Bezzrcátka Olympus - zkušenosti, tipy

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Davidof 26. 6. 2020 11:23

Milane, vůbec to neber jako flame, je to jen výměna názorů :-)

Zajímá mě, jak to vidíš.

-- 26. 6. 2020 12:33 --

Ten typ fotek, jak jsi postnul, se mi líbí.

Tady bude ten rozdíl asi nejmarkantnější, musím vytáhnout 17/1,2 ma zkusit si to.
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Ferin 26. 6. 2020 11:39

zbynek.hromek píše:Pemara jsem míval zařazeného ve skupině seriózních diskutujících.


No, občas nějakou perlu vypustí. ;-)
V poslední době se nemohu zbavit dojmu, že se zvyšující se frekvencí. Takový ty plácnutí do vody. ;-)
m43 je pro něho evidentně velmi citlivý téma. :D
Ferin
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Davidof 26. 6. 2020 11:41

Tak to mě teda přijde naopak (ta frekvence).
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Fidko 26. 6. 2020 11:43

Davidof píše:Milane, vůbec to neber jako flame, je to jen výměna názorů :-)

Zajímá mě, jak to vidíš.

-- 26. 6. 2020 12:33 --

Ten typ fotek, jak jsi postnul, se mi líbí.

Tady bude ten rozdíl asi nejmarkantnější, musím vytáhnout 17/1,2 ma zkusit si to.


Presne to o com som pisal: https://www.youtube.com/watch?v=DdT4ltW9Hhs

Tie portrety z 24 f1.4 vyzeraju perfektne. Ale proste to nefotim, tak to zase tak neriesim.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Matne1 26. 6. 2020 11:51

Ještě zdravím, a ještě se ptám:

Nemáte někdo zkušenosti s tímto foťákem?
https://www.digimanie.cz/olympus-om-d-e ... video/7040

Porovnávám si ho s tím Panasonicem Lumix DX80.

Děkuji.
Matne1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod pemar 26. 6. 2020 11:56

Co se neseriózního na připomenutí toho, jak Olympus manipuloval s finančními čísly ? Vždyť za to byli jeho manažeři trestně stíhání, jestli si dobře pamatuji.

To se týče toho, že malá, lehká a levná a stejně výkonná sestava je mýtus, to je spíše konstatování, že perpetum mobile stále nebylo vynalezeno, že je to vždy něco za něco a že komunikace o tom, jak jedna vylepšená fíčura Olympusu (třeba stabilizace) to bez nevýhod změní, je v lepším případě naivni a v případě úmyslu klamavá. Ono to pro některé ohniska jde udělat malé, lehké a výkonné, třeba Leica umí malé, lehké a výkonné sestavy, ale ne při splnění všech podmínek, tj. včetně té, že levně.

On i experience management má svoje zákonitosti, nové očekávání vytvoří poptávku, ale když to není aspoň částečně naplněné produktově, pak to začne fungovat v neprospěch značky. V případě Olympusu existovaly omezující podmínky, kdy sliby platí, ale tyto podmínky nebyly komunikovány, protože pak by komunikace a sliby nebyly tak lákavé a mluvili o omezeních opatrně ambassadoři, třeba pánové Staněk nebo Bambousek, ale nepamatuji si, že by o nich mluvil produktový marketing nebo zástupci značky. Tohle je třeba u Nikonu jiné, někdy mne otevřenost/kritičnost produktových manažerů Nikonu docela překvapila, byť i tam je marketing občas také blábolící nesmysly bez dostatečné technické znalosti podstaty (třeba u objektivu 105/1.4 se ukázalo, že technické řešení zaostřování se liší od marketingového popisu).
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Davidof 26. 6. 2020 12:14

Tak ti manažeři asi nebyli z fotodivize, že ? Je to obrovský koncern a stíhán byl jeho top management.

Na druhou stranu, způsob reklamy Olympusu v Čechách mi připadal vždycky hodně nesympatický a je to škoda.

Myslím, že to šlo popsat vyváženěji, samozřejmě zdůraznit výhody, ale uznat, že v jiných aspektech je to kompromis.
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Dolgor 26. 6. 2020 12:18

U nás negativní reklama funguje obráceně. Vzpomeňme na Hnůjdaj. Taky kvůli tomu mám Kiu ;-)
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Davidof 26. 6. 2020 12:19

To ano, dokud tam byl ten psychopat Vošický, tak jsem u Hyundai ani neuvažoval.
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod pemar 26. 6. 2020 12:31

Mne se to přehánění a lhaní hodně protivi u všech produktů, protože dobře vím, že každé řešení má výhody a nevýhody, nemám rád lhaní a falešné sliby.

U toho Hyundaie jsem vnímal spíše pomlouvaní značky Škoda, přitom jejich auta mají spolehlivou techniku a jsou za zajímavé ceny, takže mohli komunikaci postavit jinak a stejně jako Olympus méně konfrontačně.

Kdyby neslibovali hory i horákama, tak by si to člověk i koupil, ale jakmile začnou tvrdit, jak jsou lepší a nemají to dotažené do detailů, tak to není důvěryhodné, lže jednou, lže pořád.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod milann88 26. 6. 2020 12:32

Davidof: Tak to jsem rád, neměl jsem potřebu někoho zbytečně provokovat, ale očividně to je vděčné téma :)

Pro mě se M4/3 vyprofilovalo jako hodně zajímavé řešení na krajinu a do jisté míry i na wildlife, pokud je si kupující vědom, že bude nucen trochu změnit styl práce, tam reálně výhody M4/3 vidím a nemusíme se bavit o hloubce ostrosti, protože na krajinu je to jasné, navíc s pixelshiftem a stabilizací, to mi přijde, že by měl Oly více tlačit a výsledky na krajině můžou být hodně blízko FF navíc s tím komfortem, že tam ta technika o něco menší bude. U wildlife je to super řešení na ptáky a obecně menší objekty, protože tam už je na M4/3 hloubka ostrosti dostatečně, aby to bylo hezky i v členitém prostředí, na druhou stranu nekde na safari v Africe, kde půjde o velké savce, nabízí FF obrazově něco jiného.

Omezení vůči FF vidím hlavně v univerzálnost, to M4/3 prostě nemá a v některých tématech se to prostě musí dohánět oklikou a draze. Když přijde Canon a bude mít eq světelná skla na FF, jakože tomu všechno nasvědčuje, tak se můžu rozhodnout, jestli dnes sbalim kompaktní sestavu, nebo highend sestavu skel.

Práce s hloubkou ostrosti na širších ohniscich by mi asi nejvíc chyběla, s ostatním bych se naučil žít. To a výkon na vyšší ISA, byl důvod, proč jsem tenkrát prahnul po své první D700.
milann88
Návštěvník

Odeslat příspěvekod houghs 26. 6. 2020 12:34

Malá, lehká a výkonná sestava ať je či není mýtus, to není tak důležité. Důležité je to, že kvalitní mobil je mnohem menší, lehčí a do značné míry výkonný. Ty fotky krajin z dovolené jsou prostě víc než dobré. A zájemce o nový foťák si asi řekne, tak když už nějaký krám, tak ať to má ten efekt a pořídí se FF. Jestli ten zájemce pravdu má či ne nemá smysl moc řešit, čísla o prodejích nám to dokazují. Nevěřím že m3/4 formát může vydržet a nevěřím na nějaký dlouhodobý zájem na investici do fotodivize Olympusu. Trh sice pro ty produkty je, ale zdaleka ne takový aby ta značka v rozumné cenové hladině utáhla investice do vývoje a další fixní náklady. Smiřme se s tím, že kupující není skutečný investor, ale fakticky bílý kůň, který jen odvede špinavou práci.
houghs
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 26. 6. 2020 12:37

A pritom sranda je, že už ani na Slovensku hnujdej tak otrasne nepostupovali. A to ich tu škodovka tiež porážala.
A neviem či nie aj Dacia. :)
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Fidko 26. 6. 2020 12:42

Tak u nas ich imho porazala aj sesterska, alebo dcerska, (alebo ako to vlastne maju) Kia a tam nemohli vyskakovat.

Ale tiez ten sposob marketingu nemusim, pritom v USA je dost popularny. Chciet od marketaka aby boli prilis objektivny pri prezentacii vlastnych produktov je asi ulet, ale rozhodne by to slo menej agresivne.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Davidof 26. 6. 2020 12:49

Milan

Já si to zkusím, ten fakt, že u Tvé fotky je hloubka ostrosti zajímavě malá i při širším ohnisku je jasný, jen mě k tomu vždy zajímá jako moc se to na výsledné fotce projeví (ta clona 2,4). To je přece taky důležitý, že ? :-) Ale nemyslím to jako zpochybňování, jen je dobrý k danému faktu poznat i tu míru jeho důležitosti.


S tím Safari to asi bude pravda, ale u toho wildlife mi to zatím přijde jako že MFT něco neumí, ale něco těm tvůrcům dává, co jim FF nedává, takže bych s tou stoprocentní univerzálností úplně nesouhlasil (u wildlife). Ale v budoucnu se to může změnit - viz třeba ty nové objektivy od Canonu.


V tvém případě je jasné, že sis vybral sestavu podle svých potřeb, a navíc to nikomu nenutíš, to je zcela OK.

Já mám zatím u sebe stejný pocit, pokud bych měl přejít a výrazně si polepšit, tak se dostávám do takových čísel, že si vždycky řeknu, že jsou zatím i jiné prostředky něco zlepšovat ;-)
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků