Bezzrcátka Olympus - zkušenosti, tipy

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod pemar 10. 11. 2019 10:19

Já bych viděl aktuálně pesimističtěji Nikon, než Olympus. Má menší podíl na v bezzcadlovkách na trhu, deficit ve sklech a čas mu neúprosně běží. Ale má šanci, má potenciál, nicméně finančně to bude obtížné, najít vhodnou proporcí mezi podílem na trhu a investicemi.

Na druhou stranu nevidím, čím by mohl Olympus zlepšit svoji pozici na trhu, podle mne už bude jenom ztrácet.
pemar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 10. 11. 2019 10:25

Lenze Nikon ma dost funkcne adapter ktory napr landov pouziva bez problemov. Ma snimac voci ktoremu nikto nie je skepticky a ma nejake meno a reputaciu. Je pravda, ze vyvoj tych skiel by mohol byt rychlejsi, ale stale ... ten adapter nie je zdaleka taky limit ako bol napriklad u SONY.

Olympus by mohol dostat sancu s prichodom organickych snimacov za predpokladu, ze sa toho dozije a ze dosiahnu mystickych vlastnosti ako +2 ev ISO a DR. FF na tom bude samoztejme stale lepsie, ale to uz nebude tak dolezite.
Fidko
Návštěvník

Odeslat příspěvekod zbynek.hromek 10. 11. 2019 10:32

Fidko píše:Urcite si ale nemyslim, ze by skoncili do roka. Davam im tak 3-5.

Tyto a podobné zprávy se nápadně podobají .....

https://enigmaplus.cz/zahada-galilejskeho-jezera-na-dne-je-mozna-mimozemska-hrobka/
zbynek.hromek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 10. 11. 2019 10:41

To je ale stale uveritelnejsie nez ze by niekto zivil krachujuci biznis naveky.
Fidko
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Amalary 10. 11. 2019 11:28

K tomu tématu co řešíte taky něco přidám:

https://www.digimanie.cz/ztrata-fotodiv ... ticka/7830

Prý za pár týdnů z důvodů úspor zavírají servis v Přerově a už bude jen v Portugalsku.
Amalary
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 10. 11. 2019 11:54

U nas sa to uz deje, preto som na tristovku cakal tri tyzdne, ale podla Ferina su to blaboly, tak som pokojny :)
Fidko
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Mirus1 10. 11. 2019 12:53

Sakra chlapi,když to tak čtu,proč jste někteří tak velcí pesimisti.Za moji fotoéru (20let)co si pamatuji skončila pouze Minolta a Kodak.Minoltu ovšem převzali Soňáci i s bajonetem,opravte mě pokud ještě někdo.
Já si se svojí Oly sestavou na mé amatérské focení vystačím jěště hodně dlouho i kdyby došlo na ten katastrofický scénář,pokud ovšem vydrží bez závad tělo.O skla se nebojím.
Proč tak uvažuji:::

1.Fotky mám jenom pro sebe,rodinu,pár známých..
2.Žádné ambice na prodej,nebo výstavu fotek nemám..
3.Neživí mě to,je to jenom jeden z koníčků,který mám rád a tím pádem nepotřebuji super drahá skla,která jsou sice většinou výtečná,ale pro mou potřebu naprosto zbytečná.Chápu ale,že spousta fotografů si kupuje ty drahá skla pro svoje potěšení a celkový výsledek.

Takže,pokud by i došlo na konec foto divize Olympusu,tak mě to sice bude z nostalgie mrzet,ale svět jede dál a nic s tím neuděláme. A co ostatní značky,taky mají nemalý problém a to všichni víme,že je to kvůli neustálému se zlepšování foťáků v telefonech.Takže já jsem stále optimista :-D
Olympus OM-D E-M1+ Olympus M.Zuiko Digital ED 12-100 mm 1:4.0 IS PRO + Olympus M.ZUIKO ED 60mm f/2,8 macro+Olympus M.ZUIKO 75-300mm ED II f/4,8-6,7+Pentacon 29/2,8+Tair-11A 2,8/135,stativ Rollei C5i II+další potřebnosti.
Mirus1
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Amalary 10. 11. 2019 13:19

Taky to tak černě s Olympusem nevidím.

Souhlasím s tím, že celkový pokles je do značné míry tím, že dneska mladí lidé jsou zvyklý fotit vše mobilem a stačí jim to. Představa, že by měli něco těžšího nosit je jim cizí a o kvalitě fotografie nemají žádný pojem. V podstatě jim jde o to, aby to bylo co nejdříve na FB a nic moc dalšího je nezajímá.

Být výrobcem fototechniky, udělám propagaci své techniky v porovnáním s fotkami z mobilů. Výřezy, vysoké citlivosti, focení pohybu atd. Lidi prostě žijí v jakémsi falešném přesvědčení, mám telefon za x tisíc, který fotí, na co budu ještě kupovat foťák. Fotografové nemají zakázky, ateliéry zejí prázdnotou, trh s fotoaparáty celkově padá. Mělo by se s tím něco dělat.
Amalary
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 10. 11. 2019 13:43

Hm, tahle lenost je i u fotografů, zrovna čtu vedle ve vlákně, jak si někdo koupil bezzcadlovku a jak když vezme do roku svoji starou APS-C zrcadlovkou, jaký je to středověk.
pemar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 10. 11. 2019 14:19

Amalary píše:Taky to tak černě s Olympusem nevidím.

Souhlasím s tím, že celkový pokles je do značné míry tím, že dneska mladí lidé jsou zvyklý fotit vše mobilem a stačí jim to. Představa, že by měli něco těžšího nosit je jim cizí a o kvalitě fotografie nemají žádný pojem. V podstatě jim jde o to, aby to bylo co nejdříve na FB a nic moc dalšího je nezajímá.

Být výrobcem fototechniky, udělám propagaci své techniky v porovnáním s fotkami z mobilů. Výřezy, vysoké citlivosti, focení pohybu atd. Lidi prostě žijí v jakémsi falešném přesvědčení, mám telefon za x tisíc, který fotí, na co budu ještě kupovat foťák. Fotografové nemají zakázky, ateliéry zejí prázdnotou, trh s fotoaparáty celkově padá. Mělo by se s tím něco dělat.

No mladi chalani mozno, ale instagram je dnes plny mladych bab a uprimne netusim kedy to ti fotografi stihaju fotit. Podobne svadobnych fotografov si rezervujes na dost dlho dopredu, takze v stave ked kazdy foti smartphonom si myslim nie sme.

Jeden z problemov dnes je, ze vyrobcov je privela. Ak si 5-6 rokov dozadu kupoval profesionalnejsi fotak, vedel si, ze chces DSLR od Canonu/Nikonu. Dnes mas tie iste moznosti + 4 nove FF systemy, jeden plnohodny APS-C system a aj u mFT sa este predava co su dalsi dvaja vyrobcovia a ked sa cely trh zacne delit medzi toto, musi sa to prejavit. Az sa to trochu prefiltruje, co sa asi stane, bude situacia mozno trochu lepsia :)

Moja teta si nedavno kupila G7x, spravila par fotiek a zistila, ze chce nieco lepsie (CSC/DSLR). A takyto efekt maju pre mnohych aj smartphony.
Fidko
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 10. 11. 2019 14:39

Amalary

To by chtělo určitě. Ale současně s tím by měli výrobci do foťáků implementovat funkci - na jedno zmáčknutí publikuj na FCB Instagram Flickr ... ulož do Galerie foťáku.

Ale se stoprocentní funkčností a minimálním zpožděním.

Jinak každej sáhne po mobilu. A kdo ne, tak ho následující proces stejně umoří.
Davidof
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 10. 11. 2019 15:09

Tento pan by mal definitivne prejst na mFT: https://www.instagram.com/jimmychin/
Fidko
Návštěvník

Odeslat příspěvekod zbynek.hromek 10. 11. 2019 15:36

Ve včerejší zprávě finančního ředitele Olympusu k hospodářskému výsledku je odstavec

"For the second half, we plan to introduce several strategic products, including 2 mirrorless cameras in November. We aim to significantly enhance revenue and profit in the second half through the effect of new products and the efficient control of SG&A expenses."

Kdoví, zda tím myslí E-M5 iii a E-PL10 nebo něco dalšího?
zbynek.hromek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 10. 11. 2019 16:43

Hmm, vyzera to, ze Olympus u cinana uz nie je dostupny :)
Fidko
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ferin 10. 11. 2019 21:27

Fidko píše:Kazdy kto si kupuje mFT bez predoslej konzultacie s Gancom alebo niekym jemu podobnym by si mal byt vedomy, ze mensi snimac proste produkuje ... nizsi DR...

Ale vždyť toto neplatí. Už to tu bylo omletý xkrát.

-- 10. 11. 2019 22:17 --

pemar píše:musíte tomu přizpůsobit styl fotografování, třeba nefotit přes ISO 1,600, ...

A na toms byl kde? Stejně jak Davidof a většina dalších uživatelů mám za to, že do ISO 6400 je to vcelku bez problémů. Není to samozřejmě jak dětská *****, ale při adekvátním zacházení zcela použitelné.
Ferin
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka