Bezzrcátka Olympus - zkušenosti, tipy

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Fidko 25. 10. 2019 09:39

Jo, akurat Sigma portuje na mFT len APS-C skla. Tie pre FF sa zvycajne na mFT nedostanu.

Navyse by boli citelne vacsie a drahsie. S nejakym adapterom by si ich ale vedel pouzit uz dnes a v mnohych pripadoch s viac nez uspokojivym AF.
Fidko
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Amalary 25. 10. 2019 22:31

Vím o dvou adaptérech, které jsou cenově přijatelné a AF s nimi funguje docela dobře. Poměr cena výkon asi Viltrox druhá verze a pak Kipon. Do neznámých čínských značek nemá cenu chodit a riskovat.
Amalary
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 26. 10. 2019 08:11

Ked som to kedysi riesil, vyslo mi, ze Kipon je urcite lepsia volba. Nakoniec som sa na to vyprdol, pretoze skla

Ked som to kedysi riesil, vyslo mi, ze Kipon je urcite lepsia volba. Nakoniec som sa na to vyprdol, pretoze skla ktore som chcel neboli uplne lacne a vzhladom k obmedzenym moznostiam AF to asi nebol idealny deal.

Ale jo, 50-100 f1.8 na mFT ma dost lakal.
Fidko
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Amalary 27. 10. 2019 21:53

Je to tak, ty lepší skla jsou drahé a když vezmeš ještě v úvahu, že budeš mít pomalejší autofocus díky adaptéru, tak to odradí do těch dražších skel jít. Jediné, co mi dává smysl je Youngnuo 100 mm f 2 spolu s adaptérem. To celkově vychází na necelých 6,5 t, což je sranda. To Yongnuo co jsem viděl testy nevypadá na tu cenu špatně. Trochu jsem se namlsal velmi rozmazaného pozadí, co jsem si od kamaráda půjčil na pár portrétů Sony 135/1,8. To je výborné při plně otevřené cloně na portréty celé postavy. Ale vesměs jsem hodně spokojený se Sigmou 56. A je fakt, že kde je možnost s pozadím pracovat, dát osoby dál od pozadí, což v přírodě lze ve většině případů, tam ta Sigma plně stačí.
Amalary
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 28. 10. 2019 04:06

Ja som si kvoli tomu kupil plne manualny Samyang 135 f2 :)
Fidko
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Amalary 28. 10. 2019 08:06

A jak jsi spokojený s ostřením. Prý to mají Samyangy hodně jemné a se musí údajně hodně točit, než přeostříš. Moc si neumím představit, jak bych s tím fotil třeba dětské portréty(nebo cokoliv v pohybu), , protože děti se pořád hýbou a dlouhých ohniscích je to ještě více znát.
Naposledy upravil Amalary dne 28. 10. 2019 08:22, celkově upraveno 1
Amalary
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 28. 10. 2019 08:08

Jo, ten kruzok ide jemnucko, rozsah je znacny, ale vyhovuje mi to kvoli presnosti.

Co sa pohybu tyka, podaril sa mi nosorozec, ale inak je to pomerne narocne.

Stalo to 250eur, mam to na hranie. Na nic ine by som to asi nekupil :)
Fidko
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Amalary 28. 10. 2019 08:28

A můžu se zeptat odkud to máš za tu cenu?
Amalary
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 28. 10. 2019 08:59

Bazos. Ozvem sa az ho budem predavat ? :D
Fidko
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Amalary 28. 10. 2019 22:10

Víš co, kdybych chtěl plný manuál ze Samyangů, zvolil bych raději kratší 85/1,4. 135 je už moc dlouhé. To už bych musel být snad 15 metrů od focených osob :)
Amalary
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 29. 10. 2019 08:01

Ono aj ta 85 f1.4 uz bude fakt moc dlha, tu 135 mam na zvieratka, ale stale na hranie :-)
Fidko
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 29. 10. 2019 08:34

To teda jo, taky pořád bojuju s 75/1,8 - pořád jsem hodně blízko :-)
Davidof
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 29. 10. 2019 08:45

Za mna je to tiez dost extrem. Kupil by som si ho do ZOO, ale ksichtiky by som urcite zobral radsej tu 56 f1.4.

Na fotenie celej postavy asi rovnako, ale tieto veci necvakam, posudit to uplne neviem.

Tu su nejake hieroglyfy k Yongnuo 42.5. Je tam aj odkaz na jpg v plnom rozliseni. http://radojuva.com/2019/10/yongnuo-42-5-mm-1-1-7/

Ten boked je trochu zvlastny, ale zaujimavy. Za tie peniaze by som snad aj rozmyslal (nic podobne nemam)
Fidko
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Amalary 29. 10. 2019 18:14

Tak mě třeba 75/1,8 přijde na venkovní použití v pohodě. Zase tím, že má užší zorný úhel, tak je tam větší kontrola nad pozadím. Ale kromě focení v přírodě je to prakticky nepoužitelné. Fotit s tím nějaké reportáže by bylo dost nepraktické. Ideálně pouze na poklidné neakční portréty. Ta Sigma 56 je mnohem více využitelná. S ohniskem 85/1,4 na manuál už to bude fakt boj. Podle mě jedině na lupu a možná i po zaostření nasadit sériové ostření a doufat, že něco vyjde. Blbý je, že čím delší ohnisko, tím je potřeba zkrátit čas a tím leze ISO nahoru. Ale zase to velké rozmazání podobné např. Nikkoru 180/2,8 je super.
Amalary
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 29. 10. 2019 19:06

Všechno pravda. Já už to ale tolikrát zkusil ... a nakonec zase sáhnul po 35-100 nebo 40-150 ...

V tom chaosu, co teď fotím mi to s těma pevnými skly nejde.

Ale na takový to aranžovaný focení v zahradě - proč ne ;-)
Davidof
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka