Bezzrcátka Olympus - zkušenosti, tipy

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod bob222 17. 10. 2019 14:02

Fidko píše:Tak ono to samozrejme vzdy zalezi na tom co vo vyslednom fotaku predstavia. Ak by tam HHHR dali, bolo by to velke plus, ale kedze to tam nedali, je to vlastne stale velke plus :)

-- 17. 10. 2019 13:40 --

bob222 píše:
Pravdu máš, som v takom prese, že som sa o týždeň sekol...

Tento rok je nejaky prekliaty. Asi pred mesiacom zalozil nejaky typek na ephoto temu s tym, ze sa zobudil a ze kto ide na FotoSlovakia (a tusim to bolo prave 27.). Nieco v zmysle, ze teraz nasiel, ze sa to kona "dnes". :-D

Ale mozno si to bol ty :D

Našťastie také témy nezakladam
bob222
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 17. 10. 2019 14:03

To by bylo určitě dobrý, skoro bych řek, že lepší než teď. Jak pro stativovou tak pro ruční verzi.
Davidof
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ferin 17. 10. 2019 14:12

Na druhé straně by to dost uživatelů od používání odradilo.
Stačí pozorovat diskuze focus stacking vs. focus brekeketing.
I když chápu, že ten HR by dělali tak i tak asi spíš ti zapálenější.
Ferin
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 17. 10. 2019 14:18

Já to myslel jako volbu.
Davidof
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 17. 10. 2019 14:24

Je to v podstate fuk. Mne sa principialne ta funkcia paci, nepotrebujem 50Mpix fotky (na mFT), ale mat moznost ich v niektorych situaciach by som privital. Lenze vysledna kvalita ma zatial nepresvedcila.

Nedavno som skusal s jeden cvak s G9 takym tym stylom na urovni. Stativ, kalendar, dialkova spust (telefon) ...

Vysledok bol tak slaby, ze sa mi to ani nechcelo postovat. Ci to produkuje mensi sum, alebo vacsi HR, o tom sa hadat nechcem, neskumal som to, ale viac detailov mi snad pridaju aj take tie online tooly na zvysovanie kvality fotiek.

Zato tie ND filtre by som vo fotaku bral.
Naposledy upravil Fidko dne 17. 10. 2019 14:25, celkově upraveno 1
Fidko
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ferin 17. 10. 2019 14:24

Jako volba ok.
Pak by to byla úplná obdoba FS x FB.
Ferin
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 17. 10. 2019 14:38

Fidko, ty jsi smolař.

Ten ND filtr by ti stejně nefungoval, nebo by se ti nelíbily výsledky a nebo by jsi chtěl ještě 10 EV volbu, to je úplně jasný :-)
Davidof
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ferin 17. 10. 2019 14:44

:-D
Ferin
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 17. 10. 2019 14:46

Fidko, přiznej se, že by Tě ani nebavily věci, který by Ti fungovaly ;-)
Davidof
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 17. 10. 2019 14:51

Mne to funguje, len s biednymi vysledkami a myslim, ze niesom sam. Pokial viem, sam si pisal, ze detaily navyse si nevidel dudiskova skusenost bola myslim rovnaka. Len Ferin a Ganec tam maju viac detailov ako z MF.
Fidko
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 17. 10. 2019 14:58

Při fotce zblízka a při věci, která má detaily na rozhraní těch dvou rozlišení tam něco navíc vidět je - klidně to zkusím zase vytáhnout (ta bankovka), ale radši ne, co ?

Když jsem fotil ze stativu tu Budapešť, tak bych přinejmenším řekl, že ty HiRes vypadaly hezčeji na pohled i při normálním zvětšení. Určitě nevypadaly hůř.

Nicméně já mám MFT rád a fotopánbůh to vidí ;-)
Davidof
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ferin 17. 10. 2019 15:00

Z MF?
Si mně asi s někým pleteš? Já to nepoužívám ani tady pro tu funkci nijak zvlášť nehoruju.
Nicméně, když už jsme u toho, tak výsledky, co z toho tady a tam vídávám, určitě nevypovídají nic o tom, že by to nepřidávalo detaily. Ani zdaleka.
Ale je pravda, že výstup z G9 jsem asi ještě neviděl.
Ferin
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 17. 10. 2019 15:05

Ja som veci zblizka nefotil, ale z toho co som skusal to funguje mozno na nejakych pravidelnych vzoroch. Ak urobis 20 Mpix cvak, pozres na SPZ a sotva ju precitas a potom urobis 80Mpix fotku, pozres na tu istu SPZ a opat ju sotva precitas, tak neviem ako to vyhodnotis ty, ale ja to vyhodnotim ako privela namahy za minimalnu pridanu hodnotu.

Ale opat to nechcem dalej pitvat,lebo to skonci ako s cenami. Ked povieme ze su vysoke, som na smiech a ked to zopakuju vsetci ostatni, tak si poprikyvkujete a vsetko je v poriadku :)

Nebudem vam to tu kazit ;)
Fidko
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 17. 10. 2019 15:14

Pokud fotíš hladký čáry, nebo barevné plochy s hladkým rozhraním, tak to asi moc nepřinese.

Pokud do toho vstoupí jako limit viditelnost (atmosféra), tak taky ne.

Já zkoušel fotit bankovku, zblízka, a tam to víc detailů přineslo. Ale zase musím uznat, že to není nějak ohromující rozdíl. Určitě bych chtěl vidět třetí fotku té scény a to normálním plnotučným 50 Mpx snímačem.

Možná bych pak mluvil jinak.
Davidof
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 17. 10. 2019 20:12

No, přijde mi, že tam nějaký rozdíl je, ale uznávám, že moc velký není.

Obrázek

Vlevo Hires 200% a vpravo normální jpeg 400%.
Davidof
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka