Bezzrcátka Olympus - zkušenosti, tipy

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Davidof 17. 6. 2019 23:11

Neslíbil a stejně dlužíš, to je záhada :-))

Ad moucha - fuj, ta se docela povedla ;-)
Davidof
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Mirus1 17. 6. 2019 23:22

:-)
Olympus OM-D E-M1+ Olympus M.Zuiko Digital ED 12-100 mm 1:4.0 IS PRO + Olympus M.ZUIKO ED 60mm f/2,8 macro+Olympus M.ZUIKO 75-300mm ED II f/4,8-6,7+Pentacon 29/2,8+stativ Rollei C5i II+další potřebnosti.
Mirus1
Návštěvník

Odeslat příspěvekod BigglesO27 17. 6. 2019 23:31

OK, takže jen idi.ot...dík za upřesnění, Ferine, letmým pohledem s trojkou v žíle bych se možná mohl splést.
BigglesO27
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 18. 6. 2019 22:59

Musim povedat, ze po tyzdni na Azoroch som si asi prvy krat povedal: "Mat tak E-M1X" a to kvoli jeho pre mna donedavna najmenej zaujimavej vlastnosti. Pocasie tu je desne, ale ma svoje kuzlo, no zazil som dost dazdov v ktorych soms a kvoli mojim spoluucastnikom prilis nezdrzoval aj ked sa nieco vo mne pohlo a hovoril som si, ze by malo svoje kuzlo fotit v takych podmienkach. Je ale pravda, ze som na to nebol patricne pripraveny (oblecenie).

G9 sa ale drzal statocne a dazde a vietor prezil so ctou, alebo aspon zatial sa zda, ze to prezil bez ujmy. Tiez musim povedat, ze paradoxne som pri foteni krajiny pomaly viac vyuzival 40-150 nez 12-40 a tak pre mna aj velkost celeho systemu mala svoje caro. Rovnako Mavic sa drzal ako chlap a z vetra ktory tu znasal som mal bobky aj ja sam :-D
Fidko
Návštěvník

Odeslat příspěvekod DUDISKO 19. 6. 2019 06:37

daj foto..
DUDISKO
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 19. 6. 2019 07:54

Fidko

Tak jsem se snažil otestovat G9 s 200/2,8 na letovky (po upgrade firmware) a je to pořád stejné, tj. spíš špatné. Přinejmenším v porovnání s x-kem.

Jinak se ale tahle kombinace chová vzorně, a třeba stabilizace je přímo ukázková (ale má pomalejší náběh).
Davidof
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 19. 6. 2019 08:32

Dnes este cestujem, cely den, ale cez vikend sa mi snad podari vybrat aspon nejake s ktorymi budem aspon trochu spokojny :)

Davidof: vdaka. Nejaky zazrak som od toho ani necakal. Zase ten objektiv by som chcel kvoli niecomu inemu a s tym, ze s touto generaciou CSC si este BIF nezafotim som uz zmiereny :)
Fidko
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 19. 6. 2019 08:38

Novy FW pre E-M1 Mark II so zaujimavymi zlepseniami:
https://www.dpreview.com/news/529748646 ... m1-mark-ii

Novy 2x TC pre objektivy 40-150 F2.8 a 300mm F4: https://www.dpreview.com/news/443406192 ... pro-lenses
Ondrej Bobek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 19. 6. 2019 09:07

Fidko píše:Dnes este cestujem, cely den, ale cez vikend sa mi snad podari vybrat aspon nejake s ktorymi budem aspon trochu spokojny :)

Davidof: vdaka. Nejaky zazrak som od toho ani necakal. Zase ten objektiv by som chcel kvoli niecomu inemu a s tym, ze s touto generaciou CSC si este BIF nezafotim som uz zmiereny :)

Na cokoli jiného, než BIF, je ta kombinace výborná. Například na rugby to bylo už před rokem zcela funkční. Dtto silniční cyklistika.

Opravdu dobrý pocit mám ze stabilizace, jak už jsem psal. Úplně cítíš, jak obraz zmrzne a i když trochu hýbáš s objektivem, tak se to drží nehybně na subjektu. Fakt dobrý.

Ad firmware update Olympus.

Vypadá to zajímavě, IMHO ta funkce Center Priority nefunguje doslovně tak, jak píšou, ale uvidíme.
Zdá se že MyMenu není na pořadu dne ... :-|

Každopádně si to EM1-2 zaslouží, a její majitelé taky :-)
Davidof
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ferin 19. 6. 2019 11:07

No, já nevím, jsem z té aktualizace dost zklamanej.
Čekal jsem minimálně třetí roler a integrovanej grip. Ale takhle...
Ferin
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 19. 6. 2019 12:12

A joystick ... :-)

No jo, kašlou na to.

Uvidíme co udělají s CAF, večer to nahrajem a pak budeme testovat.
Davidof
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ferin 19. 6. 2019 12:16

Tak dej vědět.
Nastavení foťáku by to myslím mělo zachovat, tak sem pak hoď, jestli tomu tak fakt je.
Ferin
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 19. 6. 2019 12:41

Pokusný králík No.1 :-))

OK, dám vědět. Ještě prý přidali možnost ovládat foťák během zápisu na kartu, to je zajímavé a hodně se to šikne.
Davidof
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 19. 6. 2019 13:14

Ondrej Bobek píše:Novy FW pre E-M1 Mark II so zaujimavymi zlepseniami:
https://www.dpreview.com/news/529748646 ... m1-mark-ii
Trošku detailnejší popis: https://robinwong.blogspot.com/2019/06/ ... -mark.html
1) E-M1X AF ALGORITHM PORTED OVER TO E-M1 MARK II
- zlepšená low-light citlivosť, rýchlosť, preostrovanie .. tvrdí tam, že sa pocitovo zlepšilo aj ostrenie v protisvetle
2) HIGH ISO IMPROVEMENT 1/3 EV STEPS IN JPEG SHOOTING
- toto je vraj síce len v JPG, ale aj tak poteší
3) ISO L64 AND L100 FOR DETAIL PROCESSING PRIORITY
- tu sa vraj automaticky aktivuje nový/kvalitnejší algoritmus pre "detail processing" (ktorý inak nespomenul)
4) NEW USB RAW DATA EDIT USING OLYMPUS WORKSPACE
- zrýchlenie editovania, vďaka využitiu (rýchlejšieho) procesora foťáku .. toto je celkom zaujímavý nápad :idea:
5) OM-LOG400 PROFILE ADDED FOR VIDEO RECORDING
(no comment, keďže zatiaľ neviem ako sa s tým narába)
6) NO CAMERA FREEZE DURING "BUSY WRITING TO SD CARD"
- pri zapisovaní z buffra na kartu je už možné meniť nastavenia (nielen fotiť)
7) OTHER FEATURES AND IMPROVEMENTS IN FIRMWARE 3.0
- tu ma zaujalo "anti flicker" .. teda zlepšenie výstupu pri fotení elektronickou uzávierkou pri žiarivkách
- pridali možnosť zrýchlenia zobrazenia za tmy
- pridané možnosti nastavenia Focus Stacking
- "Quick image selection" .. škoda že tu nevysvetlil vocogo; na F-ku mám už teraz možnosť dotykáčom označovať zábery jedným poklepnutím (čo občas využívam), ale toto bude asi čosi iné
- no a aby aj kritici boli spokojný, tak pridali aj nový art filter ;-)
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 19. 6. 2019 13:24

Ta Image Selection je že zmáčkneš (při prohlížení) tlačítko videa a zadním rollerem vybíráš skupinu fotek (ke smazání).
Davidof
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka