Bezzrcátka Olympus - zkušenosti, tipy

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod bob222 7. 10. 2019 19:25

Inak mne pred pár rokmi padla 60D + tamron 17-50 tak, že sa ešte 2x odrazila na parketách. Nechtiac mi to vyrazili z ruky. Už som sa rozlúčil, a ono to komplet fungovalo bez straty kytičky. Dodnes nechápem.
bob222
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 7. 10. 2019 19:31

Takovýhle těžký témata na noc … ;-)
Davidof
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 7. 10. 2019 19:53

Davidof píše:Bambousek je fotil i Laowa 7,5mm. To bude asi ono ;-)

Jo, videl som nejake fotky zo sirokaca, ale Bambousek je inde. Ale zase viac svetla by sa hodilo, fotit ich v korune stromu, an to bolo F4 uz trochu vela.
Fidko
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 7. 10. 2019 19:56

Laowa je myslím F2
Davidof
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ferin 7. 10. 2019 20:45

Jj, Bambousek s tou širočinou je bamba! ;-)
Ferin
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 7. 10. 2019 20:52

Jo, je to f2. Kvoli tomu som ho chvilu chcel kupit, ale som rad, ze som to neurobil. S tym ohniskom to clovek musi vediet a o tychto "bambovinach" ani nehovorim.
Fidko
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 7. 10. 2019 20:56

:-) to jo. To chce čas a cvičit :-) Možná.
Davidof
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Amalary 8. 10. 2019 01:36

Ferin píše:Náš mladej neměl nic jinýho na práci (nevím, jak to dokázal), než strhnout mou E-M1 II ze stolu na zem (s nasazeným ZD 50/2).
Je šance, že to přežila bez úhony, nebo mám být paranoiní a hledat mouchy?
Foťák jede, fotil jsem s tím zatím akorát nějaký makro, občas se mi něco nezdálo, ale mohlo to být nasazenou "nenativní" Sigmou 4/3 150/2.8.

To se dá těžko odhadnout, snad se nic nestalo. Těla jsou dost odolná, pokud nespadne foťák na displej, tak může rupnout nějaký spoj - kontakt. Horší to bývá s objektivy. Zažil jsem, jak kamarádovi spadl G80 s 12 -40. Tělo bylo OK, jen odřeninky. Objektiv taky. Ale po pár týdnech když měnil objektiv, tak mu zůstal v ruce a utrhl se bajonet. Jsou tam dost tenké plastové packy. Takže jakýkoliv boční náraz může znamenat natržení. Dneska se všechno děla tak zmrveně, aby to moc nevydrželo. To je vidět prakticky všude. Koupíš pračku a za tři roky jde do šrotu, protože výměna ložisek má větší cenu, než ta pračka.
Vím, moc dobře se to nečte, ale je dobré to vědět a dávat maximální pozor na takové nárazy. Dobré je, když na objetivu je trvale sluneční clona. Ta něco pobere a rozloží ten náraz.
Amalary
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ferin 8. 10. 2019 10:54

No, stejně dík. ;-)
Clonu jsem tam měl (jako vždy). Tak snad. Zatím se zdráhám něco více testovat. :-D

Že by 100mm F2.8 Macro IS PRO??
https://www.43rumors.com/new-olympus-pa ... ro-is-pro/

-- 8. 10. 2019 11:20 --

Ďábel zas perlí!
https://www.dpreview.com/forums/thread/4304394

By mě zajímalo, jestli ho (u)živí (a zaplatí ty cesty) jen to focení zvířátek. (Otázka asi hlavně na Davidofa. ;-) )
Ferin
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 8. 10. 2019 16:26

No, myslím, že se musí hodně ohánět. Živit se focením je podle mě hrozně těžké.

Ta galerie je z loňské cesty, teď prý jede někam na Borneo či co. Ale já s s ním znám ze dvou workshopů a z internetu, abych tu nedělal ze sebe mluvčího.
Davidof
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ferin 8. 10. 2019 16:28

To prodává do časopisů? Do fotobank?
Ferin
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 8. 10. 2019 16:43

To fakt nevím.

Dělá hodně workshopů, prodává videokurzy o tvorbě a editaci wildlife fotek ... plus co vím, tak je na 500px. Asi ty fotky má někde v fotobankách, ale to jenom hádám.

Jo a má určitý nepatrný procento z prodeje Olympus, Lowepro, Joby, když použiješ jeho kód.
Davidof
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ferin 8. 10. 2019 16:52

Jj, ale to vzdělávání a dýlerství ;-) beru jen jako takovej doplněk.
I když už je docela aktivní i na cizích fórech, tak třeba ty DVD se mu rozjely.
Ferin
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 8. 10. 2019 17:01

Ja by som si zase tipol, ze tie workshopy a podobne aktivity budu asi gro celeho zarobku. U Petra Bambouska to este tak nevidiet, ale Patrik Stanek je prakticky chodiaca reklama a aj zlavy a oznamenia roznych akcii, workshopov a stuff ma na FB denne Xkrat.

Samotna fotografia im asi vela penazi nezarobi.
Fidko
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ferin 8. 10. 2019 17:12

Co jsem si všiml, tam Bambousek těch workshopů zas tolik neměl (taky kdy, když pořád někam cestuje :-D). Ale možná je to už jinak.
Ty DVD ale vypadají dobře.
Ferin
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka