Bezzrcátka Olympus - zkušenosti, tipy

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Fidko 5. 3. 2020 14:01

Jo, vyzera to byt vydareny krajinkarsky objektiv.

https://www.43rumors.com/impressive-thi ... f4-5-lens/
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ferin 5. 3. 2020 14:17

:D
Akorát teda nechápu, proč fotí Olym nějakou fujinu!!
Ferin
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 5. 3. 2020 14:20

Pretoze to vidia rovno z okna. Medzi ZOO a balkonom maju mrakodrap. Preto davam prednost dronom, tie take prekazky ignoruju.

Ale vyzera pekne. Uz nech je to vonku, nech sa mam zase na co stazovat.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ferin 5. 3. 2020 14:30

Jasně. To měl být vtip. ;-)
Ferin
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 5. 3. 2020 14:47

Prej to bude 150-170 kilo-fufníků ...
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Fidko 5. 3. 2020 14:50

No ja to vidim na takych 7 000 eur. To bude taka palka, ze aj ty si kupis len jeden :) Ale zase je pravda, ze to bude celkom raketa.

Ale osobne by som bol uplne ok s PRO verziou nejakej normalnej 100-400 f4-5.6. Pravdepodobne mi nieco unika, ale fixna clona na tychto sklach mi skor vadi. A hlavne samozrejme, nebol by som ja aby som nespomenul, ze ak by to nahodou v Olympuse zabudli prepocitat, vyssie spomenuta 100-400 by mala znacny potencial udrzat si rozumnu cenovku.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Davidof 5. 3. 2020 15:15

Já asi spíš víc čekám na ty druhý dva PRO zoomy, co z toho vyleze …

Ale předem opravdu nevím, co udělám, to jsem si už mnohokrát ověřil :-)
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Fidko 5. 3. 2020 15:17

Zase by to bola skoda nekupit, ked si to mozes dovolit. Ja ale jednak nepotrebujem az tak extremny rozsah, to uz fakt mozem v podstate fotit dronom.

Okrem toho toto do prirucnej batoziny nevezmem a na tom dost lipnem. A samozrejme nebudem predstierat, ze by som si ho mohol dovolit :-D

Ale ked to clovek primarne vozi v aute a tie peniaze mu nevadia ... podla mna fajn sklo. Uz len kvoli tej bielej :)
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ferin 5. 3. 2020 15:27

I v autě si málokdo může dovolit obsadit tři sedadla objektivem. :D
Davidof by se měl začít poohlížet po nějaké rakvi... Myslím teda na střechu auta.

A propos, vysvětlili někde smysl té bílé? Aby se to na slunku nepřehřívalo? Prosté reminiscenci na kanóny se mi věřit nechce.

-- 5. 3. 2020 14:28 --

Davidof píše:Já asi spíš víc čekám na ty druhý dva PRO zoomy, co z toho vyleze …

Už aby to začalo lézt! ;-)
Ferin
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 5. 3. 2020 15:35

Vraj ano, podla mna to vyzera reprezentativnejsie, ale udajne je dovod to teplo.

Inak teda tak obrovsky ten objektiv podla mna nie je. Toto vcera postoval Patrik Stanek a to uz by ma obtazovalo viac

Obrázek
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ferin 5. 3. 2020 15:42

:D

Mně se obecně ty bílý objektivy nelíbí, navíc to není moc praktický, ale to je samo věc vkusu/chutí.
Ferin
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 5. 3. 2020 15:46

Tiez sa mi nepacili, rovnako sa mi nepacili bateriove gripy na fotaku, alebo Civic model 2004, alebo 2005. To prve UFO.

Dnes vsetko z toho milujem :-D

Ale inak teda vsetka cest SONY, henta biela vec vazi 3kg co je imho uctyhodne vzhladom k rozmerom.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Davidof 5. 3. 2020 16:09

Hlavně musí člověk mít z toho objektivu nějaký hmatatelný užitek, a popravdě úplně nevím, v čem mi to bude sloužit o stotisíc Kč líp, než 300+1,4TC.

Neříkám, že je to stejné - F5,6 versus F4,5 je cca 1,5x víc světla a je tam možnost jít na 500, a je to zoom, ale zvířátka co znám, se drží tak daleko, že 300-400 mm je sotva tak akorát.

A na sporty, co teď fotím, stačí ta 40-150/2,8 a 200/2,8 …

Neříkám, že se něco nenajde, jen mě teď nenapadá co :-)
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Amalary 5. 3. 2020 16:16

Teda, s takovou rourou běhat po poli, to by mě taky nebavilo. To aby si člověk dal pomalu na vozík :)
Amalary
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 5. 3. 2020 16:22

Ta rura je prave na to aby si s tym nikam nebehal a mohol fotit z domu :)
Fidko
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka