Bezzrcátka Olympus - zkušenosti, tipy

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Davidof 27. 1. 2020 17:48

Věčná, věčná, věčná škoda.

G9 je podle mě nejergonomičtějši MILC, přehledná, výborně nastavitelná, dobrej úchop ...
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Fidko 27. 1. 2020 17:52

Jo, ale nie idealne tesnenie a EVF by sa tiez dal spravit lepsie. Ale inak ano, zaklad je vyborny a mne osobne na nom chyba naozaj malo.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Davidof 27. 1. 2020 18:00

Máš pravdu.

Jsem zvědavej na nástupce, chtěl bych si ho chtít koupit ...
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Fidko 27. 1. 2020 18:15

Hlavne dufam, ze ziadna GH6 nebude a panasonic rovno predstavi nejaku G10 so zamknutymi video featurami ktore pojdu pripadne odomknut cez priplatkovy kluc. Tak ako to je teraz nedava velmi zmysel a po poslednom update si neviem velmi predstavit aky zasadny rozdiel medzi ich video a foto radou mozu vymysliet. Resp, nastupca GH5 by malo by nieco ako sucasna GH5s.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Davidof 27. 1. 2020 18:20

Doufám, že to neudělají obráceně ;-)
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Fidko 27. 1. 2020 18:29

No SW kluce na video pouzivaju uz nejaku dobu, takze takyto pristup by daval zmysel.

Pred poslednym updatom este bol citelny rozdiel medzi G a GH aj ked len na urovni SW, kedze HW G9 vlastne dovoluje vsetko co GH5.

Ale vzhladom k tomu co ma G9 teraz mi nedava zmysel "G10" zase orezavat o video featury.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod chvd 29. 1. 2020 01:09

:-D
Co jsem se zde naucil:
Čím více MPX nebo větší datová velikost, tím více detailů.
Čím větší "dynamický rozsah snímače", tím vhodnější na focení pošmourna, zamračena.
Software neprodáváný v krabicové verzi zákonitě upadá ve vývoji.
chvd
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 29. 1. 2020 08:06

?
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod bob222 29. 1. 2020 09:38

Fidko píše:No SW kluce na video pouzivaju uz nejaku dobu, takze takyto pristup by daval zmysel.

Pred poslednym updatom este bol citelny rozdiel medzi G a GH aj ked len na urovni SW, kedze HW G9 vlastne dovoluje vsetko co GH5.

Ale vzhladom k tomu co ma G9 teraz mi nedava zmysel "G10" zase orezavat o video featury.


Orezávanie ponuky je asi ekonomická nevyhnutnosť pri padajúcom trhu, obecne som nechápal niektoré modely u výrobcov, čo sa prekrývali. Hádam, že časom sa ponuka modelov dosť zoseká u všetkých, softwarové osekance sú asi najjednoduchšia cesta.
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Fidko 29. 1. 2020 09:51

Tak idealne to nie je, ale Panasonic to uz robi a preto mi dava zmysel, ze by to urobili aj teraz. Je podla mna jednoducho mat hlupost mat dve totozne tela s tym, ze rozdiely budu len na sw urovni.

Rovnako je to teoreticky riesenie pre ludi ktori netocia video a podobne, kedze by nemuseli platit to co nepotrebuju.

Podobne by mohli fungovat aj rozne zbytocne sw featury ktore sa dnes do fotakov strkaju.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod DUDISKO 29. 1. 2020 09:54

No.. Skoda ze aktivita nie je aj vo vlaknekde sa davaju fotky.. Alebo aj tu to trochu ozivit by bolo fajn :-)
DUDISKO
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 29. 1. 2020 09:57

S fotkama to je teď bída. Poslední focení jsem měl rodinnou oslavu a nejbližší fotoakci mám až za tři týdny
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod DUDISKO 29. 1. 2020 09:59

Ja tiez len jeden krst.. A zle svetlo v kostole bez blesku :-/
No.. Vsade tma.. Jeden luc na fararovu hlavu.. No katastrofa
DUDISKO
Návštěvník

Odeslat příspěvekod rea_andrea 29. 1. 2020 10:07

Poslední dva týdny to s focením není slavné ani u mě - zataženo a šedivo do té míry, že s takovým světlem nezvládám nic kloudného vymyslet
rea_andrea
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bob222 29. 1. 2020 10:22

Slovami klasika: Keď nie je počasie, treba fotiť makro! :D :D
bob222
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků