Bezzrcátka Olympus - zkušenosti, tipy

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod bob222 11. 11. 2019 14:50

Pelíšky
Dávam Olympusu rok.
Maximálne dva...
:D
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod FXE1 11. 11. 2019 15:03

No keď počujem Olympus, mám koprivku, aj keď som ich mal v minulusti 3. A že to je zásluha Ganca, je veľmi pravdepodobné. Je to ako za socíku, bál som sa otvoriť konzervu, aby v nej nebol Lenin :) Fanatik Vám dokáže sprotiviť všetko od "zdravého" jedla až po náboženstvo. A to len tým, že to nekriticky obhajuje.
Dokonca je možné, že je zodpovedný za ich zhoršujúce sa hospodárske výsledky :)
FXE1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Davidof 11. 11. 2019 15:27

Rumousáři všech zemí, …. :-)

K té konektivitě - to jsem rád, že se moje podezření potvrdilo. Tak to jsem zvědav, jestli se ještě dožijeme, že to bude fungovat na jeden klick, anebo jestli se na to výrobci vykašlou.

Asi to bude pěkná džungle s tím BT a WiFi. Soudím podle toho, že třeba přenos z chytrých hodinek Garmin, nebo z cyklocomputeru Garmin, do mobilu je i dneska nespolehlivý. A to se jedná o přenos pár kB dat.

A stejně to chvíli funguje, pak je aktualizace OS v mobilu, začne to zlobit, pak vyjde aktualizace OS hodinek, chvíli to nezlobí, pak přijde aktualizace hodinek ještě jednou ... zase to zlobí. Prostě děs a hrůza.

Někdy to vypadá, že vývojáři snad ani ty hodinky nemají a ani jednou si to nezkusí :-)
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Fidko 11. 11. 2019 15:36

To je sranda, ze tiez vychadzam z Garminov :D Akurat mne asi raz zlyhal transfer z IQ Connect, ale inak update a nahravanie aktivit mi funguje vyborne.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ferin 11. 11. 2019 15:39

Fidko píše:Nebyt CSC, Olympus by skoncil.


Soráč, ale tahle hláška nedává smysl a nerozumím ji.
A ohledně tvrzení... Oni skutečně novou DSLR vypustili - E-5. Jinak tvrdili jen to, že garantují, že majitelé 4/3 skel budou mít "vždy" (i nadále) čím fotit ("vždy ta skla na co nasadit"). Což prostřednictvím bezrcadlovek, zvláště pak těch nové generace, plně dodrželi.

PS: Podotýkám, že z konce DSLR (a přechodu na bezrcadlovkový program) jsem nadšenej nebyl, a to hned dvakrát. Jednou z toho prostýho faktu a podruhý z toho, že žádnej očekávanej masivní pokles cen (bazarových i funglových) skel, neřkuli výprodej, se nedostavil a připravenou peněženku jsem musel zase založit. :mrgreen: Zvláště HG a SHG skla si drží ceny dodnes (a Oly je v určité míře v podstatě stále vyrábí).
Ferin
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Fidko 11. 11. 2019 15:54

A nebolo to nahodou tak, ze zaciatkom 2013 tvrdili, ze s DSLR nekoncia a koncom roka s uvedenim E-M1 s vyrobou sekli ? E-5 je model z roku 2010.

Co znamena, ze ich v urcitej miere vyraba ? S fT sklami predsa sekli pred rokmi.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Davidof 11. 11. 2019 16:01

Fidko píše:To je sranda, ze tiez vychadzam z Garminov :D Akurat mne asi raz zlyhal transfer z IQ Connect, ale inak update a nahravanie aktivit mi funguje vyborne.


Mě to tak dvakrát ze tŕí treningů nenahraje automaticky a musím ručně. A notifikace jsem už vzdal
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Fidko 11. 11. 2019 16:04

Jo, stalo sa mi, ze mi notifikacie prisli neskor, ale inak mam problemy skor s hodinami, nez so spojenim.

Aky mas telefon ? Mne fungovali fajn aj na Honoroch, ale napr BT sluchadla funguju na Samsungu spolahlivejsie. Tiez viem ze Honor/Huawei mal problem s BT v "embečkach".
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ferin 11. 11. 2019 16:04

:oops:
Nebylo.

FT skla vyráběli dál (předpokládám, že ale ne všechny, a netuším, jakou kadencí), některý až doteď. Nějakej týden zpět oznamovali nějaký zastavení výroby, jestli ještě s něčím pokračují, to netuším.
Ferin
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Fidko 11. 11. 2019 16:11

https://www.dpreview.com/articles/70928 ... production

Zaciatok 2013. Najdi si kedy stopli vyrobu. Skla myslim este vyrabali, ale s tym uz sekli pokial viem tiez.

So sklami skoncili v 2017: https://petapixel.com/2017/03/11/olympu ... ds-lenses/
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ferin 11. 11. 2019 16:23

Na und?
Bavíme se tu o voze a ten odkaz je o koze.
Kdy zastavili dojíždějící výrobu E-5 je zcela nepodstatný (to souviselo s tím slibem neustálé dispozice těla k použití HG a SHG objektivů).
Konec DSLR a přechod k bezzrcátkům oznámili v okamžiku uvedení E-5 na trh. Takže rozhodně nemohli do uvedení E-M1 tvrdit, že by pokračovali s DSLR. ;-)

Ohledně skel, jak říkám, nějakej týden zpátky oznamovali ukončení výroby jednoho z (tuším) SHG skel.
Ferin
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Fidko 11. 11. 2019 16:31

A to oznamenie o konci DSLR odniekial mas, alebo je to len dalsie tvoje zelanie ?

Lebo clanok hovori o DSLR, nie o E-5. Podla clanku o koze Olympus tvrdil, ze DSLR budu pokracovat popri CSC. To sa zmenilo o pol roka.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ferin 11. 11. 2019 16:43

Ne, nemám to odnikud, vycucal jsem si to z prs(t)u, aby tě mohl nasí... ! :oboze

Věř mě, že jako tehdejšího majitele FT těla a skel se mě ta situace sakra týkala, takže vím, že po uvedení E-5 Oly rozhodně nesliboval světlý zítřky DSLR. Článek nečlánek.
Všem bylo v tom okamžiku jasný, že s DSLR je utrum (a většina lidí se podle toho nějak zařídila). Paradoxně by Oly udělal líp, kdyby nic nesděloval, pač takhle tu E-5, jinak docela schopnej foťák, z velké části zařízl ještě dřív, než se začala prodávat.
Naposledy upravil Ferin dne 11. 11. 2019 16:49, celkově upraveno 1
Ferin
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Fidko 11. 11. 2019 16:45

Ani by mi nenapadlo o tebe pochybovat :)
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod fotofanda 11. 11. 2019 16:46

No oni všichni výrobci rádi používají obecné výrazy typu support. Ať si pod tím představí každý co chce. Někdo si představí výrobu, někdo vývoj. Podle mne je to jen servis.
Sony a7III + Sony FE 28-70/3.5-5.6 OSS + Sony FE 70-200/4.0 OSS + Sony FE 35/1.8 + Samyang FE 45/1.8
fotofanda
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků