cihlu, ale i ten způsob prezentace (menší, úplně profesionální apod.). Tomu zas tak úplně nevěřím.

Navíc to bylo i v době, kdy ani neměli ty F1,2 skla, což už myslím na portréty lze profesionálně používat, na sport nemají minimálně dvě esenciální skla …

Prostě mi to přišlo a pořád přichází moc přehnané, ale dejme tomu, že to je individuální.

-- 26. 6. 2020 14:03 --

Milan

Uvidím, třeba ale ty nové generace zvyklé na protréty s ohniskem 20 z třiceti centimetrů tu distorzi vůbec nepostřehnou ;-)
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Ferin 26. 6. 2020 14:06

Tak to mi přinde spíš anekdotický.
Pořád lepší než nabízet "kompletní systém", ve kterým jsou všehofšudy dvě skla. :D
Ferin
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 26. 6. 2020 14:11

To jo :-)

Někteří marketéři jsou všichni stejní ...
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod milann88 26. 6. 2020 14:16

Na mě už je 24mm moc, 35mm je takový sweet spot.
milann88
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 26. 6. 2020 14:18

No, můj sweet spot je spíš 50 - 90 mm, na 35 jsem moc plachej. Ale láká mě to ;-)

Ale mobilová generace je zvyklá na jiné perspektivy
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Fidko 26. 6. 2020 14:21

milann88 píše:Na mě už je 24mm moc, 35mm je takový sweet spot.

Skor mi tie z 24mm pridu originalnejsie, menej opozerane a dynamickejsie. Ja portrety nefotim, ani aktualne nemam ambiciu to skusat, ale v opacnom pripade by som asi skusil prave tuto cestu. Do toho spada aj 35mm.

Teoreticky 28mm, ale ak by to mal byt pevny objektiv, 24mm by som asi vyuzil viac.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod tomashr 26. 6. 2020 14:31

Ad 24mm méně okoukané - no já bych právě řekl, že dnešní generace posunula široká ohniska (i pod 20mm) do pozice mainstreamu, i kdejaký lepší mobil má "ultrawide", přičemž minimálně u portrétů leckdy pozadí zruší velmi slušně softwarově.
Pomalu se začínám cítit "výstředně" s mým názorem, že i 24mm je skoro moc široké a tradiční kinofilmové "širokáče" 28 a 35mm jsou naprosto v pohodě - holt časy se mění :-)
A to, že mám taky rád klasickou "padesátku" (25mm o Oly) už skoro ani nepíšu, protože to už je dnes vyložená výstřednost (ne-li přímo deviace) :-)
Blog Fotozóna - https://blog.fotozona.cz
tomashr
Návštěvník

Odeslat příspěvekod milann88 26. 6. 2020 14:34

Já myslel z těch širokých objektivu, jinak se snažím u portrétů maximálně střídat ohniska, aby byla galerie zajímavější takže od 35mm do 300mm.

24mm je pro mě fajn na portrét při reportáži, ale jinak je to už moc, distorze je otravná a nutí to komponovat více do středu. Odpichnuti je menší a taky bych musel být už moc blízko, což by občas nemuselo být každému příjemné. Tyhle ohniska, kdy je pak fotka zajímavá už jen tím ohniskem pomalu přestávám preferovat, protože je to taková berlicka fotografa, jak udělat zajímavou fotku. Koupil jsem si starý Nikkor 50 1.8 a fotím s ním čím dál víc, je to větší výzva udělat zajímavou fotku.
milann88
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 26. 6. 2020 14:37

S tou mladou generaciu by som to neprehanal. To su cvaky kde niekto skace, tlieska, spuli usta, alebo zadok a niekto ho pri tom odfoti. S portretovanim s 24mm sklom to podla mna zase tolko spolocneho nema. Nie je to ekvivalentne :)

Neviem, ci by som to povazoval za barlicku. Niekto by povedal, ze barlicka je zobrat 85mm f1.4, namierit na tvar, pozadie rozflakat na patrd a cvaknut. Podla mna sa to s 24mm musi vediet, ako koniec koncov s kazdym ohniskom. Dokonca si myslim, ze musis viac vnimat okolie a pozadie, ktore sa z fotky proste nestrati (co zase s 35mm asi nebude dramaticky odlisne).

Ja toto posudit neviem. Ako som pisal, nemam s takym fotenim ziadne skusenosti a podobny druh prace s ludmi ma desi, takze to co pisem su cisto pocity :)
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod milann88 26. 6. 2020 14:56

To rozhodně, s 24mm je těžší udělat čistou fotku, ale pro mě je to stejné jako 300 2.8 nebo 135 1.8.objektivy hodně vzdálené od pohledu lidského oka dohromady se zajímavým odpichnutim, je to hodně zjednodusujici, ale vidím v tom paralelu. Tím to samozřejmě nějak nehanim, také toho využívám.
milann88
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 26. 6. 2020 15:01

Ano, chapem. Z tohto pohladu mas pravdu. Robit zaujimave kreacie z pohladu bezneho cloveka, cize s cca nejakym 50mm ohniskom je asi narocnejsie. Ale k takym uvaham som popravde este nedospel :-D

Ale je to zaujimavy pohlad :)
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod monikash 28. 6. 2020 20:00

Tak to je masakr - Olyshop vyprodává EM5 Mk2 s 14-150 Mk2 za 16.900
https://www.olympusobchod.cz/katalog/om ... a-ART08778
Moto One Vision
Sony A7S, A7R2, Panasonic G80 a GX9
monikash
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka