Bezzrcátka Olympus - zkušenosti, tipy

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Amalary 8. 12. 2019 01:44

Nevíte někdo, kde koupit levně grip Olympus HLD-9?
Amalary
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 8. 12. 2019 04:04

Bazar, mozno ebay. V obchodoch to vzdy stalo strasne peniaze.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Mirus1 8. 12. 2019 09:01

Olympus OMD-M1X,Olympus M.Zuiko Digital ED 12-100 mm 1:4.0 IS PRO + Olympus M.ZUIKO ED 60mm f/2,8 macro+Olympus M.ZUIKO 75-300mm ED II f/4,8-6,7+Pentacon 29/2,8+Tair-11A 2,8/135,stativ Rollei C5i II+další potřebnosti.
Mirus1
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 8. 12. 2019 10:57

Ferin píše:https://www.43rumors.com/dpreview-interview-aki-murata-of-olympus-says-full-frame-isnt-for-everybody-more-telephoto-lenses-coming/
Dobrý rozhovor.

Sa mi rátala reakcia na aktuálne výhody FF modelov:
Technology will develop. If you look back three or five years ago, or even back to the first Micro Four Thirds cameras, the noise made images unusable sometimes. Development will continue. It will not stop. One day, I don't know when, technology will catch up and some of the disadvantages we have today will not be disadvantages any longer. And when those disadvantages are gone, what is left are smaller physical size and weight, and the quality of our lenses. And image stabilization. Today there are some people that really need bigger sensors, but this will not always be the case in the future.


To vôbec nevyzerá, že by to chceli v najbližšej dobe zabaliť 8-)
Práve naopak: zamýšľajú sa aj nad budúcnosťou .. a čo vtedy bude a nebude výhodné...

.. som si pri tom aj spomenul, ako som sa u E-P1 trápil s RAW na ISO 1600, aby sa na to dalo pozerať...
No a naposledy .. ani som nič nemenil, nechal som to na automatiku, tá v tme volila ISO 6400 .. a fpohode 8-P
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Amalary 8. 12. 2019 12:09

Fidko píše:Bazar, mozno ebay. V obchodoch to vzdy stalo strasne peniaze.


No právě. Sháním nový, protože to chci jako dárek pod vánoční stromek.
Amalary
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 8. 12. 2019 13:06

Na eglobale by si ho nasiel za nejake 2 stovky, ale s moc nizsou cenou noveho by som asi nepocital. Tiez sice nechapem preco stoji ako na 5D, ale je to zial drahe. Som rad, ze som to vzdy vychytal v zlave ako sucast kitu.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Amalary 8. 12. 2019 22:15

Díky, už jsem objednal, snad do vánoc příjde.
Amalary
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ferin 11. 12. 2019 13:00

Tak Oly si už v Japonsku nechal patentovat ten budoucí PRO objektiv 8-24(25)/4.
Ferin
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ferin 11. 12. 2019 15:09

Ferin
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Scuti 11. 12. 2019 15:59

Zdravím vespolek...
Tak jenom takové malé shrnutí. Po zakoupení Zuiko 17mm 1,8 jsem byl velmi spokojený, až nadšený. Uvolnil jsem tajné fondy a pod dojmem z té 17mm koupil ještě Zuiko 45mm 1,8.
Ta malá hloubka ostrosti bude asi návyková. Také ten zisk 3-3,5 EV je parádní. Jenom čumím, při jak malém světle mi to spočítá celkem excelentní expozici...čas a iso. V porovnání se seťákem. Ostrost se mi zdá excelentní na plnou díru u obou objektivů. Tím nechci tvrdit, že pana není třeba i lepší, ale mě se Zuika více líbí vzhledově.
Sluneční clony jsem si udělal slepením starých clon s filtrovými redukčními kroužky. Originály jsou děsně drahé...
Co jsem ale zjistil !!!
Že mám z Olyho ty snímky výrazně ostřejší, resp. abych byl přesnější, lépe zaostřené než z Pentaxu. A tam mám také 35mm/2,4 a 50mm/1,8. U Pentaxu jsem si dost hrál s nastavením FF/BF (umožnuje uložit nastavení asi 20 objektivů) ale takovou přesnost zaostření jako s Olym + 17 a 35mm jsem nedosáhl. Tak u mne spokojenost, v peněžence nas***ost.
Tak asi toliko...
Scuti
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 11. 12. 2019 17:08

Tak bezzrkadlovky by princpialne mali ostrit vacsinou presle specialne pri S-AF kde aspon Olympus/Panasonic ostria kontrastom. U C-AF je to aspon u Panasonicu s tou presnosotu trochu horsie, ale snad to zlepsia.

Inak teda ten Animal tracking vyzera solidne. Ja som to skusal len na vtakov, ale zjavne to pozna fakt vsetko: https://www.youtube.com/watch?v=b0oAMaop_U4
Ak by sa v dalsej generacii rozhodli pre PDAF aspon v C-AF (kombinacia DFD v S-AF a PDAF v C-AF), bol by to fantasticky fotak.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Davidof 11. 12. 2019 17:14

Scuti

Dobře jsi udělal, ať ti nové hračky slouži.

Fidko

Vypadá to pěkně, skoro bych mohl o G9 začit znova uvažovat :-)))
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Fidko 11. 12. 2019 17:24

Aj ked viem, ze si robis srandu, moc by Ti to neprinieslo. Ten Animal AF je skor taky pekny koncept toho co v buducnosti mozes cakat nez gamechanger. Ale zaujalo ma, ze ta rozpoznavacia schopnost je znacna, co som popravde necakal. Ak podobnym sposobom dokaze najst aj oko (v buducnosti), bude to parada.

Celkovo je okolo toho updatu velke halo, ale myslim, ze skutocnu dovod na radost maju skor ludia ktori tocia video.

Mne sa celkom pozdava ten Far Shift/Near shift, ale aby som to mohol otestovat, musel by som najskor zit v inej krajine :/
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Davidof 11. 12. 2019 19:54

Tak doufejme, že se to Panasonicu všechno sejde v příštím modelu - algoritmus, výkon procesoru a senzoru :-)
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Fidko 11. 12. 2019 20:04

Tak ono pokial sa rozhodnu postavit novy fotak, co by pri tych cykloch ktore su spolu s Olympusom dlhsie nez u konkurencie, tak v tom problem nevidim. Vykony novej generacie CPU byvaju pokojne 2 vyssie a novy senzor asi tiez horsi nebude, takze to nie je nic nerealne.

Ale na to CDAF by som sa vyprdol. Mnohych to odradza uz len psychologicky. Kludne by to tam mohli dat PDAF a zablokovat ho a ludia by boli spokojnejsi.
Fidko
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků