Bezzrcátka Olympus - zkušenosti, tipy

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Fidko 23. 10. 2018 16:48

Novy fw pre G9/GH5/GH5s/GX9 dostupny.
http://av.jpn.support.panasonic.com/sup ... index.html

PS: neda sa pre poriadok tato tema premenovat na nieco s "mFT" ? :-)
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Fidko 27. 10. 2018 18:01

Stalo sa Vam, ze vam prestal fungovat peaking na Panasonicu ? Teda, ani neviem ci som ho na Panasonicu niekedy pouzival, ale momentalne som ho skusal zapnut a nic to nerobi. Sice na displeji svieti Peak H/Peak L, ale nic to nezvyraznuje. Funguje to so Zuikami ? (nemam ziadny Panasonic objektiv :/ )
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Davidof 27. 10. 2018 18:30

Tak to byla psycho otázka, protože na C1 mi to fungovalo a na A ne .... :-)

Musí být vypnutý Zesvětlený živý náhled a pak to funguje i na Oly sklech ...
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Fidko 27. 10. 2018 19:04

Co by som bez Teba robil :-)

Ale trochu mi chyba taka ta prostuckost z DSLR ked som klikol na nejaku funkciu a ono sa to proste zaplo, alebo vyplo :-)
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Davidof 27. 10. 2018 19:13

No, přinejmenším ten trpaslík, co dělá HELP ve foťáku by mohl občas něco naznačit :-)
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Fidko 28. 10. 2018 08:44

Ale tak zase toho "Panaslika" mam radsej nez "Olyslika". Panasonic nejake itemy disabluje ak si v nevhodnom rezime a upozrnuje trochu viac nez u Olympusu. Tento limit sa tyka len Zuik, alebo to musi byt vypnute aj pri Panasonic sklach ? Pretoze toto ma popravde stve viac. Maju drahy system s neistou buducnostou a mozno by im neublizilo zacat trochu spolupracovat a nie uplne nezmyselne a bezdovodne vypinat featury ak pouzijes iny objektiv.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Davidof 28. 10. 2018 09:12

Je to úplně stejný pro oba výrobce :-)

Jo a je to ještě jinak - ten zesílený náhled má dvě možnosti a když je v M, tak ty obrysy fungujou i když je Zesílený náhled ON. Když je volba PASM tak nefunguje :-)

Panasonic měří všem stejně - i to PRE Burst funguje s Oly skly, a mám podezření, že to DFD natajňačku taky - zkoušel jsem tu 300 na cyklistech a úspěšnost byla jednou 100% a jednou 80%. V obou případech odjíždějící subjekt s pár větvičkami clonícími trochu obraz.
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Fidko 28. 10. 2018 10:07

Prave toto. Ze spolu nekomunikuju stabilizacie by som este pochopil, ale DfD by mohol byt v buducnosti problem a to, ze problemy robi peaking, Pro-Capture a tusim aj Focus stacking sa podla mna racionalne zdovodnit neda a Olympus to obmedzuje schvalne. Aj ked mam dojem, ze Pro-Capture by uz malo fungovat minimalne so 100-400.

Aj tak by ma zaujimalo ako to Panasonic robi, ze to CDAF funguje tak rychlo. Keby tam nebol HW z GH5, ale nieco novsie, ktovie ako by to fungovalo. Pripadne 2x CPU ako ma Oly, alebo Canon v tejto triede. V dalsej generacii imho AF uz prestane byt limitom pre cokolvek :)
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Davidof 28. 10. 2018 10:22

Myslím, že jedna z věcí, která omezovala ten Pro-Capture režim, byla schopnost clony clonit tak rychle.

Ad nový firmware - zatím nebyla moc možnost to zkoušet, když pominu ty dva cyklisty v pátek. Jak si tak s tím doma hraju, tak mám pocit, že se to chová uvážliveji nebo jak to říci.

Rozhodně schopnost zaostřovat průběžně na cíl je absolutně v pohodě. V tom už slabina DFD určitě není.

Some say :-) že mají problém s prvním zaostřením hlavně u BIF. Oproti fázovému ostření tady fakt může být slabina, zejména když je prvotní zaostření výrazně rozdílné. Ale dá se třeba před-ostřit na předpokládanou vzdálenost, to se doporučovalo i u DSLR.

No nic, musím na kolo, abych nezahnil doma :-)
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Mirus1 29. 10. 2018 08:07

Nemáte někdo nějaké info co se děje s Olympusem? Letos vlastně vydal jenom jeden Pen a vymalováno, na Photokině vůbec nic. M1 Mk II už bude mít příští rok 3 roky a že by nějaký následovník zatím jsem nic nepochytil. Možná tajně chystá něco, co konkurence nemá..Ten postupný celkový útlum je ale nemile podezřelý.. :hm
Olympus OMD-M1X,Olympus M.Zuiko Digital ED 12-100 mm 1:4.0 IS PRO + Olympus M.ZUIKO ED 60mm f/2,8 macro+Olympus M.ZUIKO 75-300mm ED II f/4,8-6,7+Pentacon 29/2,8+Tair-11A 2,8/135,stativ Rollei C5i II+další potřebnosti.
Mirus1
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 29. 10. 2018 08:52

Jediný drb, který vím, je od R. Stacha, který mi říkal, že někdy v krátké budoucnosti má setkání se zástupci Olympusu z Japonska (jako ambasador) a že mají přivést info o novém objektivu (asi 100-400) a o novém modelu.
Prý se také zajímají o názory profi uživatelů. Stach například chce, aby šly nastavit uživatelské skupiny aktivních ostřících bodů (umístěné třeba někde ve třetinách), mezi kterýma bys cyklicky přepínal.

Jinak na internetu se spekuluje, že si Olympus šetří novinku na výročí založení - tedy 2019.
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Mirus1 29. 10. 2018 10:27

Hm,díky, tak alespoň něco,třeba budeme časem překvapeni...
Olympus OMD-M1X,Olympus M.Zuiko Digital ED 12-100 mm 1:4.0 IS PRO + Olympus M.ZUIKO ED 60mm f/2,8 macro+Olympus M.ZUIKO 75-300mm ED II f/4,8-6,7+Pentacon 29/2,8+Tair-11A 2,8/135,stativ Rollei C5i II+další potřebnosti.
Mirus1
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ferin 29. 10. 2018 11:14

Jj, obecně se hodně hlasitě šušká, že po novým roce mají oznámit nějaký bombový (a drahý) tělo.

Jinak za mě je OM-Déčková řada ok a není třeba ji za každou cenu nějak kosmeticky inovovat. Konkrétně ta E-M1 II rozhodně není zastaralej model. Škoda je ale útlumu (levnějších) PENů, to podle mě bylo zbytečný, myslím, že hlavně u ženských to mělo dost úspěch.
Ferin
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Davidof 29. 10. 2018 12:21

No, bylo by dobrý, kdyby dali fázové ostření do EM5 řady.

EM1, pokud vyhovuje ergonomie, je celkem schopný foťák a podle všeho v některých scénářích (např. počáteční zaostření vzdáleného subjektu - typicky BIF) je lepší než konkurenční G9.

A ty rumoursy o dosud nevídaných funkcích za velké peníze ... to bude muset tedy být hodně přesvědčivé :-)
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Mirus1 29. 10. 2018 13:56

No právě že mě moje EM1 stále vyhovuje,zvlášť ergonomicky (s gripem), jenže co naplat, čas běží a teď se dívám,že 21.11. už bude slavit 5té narozeniny. Žádný foťák před tím jsem nedržel tak dlouho. Dívám se i ke konkurenci s myšlenkou, že bych možná i přesedlal,změna je život,ale zatím to nehrozí, ten přechod na jiný bajonet si zatím jaksi neumím zdůvodnit...
Olympus OMD-M1X,Olympus M.Zuiko Digital ED 12-100 mm 1:4.0 IS PRO + Olympus M.ZUIKO ED 60mm f/2,8 macro+Olympus M.ZUIKO 75-300mm ED II f/4,8-6,7+Pentacon 29/2,8+Tair-11A 2,8/135,stativ Rollei C5i II+další potřebnosti.
Mirus1
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků