Bezzrcátka Olympus - zkušenosti, tipy

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod tomashr 20. 6. 2022 07:27

No mě to spíš než jako zázrak Panasonicu přijde jako úlet od Meike... Třeba Laowy 7,5 i 10mm jsou kompaktní stejně jako Panasonic, tuhle novinku Meike prostě nechápu, proč je to tak propastně větší (včetně 77mm filtru), těžší a přitom méně světelné.
Přijde mi to jak sklo navržené na větší formát, což by hypoteticky mohlo vést k minimální vinětaci atd., to ukáží testy, upřímně ale tohle by mne na 99% nezlákalo, ani kdyby testy dopadly skvěle :-(
Blog Fotozóna - https://blog.fotozona.cz
tomashr
Pokročilý


Odeslat příspěvekod Ulík 21. 6. 2022 20:59

Nevíte, jestli teď u OM systems stejně jako kdysi u Olumpusu existuje možnost půjčit si na den-dva foťák s objektivem? Kdysi jsem tahle měl na zkoušku E-M5 II. Hledal jsem nějaký kontakt, ale nenašel. Jestli mi můžete poradit, nebo mě nasměrovat, kde se zeptat, budu Vám vděčný.
Ulík
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Fidko 22. 6. 2022 06:15

Imho kontaktovat niektoreho z ambasadorov by mohlo pomoct. Pripadne mozno napisat priamo na podporu: https://www.olympus.sk/site/cs/c/camera ... index.html

Takto som to riesil ked som si chcel pozicat Fuji. kontaktovali ma asi do 2-3 dni s tym, ze sa mozem stretnut s ich ambasadorom co sa stalo, pokecali sme, ale k zapozicaniu uz nedoslo, pretoze Covid.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod gabn 22. 6. 2022 11:12

Půjčuje Fotoškoda, Megapixel viz jejich stránky. Počítej, že si zablokují cca cenu foťáku a platíš poplatek za půjčení - u Fotoškoda poprvé velmi levně na 2 dny. Ani jeden však nepůjčuje novou OM1. Další řešení je koupit u Alza a kdyby nesplnila očekávání, pak vrátit v termínu. Nutno však dodat, že u těchto výrobků bude posuzování pečlivé/přísné a stav musí být naprosto bezvadný - vyplatí se, když chceš opravdu koupit a vadila by nečekaná překážka. Lze také napsat na kontakt - Tomáš Viktora (zástupce OM pro CZ).
https://www.fotoskoda.cz/pujcovna/
gabn
Návštěvník

Odeslat příspěvekod monikash 22. 6. 2022 11:30

ještě půjčuje Fotori z Brna a mají na výběr i novinky.
Sony RX100/7, A6600, A7R2, A7III

Moje cvaky najdete zde http://monikash.rajce.idnes.cz/
A videa tady https://www.youtube.com/@monikasindelkova1432/videos
monikash
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ulík 22. 6. 2022 20:36

Jsem z Prahy, tak preferuji primo pujceni od Olympusu. Jak jsem jiz psal, mel jsem takhle kdysi na vikend pujceny fotak i s objektivem, bylo to prijemny a pomohlo to. Tomase Viktoru znam, byl jsem na nekolika workshopech a kdyz jsi vzpomenu, jak tam vzdy z batohu vytahal nekolik E-M1 s objektivy a rozpujcoval, tak jedna takova pouzivana by byla super. U Skody nebo Megapixelu mi to prijde jako komercni sluzba, u Olympusu jsem to bral jako podporu prodeje v ramci mistni Olympus komunity. Proto me zajimalo, zda to jeste takhle delaji.
Mam 2 starsi tela od Olympusu, par objektivu, chci prezbrojit na neco novejsiho a lepsiho. Fotim letadla, ted o vikendu je akce v Roudnici, byla by to idealni moznost zkusit napr E-M1 III nebo OM-1 v kombinaci napr. 12-100 f4. Potreboval bych otestovat rychlost a presnost ostreni v kontinualnim rezimu, popr. s trackingem. Preci jenom M-10 II a setovy zoom 40-150 maji svoje limity
Ulík
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Marixyr 25. 6. 2022 20:25

Měl bych, prosím, jeden dotaz, protože se tu jistě najde někdo, kdo nakupoval v Olympusím e-shopu. Dostal jsem kód na 10% slevu a uvažuji tak nad objektivem, který se dostává na přijatelnou cenu. Ona už základní cena 12-100mm je o 5 tisíc nižší, než u Škodů nebo v Megapixelu, k tomu ta 10% sleva a dalších 5 tisíc kešbek udělá svoje.
Jenomže po odeslání objednávky mi to okamžitě napíše, že platba kartou byla zablokována bankou, načež po několika sekundách přijde autorizační výzva z banky na telefon, zda chci povolit platbu kartou. Na odklepnutí už však odvahu nemám, aby ty peníze neodešly někam do prázdna, když obchod ví o blokování platby. Dá se to vyřešit nějak jinak?
V jiných obchodech to potíže nedělá a registrovat se kvůli tomu do PayPalu se mi moc nechce... Předevčírem jsem vyplnil jejich formulář s dotazem, odpovědi jsem se však dosud nedočkal...
Díky.
Marixyr
Návštěvník

Odeslat příspěvekod gabn 26. 6. 2022 07:14

Kupoval jsem přímo od Olympusu (platba proběhla na OM Digital Solution, Evropská 16/176 Praha, doprava z DE) a žádné potíže nebyly. Hodně záleží jak máš nastavenou svou banku a každá to má trochu jinak. Třeba máš omezené platby apod. Také si prohlídni, zda jde opravdu o stránky Olympusu. Každopádně bych zavolal své bance a chtěl znát podrobnosti.
gabn
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lennyl_2 26. 6. 2022 13:20

Marixyr píše:Měl bych, prosím, jeden dotaz, protože se tu jistě najde někdo, kdo nakupoval v Olympusím e-shopu. Dostal jsem kód na 10% slevu a uvažuji tak nad objektivem, který se dostává na přijatelnou cenu. Ona už základní cena 12-100mm je o 5 tisíc nižší, než u Škodů nebo v Megapixelu, k tomu ta 10% sleva a dalších 5 tisíc kešbek udělá svoje.
Jenomže po odeslání objednávky mi to okamžitě napíše, že platba kartou byla zablokována bankou, načež po několika sekundách přijde autorizační výzva z banky na telefon, zda chci povolit platbu kartou. Na odklepnutí už však odvahu nemám, aby ty peníze neodešly někam do prázdna, když obchod ví o blokování platby. Dá se to vyřešit nějak jinak?
V jiných obchodech to potíže nedělá a registrovat se kvůli tomu do PayPalu se mi moc nechce... Předevčírem jsem vyplnil jejich formulář s dotazem, odpovědi jsem se však dosud nedočkal...
Díky.


pozri si platobne limity na karte v internet bankignu (na webe alebo appke v mobile), su rozdelene na platby POS, vybery z ATM, platby na internete, celkovy denny limit atd...je mozne, ze mas nastaveny limit ktory si platbou u olympusu presvihol a preto ti platba nepresla.
kazdopadne banka nikdy neposiela emaily ani sms, kde od teba ziada osobne udaje/prihlasovacie udaje/priame potvrdenie niecoho cez odkaz na kliknutie - to je vzdy podvod. banka komunikuje na klienta iba informativne, priame zmeny-uhrady-zakazy sa robia telefonicky na call centre banky a tam volaj vzdy na oficialne cislo z webu banky.

este sa moze stat, ze banka svojim systemom vyhodnotila tvoju platbu za podozrivu (na zaklade sumy napr., alebo cisla uctu kam to posielas,ale pritom je platba ok), resp. sa stava, ze maju docasny vypadok platobnej brany obchodnici,alebo poskytovatelia kartovych sluzieb, alebo aj tvoja banka mohla mat vtedy odstavku s limitom na vysku platby (vtedy overuje zostatky na uctoch offline)
...planovane odstavky sa robia vacsinou z piatka na sobotu, od 23:00 do 01:00,max do 06:00 rana.

myslim si,ze si mas iba nastaveny limit na karte a neprejde ti platba u obchodnika. ak mas limity dostatocne, volaj do banky.
Naposledy upravil lennyl_2 dne 26. 6. 2022 13:36, celkově upraveno 1
Sony A7 IV + Sony FE 20/1,8G + Sony FE 35/1,4 GM + Sigma 50/1,4 ART DG DN + Sigma 85/1,4 ART DG DN + Sigma 100-400/5-6,3 DG DN
lennyl_2
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ferin 26. 6. 2022 13:35

Tady to myslím nebude žádný ze zmiňovaných problémů s povolením plateb, limitama apod. - i vzhledem k tomu, že banka zaslala žádost o autorizaci.

Toto mi svýho času dělal Vodafone a další "lúzři", co z nějakýho naproto nepochopitelnýho (a protiprávního) důvodu vyžadovali platbu toliko českýma kartama (souviselo to nejspíš tím, že jeli přes bránu ČS). Ale to je snad už dávná (a temná) minulost. Navíc u Olyho to nikdy nebyl problém.
Ferin
Pokročilý

Odeslat příspěvekod lennyl_2 26. 6. 2022 15:36

aha, tak s tym nemam skusenost, ze by obchodnik akceptoval iba "ceske, alebo slovenske" karty, pokial by to nemal rovno na eshope uvedene (ja mam VISA a vzdy ok).

na Oly CZ stoji M.Zuiko Digital ED 12‑100mm F4 IS PRO 31.499,00 Kč (1.273euro), co je uz dost vysoka suma,aj sa aktivuje dvoj faktorove overenie platby si myslim (sms od kartovej spolocnosti/banky s kodom na prepisanie do platobnej brany napr.).

tak pozeram, ze Oly CZ akceptuje iba VISA a Paypal platby.
Sony A7 IV + Sony FE 20/1,8G + Sony FE 35/1,4 GM + Sigma 50/1,4 ART DG DN + Sigma 85/1,4 ART DG DN + Sigma 100-400/5-6,3 DG DN
lennyl_2
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gabn 26. 6. 2022 16:34

platil jsem Mastercard
Objednával a platil jsem zde:
https://shop.olympus.eu/cs_CZ/fotoaparaty
gabn
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Marixyr 26. 6. 2022 16:39

Díky za reakce. Limit na kartě je dostatečný, to jsem kontroloval. Na telefon chodí zprávy na tuty z banky, je to aplikace Raiffky "RB klíč" a je to normálně dvojfaktor, to chodí skoro vždy, akorát normální platební brána počká, až to na telefonu potvrdím PINem nebo otiskem a obchodníkovi předá výsledek. Potvrdit platbu na telefonu bych sice mohl, ale protože to přijde později, než chyba v eshopu, tak se obávám, že by se to již nespárovalo. Mrknu se ještě do Revolutu, zda tam mám aktivní kartu nebo se pokusím znásilnit kolegu v práci s kartou jiné banky :-)
Marixyr
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ferin 26. 6. 2022 16:43

Jj, to je normální chování (ze strany banky).
Divný, že to zamítají, pač normálně tam naskočí hláška v tom smyslu, že se čeká na autorizaci banky.
Ferin
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků