Bezzrcátka Olympus - zkušenosti, tipy

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod bob222 3. 10. 2019 11:44

Jo jo, s tým ostrením to mám podobné u olyho aj u fuji. Jeden dva ksichtíky super pomôcka, jak tam je väčšia tlupa, tak to už preblikáva a nie je to ono, potom vypínam.
Tak dúfam, že budú spokojní.
A subjektívne, z ktorej kombinácie máš lepší dojem? (Viem, že iné ohniská a ostatné, ale predsa...)
bob222
Návštěvník

Odeslat příspěvekod DUDISKO 3. 10. 2019 12:26

toto bola zahrievačka a som rád, že som to absolvoval aj keď tam bol "kolega"
canon je klasika (8 rokov) a 35mm f2 mi sedí veľkosťou clonou a výstupom..
s olykom sa zoznamujem takto na ostro (pri bavení sa nie je potreba doniesť výsledok) ale využijem ho.. akurát mi chalanisko písal že na víkend (svatbu) mi môže požičať 24-70 tku prvú verziu tak tam to bude jasná voľba na 80% + oly a širočina (7 14) ako doplnok na striedačku s olym 45 1,8 (tú som neskúšal vôbec, ale tá aberácia na sigme ma sklamala(aj keď hlavne von.. dnu to bolo OK)..) ..na olyho si nastavím dlhší čas (teda max.1/60s) a ISO by malo byť v norme aj v kostole..majú do seba niektoré tie široké zábery..

práca s tým olym bola dobrá.. canon na rameno a oly na takú fičurinu na opasku.. akurát..

s c35kou budem určite v noci fotiť zábavu.. to mám osvedčené.. zaostrí aj v tme a výstup je pre mňa nadštandard.. ale skúsim aj ten zoom..

ešte sa obávam o výstup s jednotkovej verzie canonu 24-70 ale predtým nič iné nebolo a bolo to dobré.. skôr sa zameriam na tie emócie ako na TK.. a uvidím ešte v piatok večer ako si sadnú s mojou 6D..
DUDISKO
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 3. 10. 2019 12:48

Ja som bol dnes probnut tu 135 f2. Samyanga. Bola to dost rychlovka cestou z prace k zubarovi, takze som ZOO obehol za pol hodinku, ale v nasej ZOO sa aj tak nerad zdrzujem, ale vyskusat som to musel :)

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Povedal by som, ze ten objektiv ma potencial, ale nie je uplne jednoduche presne zaostrtit a v Panasonicu to maju vymyslene na urovni, takze zvacseny nahlad funguje nepriestrelne s AF, ale vobec s tymto manualnym zazrakom.
Fidko
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 3. 10. 2019 14:54

Jak to funguje (nefunguje) ?
Davidof
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 3. 10. 2019 15:29

Peaking funguje normalne, ale uplne to nestaci. Zvacseny nahlad sa mi na Samyangu ani nezapne.

Ok, klamem. Standardne to mam nastavene tak, ze na zapnutie PIP nahladu pouzivam to tlacidlo vpredu hore (medzi gripom a bajonetom). Pri manualnom skle to nerobi nic, ale ked pohnem joystickom a nasledne ho stlacim, tak zvacseny nahlad dostanem. Nerozumiem velmi preco to tak je, ale aspon sa to da.

Snad nezacali najimat chalanov od SONY.

//Dobre, tak staci stlacit 2x Fn1 button :D
Fidko
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 3. 10. 2019 20:45

Je hezký, jak postupně vědomostně rosteš ;-)
Davidof
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 3. 10. 2019 21:07

Doteraz som nemal potrebu to pouzit :) Ked mas objektiv s nejakou elektornikou a prepnes sa na manual, funguje to uplne normalne, ako s AF. Akurat pri manualnom skle je to z nejakeho dovodu ine, co som si ale musel dogooglit :)
Fidko
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 4. 10. 2019 14:01

Já si to zkusil - nastavil jsem 135 mm a vypnul AF.

No, asi to zatím nebude můj šálek čaje :-)

A obdiv, že jsi vytvořil ty fotky.
Davidof
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 4. 10. 2019 14:53

Ono to v skutocnosti nie je tak velky problem. Na peaking som sa trochu stazoval a je pravda, ze bez zvacsenia to nie je idealne presne, ale v kombinacii to bude podla mna v pohode.

Plus sa tym celkom solidne komponuje, takze je to vlastne mensi pain nez som cakal, ale samozrejme pri 135 f2 je ta HO dost mala a clonit odmietam.

Ale stale mi pide, ze mohli byt zaostrene lepsie, aj ked tu zirafu som asi trafil dobre.

No a zamakat na C-MF ...
Fidko
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Amalary 5. 10. 2019 21:21

Zvažuji, že pořídím speedbooster Viltrox EF-EOS M2 AF Lens Adapter 0.71x for Canon EF a k němu Canon 85 mm f 1,8. Máte někdo s tím adaptérem zkušenosti? Zejména autofocus mě zajímá.

Vypadá, že AF není nějak rychlý u dvojkové verze, ale je to tam testované v místnosti, kde je málo světla:

https://www.youtube.com/watch?v=cqu4u0n02ws
Amalary
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 5. 10. 2019 22:44

No ale to je testováno na GX8. Ta nemá PDAF a s DSLR objektivy bude vždycky pomalejší než EMka.
Davidof
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Amalary 5. 10. 2019 23:20

Navíc je tam dost špatné světlo. To znamená, že to nebude tak špatné. To by mohlo být super s tím Yongnuem 100/2. V podstatě na FF by to bylo 140/2, což je na portréty fakt velmi dobré ohnisko. A nevíš, je to Yongnuo 100/2 dobré? Od číňana se dá sehnat za 3,7 t.
Amalary
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 6. 10. 2019 06:16

Tesim sa na pripadne skusenosti :) Ja som ho tiez zvazoval,ale nejak mi prislo, ze to hrozne aberuje a aj tak musim clonit tak 2ev aby to bolo ok, cim to stratilo vyznam.
Fidko
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Amalary 6. 10. 2019 08:10

Fidko, a s čím jsi ho zkoušel, s Viltroxem prní, nebo druhou verzí, nebo s Kiponem? A co AF? A náhodou Canon 85/1,8 jsi nevyzkoušel?
Amalary
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 6. 10. 2019 08:25

Ja som ho neskusal, pozeral som nejake skusenosti pouzivatelov ktori ho mali a v podstate boli spokojni, len ako som pisal, mne unikala ta pointa toho celeho, takze som sa na to vykaslal.

AF pokial viem nejde uplne generalizovat, aspon co som luskal internet, Viltrox sa chova tak, ze s niektorym objektivom funguje dobre, s inym horsie a dalsim vobec. Ale stalo to myslim nejakych 100eur, tak sa to asi da cakat.

Slo o Viltrox, myslim, ze tu druhu generaciu.
Fidko
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka